کد خبر : 88641
/ 07:46

عدس روسی در بازار

با نوسانات شدید نرخ ارز طی ٢ ماه گذشته، قیمت برخی اقلام اصلی سبد خانوار تحت تأثیر این موضوع افزایش چشمگیری داشته و حبوبات هم مستثنا نمانده است.

عدس روسی در بازار

شهرآرا آنلاین -  این گرانی در حالی صورت گرفته است که براساس اعلام بانک مرکزی برای واردات انواع حبوبات اعم از لپه، عدس، نخود، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، لوبیا چشم بلبلی و... بیش از ۸۱ میلیون یورو ارز دولتی تخصیص داده شده است. براین‌اساس مسئولان استانی به منظور جلوگیری از روند افزایش قیمت حبوبات توزیع این اقلام با نرخ مصوب را در بازار شروع کرده‌اند. در همین راستا چندی پیش ١٠ تن عدس کانادایی که با ارز دولتی از گمرک ترخیص شده بود، در بازار توزیع شد. در روزهای اخیر هم یک محموله دیگر عدس توسط یک شرکت خصوصی با ارز دولتی از گمرک ترخیص شده که قرار است با نظارت سازمان صمت و به نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشهد و شهرستان‌های استان به فروش برسد.

رئیس اداره نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این‌باره به شهرآرا گفت: ٨٠٠ تن عدس روسی از گمرک ترخیص شده است و طی چند روز آینده در شبکه توزیع استان عرضه می‌شود. عباس اخوان افزود: فروشگاه‌های رفاه، فرهنگیان، تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت و دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای محل توزیع این محموله است که با قیمت هرکیلو ۴٢٠٠ تومان به صورت فله و ۵۵٠٠ تومان به صورت بسته‌بندی نهصدگرمی به دست مصرف‌کننده می‌رسد. بخشی از این محموله نیز در شهرستان‌های استان توزیع می‌شود که حجم آن بستگی به درخواست شهرستان‌ها دارد. وی با تأکید بر اینکه این محموله احتکاری نیست گفت: کنترل و نظارت یکی از وظایف ذاتی سازمان صمت است و در این راستا ما تمام واردکنندگان با ارز دولتی را زیر چتر نظارتی برده‌ایم. خوشبختانه واردکنندگان و توزیع‌کنندگان نیز همراهی کرده‌اند که کالاها با قیمت مصوب به دست مردم برسند. اخوان اضافه کرد: محموله دیگری شامل ٢۵ تن لوبیا قرمز نیز طی روزهای آینده به استان می‌رسد و در شبکه توزیع عرضه می‌شود. البته قیمت کارشناسی آن هنوز تعیین نشده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی