کد خبر : 88536
/ 06:09

سوی دیار عاشقان

هزار پاک بان و نيروی خدماتی به‌همراه تجهیزات رفت‌وروب از جوار بارگاه منور رضوی راهی عتبات‌عالیات شدند

سوی دیار عاشقان

شهرآرا آنلاین -  کاروان خدمتگزاری به زائران اربعین به منزلی دیگر رسید و با رخصت از امام مهربانی‌‌ها به‌سوی دیار عاشقان شتافت. آیین بدرقه کاروان خادمان اربعین، عصر دیروز با حضور تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد در جوار بارگاه منور حضرت رضا(ع) برگزار شد و با این بدرقه رسمی، هزار پاک بان و نيروی خدماتی به‌همراه تجهیزات رفت‌وروب، فردا ٢۶مهر راهی عتبات‌عالیات می‌شوند.

تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم، اربعین را نمادی برای زنده ماندن عاشورا در تاریخ دانست و گفت: راهپیمایی اربعین حسینی با حضور میلیون‌ها انسان دلداده از همه ملت‌ها، گویش‌ها و اقلیم‌ها، جلوه مهم جبهه متحد مقاومت علیه استکبار جهانی است.حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با قدردانی از اقدام بانک مرکزی برای تسهیل زیارت اربعین حسینی اظهار کرد: افزایش آمار ثبت‌نام زائران اربعین نشان می‌دهد که مردم با وجود مشکلات اقتصادی، اجازه نمی‌دهند این راهپیمایی بزرگ، بی‌رونق برگزار شود و راهپیمایی اربعین امسال هم بیش از همه زمان‌ها رونق خواهد داشت.

شهردار مشهد نیز در سخنانی کوتاه گفت: دربین هزار خادم اربعین حسینی که از شهرداری به عتبات‌عالیات اعزام می‌شوند، تعداد زیادی زیارت‌اولی هستند و برای اولین‌بار مشرف می‌شوند.

قاسم تقی‌زاده‌خامسی با اشاره به حال‌وهوای خاص خدمت‌رسانی به زائران اربعین، خطاب به خادمان حسینی بیان کرد: دعا کنید که جمهوری اسلامی‌ ایران همواره دربرابر دشمنان، سربلند باشد و بتواند به ملت ایران و جامعه اسلامی‌ خدمت کند.

وی با بیان اینکه ما همواره با نام و یاد امام‌حسین(ع) زنده بوده‌ایم، تاکید کرد: سالار شهیدان کربلا همه زندگی خود را در راه اسلام فدا کرد، بنابراین عزت اباعبدا...(ع) تا قیامت ادامه خواهد داشت و خوش‌به‌حال کسانی که می‌خواهند به زائران کربلا خدمت کنند.

همچنین سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی در حاشیه این مراسم، به شهرآرا گفت: از ۴مهر که سامانه سماح برای ثبت‌نام زائران اربعین فعال شد تاکنون، بیش از ٨۶هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار نسبت‌به سال قبل، ۶هزار نفر افزایش یافته است.

123470.jpg

سیدجواد حسینی با بیان اینکه بیش از ٧٠موکب کار خدمات‌رسانی در مرزها و عتبات‌عالیات را برعهده دارند، افزود: این مواکب در محورهای کربلا، نجف و سامرا مستقر هستند و ۴۵٠٠خادم افتخاری اربعین به‌همراه ٢٠٠٠روحانی، وظیفه خدمت‌رسانی به زائران را برعهده خواهند داشت.

وی تاکید کرد: شهرداری مشهد با اعزام ١٠٠دستگاه اتوبوس وظیفه حمل‌ونقل زائران از شوملی تا نجف و همچنین نظافت شهر نجف و ٢٠هکتار از فضاهای اطراف حرم مطهر امام‌حسین(ع) را برعهده دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی‌واجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این مراسم، در گفت‌وگو با شهرآرا گفت: در آستانه اربعین به رسم هرساله، مدیریت شهری با رویکرد خدمت‌رسانی به زائران، کاروانی را با هماهنگی دستگاه‌‌های مختلف و با محوریت کمک‌‌های مردمی‌، عازم عتبات‌عالیات می‌کند.

احسان اصولی افزود: ستاد اربعین و ستاد مناسبت‌‌های شهرداری مشهد از نظر برنامه زمان‌بندی و تعداد نیروی انسانی اعزامی‌ به عتبات‌عالیات، تدابیر لازم را اندیشیده‌اند و هیچ کوتاهی در خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا(ع) در دهه آخر صفر صورت نخواهد گرفت.

در ادامه، خلیل‌ا... کاظمی، معاون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شهرداری مشهد، در حاشیه مراسم بدرقه کاروان اربعین، به شهرآرا گفت: درقالب کاروان خادمان مدیریت‌شهری، هزار پاک بان و نيروی خدماتی با ۶٠٠گاری جمع‌آوری زباله به‌همراه لوازم شوینده به عتبات‌عالیات اعزام می‌شوند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی