کد خبر : 88630
/ 07:17

سامان‌دهی همراه سرای « اکبر» تا یک ماه آینده

همراه سرای بیمار در بیمارستان اکبر به همت خیران و مدیریت شهری به بهره برداری می رسد

سامان‌دهی همراه سرای « اکبر» تا یک ماه آینده

شهرآرا آنلاین -  درد بیمارى دخترک یا پسرک خردسال، کم دردی نیست که حالا شب‌خوابی روی زمین سرد هم به آن اضافه شده است. این دغدغه ای است که این روزها همراهان بیمار در بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر با آن دست‌به‌گریبان هستند. 

چهارم مهرماه در گزارشی میدانی با عنوان «رنج همراهان از اکبر»، نابسامانی اوضاع همراهان بیمار در این بیمارستان را روایت کردیم.

در همین زمینه مشاور شهردار مشهد در امور بهداشت و سلامت با اشاره به سیاست مدیریت شهری برای رفع مشکل همراهان بیمار، به شهرآرا این‌گونه گفت: تا یک ماه آینده با مشارکت خیران، دو فضای اقامتی در بیمارستان اکبر راه‌اندازی خواهد شد.عبدا... بهرامی افزود: چند روز پیش از فضای بیمارستان تخصصی کودکان اکبر، بازدید و مقرر شد با خریداری و استقرار ساختمان‌های آماده در جلوی درِ این مرکز درمانی، دو فضای اقامتی مناسب برای همراهان بیمار ایجاد شود.

 

هزینه راه‌اندازی با مشارکت خیران و مدیریت‌شهری

وی با بیان اینکه هزینه‌های راه‌اندازی همراه‌سرا در بیمارستان اکبر با مشارکت خیران و مدیریت‌شهری تامین می‌شود، ادامه داد: راه‌اندازی این دو فضای اقامتی، حدود ۶٠٠میلیون تومان هزینه دارد که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین این مبلغ انجام شده است.مشاور شهردار مشهد در امور بهداشت و سلامت تاکید کرد: در دو ساختمان پیش‌ساخته به مساحت ١۴٠مترمربع که قرار است جلوی در بیمارستان اکبر مستقر شود، برای حدود ١٠٠همراه بیمار، فضای اقامتی ایجاد خواهد شد.بهرامی از خیران حوزه سلامت هم دعوت کرد که درصورت تمایل، در این کار خیر مشارکت کنند.

وی درباره فضاهای اقامتی همراهان بیمار در دیگر مراکز درمانی شهر نیز گفت: سال‌ها قبل، در بیمارستان‌های امام‌رضا(ع)، قائم(عج)، امدادی، ابن‌سینا و دکترشیخ، هفت فضای اقامتی برای همراهان بیمار راه‌اندازی شد که در‌حال‌حاضر به بهره‌برداری می‌رسد و فعلا نیازی به ساخت اقامتگاه جدید نیست.

 

آمادگی همراهی با علوم‌پزشکی

همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی‌واجتماعی شورای شهر در گفت‌وگو با شهرآرا، رفع مشکل اقامت همراهان بیمار را یک اولویت جدی برشمرد و گفت: باتوجه‌به فرارسیدن فصل پاییز و برودت هوا، باید این مشکل با تعامل بخش‌های مختلف، حل شود.

احسان اصولی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده مشهد در حوزه بهداشت و درمان توضیح داد: به‌دلیل خدمت‌رسانی باکیفیت در مراکز درمانی مشهد، روزانه تعداد زیادی از بیماران شهرستانی برای دریافت خدمات درمانی به این شهر سفر می‌کنند که در برخی مواقع به‌دلیل بستری شدن بیماران، همراهان آنان با مشکلات بی‌شماری مواجه می‌شوند.

وی بیان کرد: برای ساخت همراه‌سرا آماده مشارکت با دانشگاه علوم‌پزشکی درقالب پروژه‌های مشترک هستیم. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی