کد خبر : 88506
/ 07:53

ارائه لایحه ضوابط شهرسازی تا هفته آینده

در سی‌و‌هشتمین جلسه علنی شورای شهر، اعضا به استفسار شهرداری مشهد درباره یکی از بندهای مصوبه تعیین تکلیف محاسبات شهرسازی و درآمد پروژه آرمیتاژ گلشن پاسخ دادند.

ارائه لایحه ضوابط شهرسازی تا هفته آینده

شهرآرا آنلاین - رئیس کمیسیون اقتصادی شورا درباره جزئیات درخواست استفسار گفت: در مصوبه مربوط‌به پروژه آرمیتاژ گلشن، معافیت مشاعات براساس گروه‌های ساختمانی دسته‌بندی ‌شده که ابهام مدیریت شهری را به‌دنبال داشته است.

احمد نوروزی با بیان اینکه در مصوبه مذکور، برخی موارد به پروژه‌های بزرگ تعمیم داده شده است، افزود: به‌منظور جلوگیری از بروز برخی مشکلات، مقرر شد جمع‌بندی نهایی درباره برخی ضوابط شهرسازی درقالب لایحه‌ای از‌سوی شهرداری مشهد به شورا ارائه شود.

رضا خواجه‌نائینی، معاون اقتصادی شهردار مشهد در ادامه جلسه، با ارائه توضیحاتی گفت: لایحه اولیه ضوابط و مقررات شهرسازی آماده‌ شده است و هفته آینده به شورا ارائه خواهد شد.

پس‌از بحث و بررسی، اعضای شورا با لایحه مذکور موافقت کردند.

 

﷯ اصلاح مصوبه انتشار اوراق برای خرید اتوبوس

در ادامه جلسه علنی روز گذشته، با تصویب شورای شهر، ماده‌واحده و تبصره یک مصوبه انتشار اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس اصلاح شد.

معاون اقتصادی شهردار مشهد در‌این‌باره گفت: اخیرا با دریافت موافقت دولت، مقرر شد برای خرید ناوگان اتوبوس‌رانی ٢٠٠‌میلیارد‌تومان اوراق مشارکت منتشر شود و به همین منظور مصوبه شورا هم دریافت شد، اما اکنون وزارت کشور، اجازه انتشار «اوراق صکوک» (گواهی‌هایی با ارزش اسمی یکسان است که پس‌از عملیات پذیره‌نویسی، مبلغ مندرج در آن ازسوی خریدار به ناشر پرداخت می‌شود و دارنده آن مالک بخشی از دارایی‌ها و منافع حاصل از یک پروژه یا سرمایه‌گذاری خاص است) را می دهد. رضا خواجه‌نائینی افزود: به‌منظور جلب نظر وزارت کشور، به‌جای اوراق مشارکت به‌منظور خرید اتوبوس، برای انتشار اوراق مالی اسلامی به‌صورت صکوک یا اوراق مشارکت اقدام خواهد شد.

اعضای شورا پس‌از بحث و بررسی، با اصلاح مصوبه انتشار اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس موافقت کردند. بر‌این‌اساس، به شهرداری مشهد اجازه داد شد مستند به بند «د» قانون بودجه سال‌٩٧ کل کشور و به‌منظور تأمین منابع مورد‌نیاز برای خرید اتوبوس، نسبت‌به انتشار اوراق مالی اسلامی صکوک با سود علی‌الحساب مورد‌توافق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مبلغ ٢٠٠‌میلیارد تومان اقدام کند.

البته در مصوبه شورا تأکید شده که اوراق مذکور باید از‌طریق بانک‌های مورد‌تأیید بانک مرکزی به متقاضیان واگذار شود و دیگر مفاد مندرج در مصوبه گذشته شورا هم به قوت خود باقی است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی