کد خبر : 88661
/ 08:35

پیاده راه در عیدگاه

اعضای شورای اجتماعی محلات ناحیه2 خواستار سروسامان بخشیدن به خیابان‌های شلوغ شدند

پیاده راه در عیدگاه

شهرآرا آنلاین - منشادی| پنجمین جلسه شورای اجتماعی محلات پایین خیابان و عیدگاه در حالی این هفته برگزار شد که رئیس شورا در پاسخ به یکی از اعضا درباره مزاحمت خودروها برای کسبه محله عیدگاه گفت: طبق طرح و نقشه‌های آینده قرار نیست که خیابان مجاور بازار رضا(ع) خیابانی برای رفت و آمد خودروها باشد، بلکه این خیابان پیاده‌راه خواهد شد.منشادی| پنجمین جلسه شورای اجتماعی محلات پایین خیابان و عیدگاه در حالی این هفته برگزار شد که رئیس شورا در پاسخ به یکی از اعضا درباره مزاحمت خودروها برای کسبه محله عیدگاه گفت: طبق طرح و نقشه‌های آینده قرار نیست که خیابان مجاور بازار رضا(ع) خیابانی برای رفت و آمد خودروها باشد، بلکه این خیابان پیاده‌راه خواهد شد.علیزاده در توضیح این موضوع گفت: تاکنون چند بار در جلسات متعدد شورای اجتماعی، اهالی محله عیدگاه از ترافیک و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی به وسیله خودروهای مشهدی و زوار گلایه کرده‌اند و خواستار رفع معضل از طریق راهنمایی و رانندگی یا شهرداری شده‌اند اما طبق بررسی‌ها و پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم، این خیابان پیاده‌راه  و خود به خود مشکلاتی که مطرح می‌شود و مورد دغدغه اهالی است، رفع خواهد شد.وی ادامه داد: اگر چه تا به حال موضوع پیاده‌راه شدن این خیابان چندین بار به صورت جدی مطرح شده اما انجام نشده است، ولی به طور قطع این خیابان در طرح و نقشه جدید مشهد به پیاده‌راه تبدیل می‌شود.

 

  پیگیری‌های بی‌جواب بانوان برای حضور در سالن وحدت

یکی دیگر از موضوعاتی که در این جلسه از شورای اجتماعی مطرح شد؛ مصوبه چند جلسه پیش شورای اجتماعی محلات درباره استفاده بانوان از امکانات سالن ورزشی وحدت بود.

لاریجانی، نماینده ائمه جماعات محله پایین خیابان، ضمن انتقاد از اجرایی نشدن این مصوبه با توجه به تأکید شهردار و همچنین قول‌های عملی نشده کارشناس ورزشی شهرداری منطقه، گفت: این سالن که متعلق به شهرداری است طبق قول شهردار و همچنین کارشناس ورزشی منطقه در نشست فصلی بهار مسجد حاج آخوند قرار بود 3روز در هفته در اختیار اهالی محله قرار بگیرد، اما با وجود پیگیری‌های مکرر بنده تا به امروز نه تنها بانوان که حتی اهالی محله هم نتوانسته‌اند از امکانات این سالن ورزشی استفاده کنند.

خطیب، رابط بهداشت محله در شورای اجتماعی، نیز ضمن تأیید صحبت‌های لاریجانی افزود: من هم چند بار برای پیگیری به شهرداری رفته‌ام اما هر بار کارشناس ورزشی به من وعده‌ای داد و آخرین وعده‌اش برای آبان ماه است.

در همین‌باره نجار، دبیر شورای اجتماعی، گفت: متأسفانه ما در سال‌های اخیر در ورزش بانوان خیلی ضعیف عمل کرده‌ایم اما با تغییر و تحولاتی که در بخش ورزش شهرداری منطقه صورت گرفته است به طور حتم از این به بعد شاهد رونق بیشتری در ورزش بانوان هستیم.

وی درباره استفاده از امکانات سالن ورزشی وحدت برای مردان نیز اظهارکرد: با پیگیری‌های صورت گرفته درباره استفاده از زمین فوتسال سالن ورزشی وحدت باید شهریه یک سال آن واریز شود.

 

تذکر به پیمانکاران برای تکمیل پروژه‌های کوچک

سید قطبی، نماینده بانوان عیدگاه، نیز با گلایه از پیمانکارانی که در ایام سوگواری مشغول کار هستند و پروژه‌ کوچک خود را ماه‌ها طول می‌دهند، گفت: جلو تکیه مددیان و همچنین مسجد محله چند چاله به وسیله پیمانکار کنده شده که متأسفانه این چاله‌ها باعث بروز مشکلاتی برای بانوان محله شده است. حتی پای چند تن از خانم‌های محله با سقوط درون این چاله‌ها آسیب دیده است. من از رئیس شورا می‌خواهم که در این‌باره با شهرداری صحبت کنند تا نظارتی روی عملکرد پیمانکارانی که پروژه‌های کوچک دارند، داشته باشد.

لاریجانی نیز در همین‌باره گفت: چند وقت پیش هم که قرار بود موکت مسجد حاج آخوند تعویض شود، پیمانکاری از سوی شهرداری انتخاب شد. این پیمانکار در پایان موکت 2 رنگ به ما تحویل داد و کارش را درست انجام نداد. اگر شهرداری کارها و پروژه‌هایی که اهالی محله می‌توانند انجام دهند به جای پیمانکار به اهالی واگذار کند، کارها و مشکلات زودتر برطرف می‌شود.

علیزاده در پاسخ به این گفته‌ها اظهار کرد: شهرداری برای انجام هر پروژه‌ای پیمانکار تعیین می‌کند. مأمور ناظر نیز دارد اما برای تکمیل و انجام برخی از پروژه‌ها باید شرایط آن مهیا باشد. به طور مثال بتن‌ریزی برای ساختمان یا مجتمع، نیازمند هوای آفتابی است و حداقل بتن‌ریزی و خشک شدن آن یک یا دو هفته طول می‌کشد.

 

نقاط تاریک معابر فرعی را گزارش دهید

خسروی، نماینده پیش‌کسوتان محله در شورای اجتماعی محله، در این جلسه از تاریکی معابر اصلی و همچنین فرعی محلات در شب‌های زمستان گفت و موسی‌زاده، نماینده بانوان محله پایین خیابان، در ادامه صحبت‌های خسروی افزود: منزل ما در یکی از خیابان‌های فرعی است و متأسفانه کوچه نور اندکی دارد و شب‌های زمستان مشکل‌آفرین خواهد بود. چند بار به اداره برق مراجعه کردم و بعد از پیگیری‌های فراوان بالاخره نیروهای شرکت برق با شست‌وشوی لامپ‌ها مشکل را کمی برطرف کردند، اما همچنان نیاز به نور دارد.

علیزاده، رئیس شورای اجتماعی محله، نیز درباره پیگیری‌های انجام شده، گفت: تاکنون چند بار با نماینده شرکت برق بازدیدهای شبانه داشته‌ایم و مشکلات را مطرح کرده‌ایم و آن‌ها در برخی از نقاطی که ما درخواست داشته‌ایم، پروژکتور نصب کرده‌اند اما اگر هنوز نقاط تاریک در محلات وجود دارد، اهالی آن را به شهرداری گزارش دهند تا این نقاط نیز بازرسی شود.

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی