کد خبر : 88722
/ 05:18
با کشف جسد سوخته مردی جوان پرونده جنایی دیگری در مشهد گشوده شد

خفگی در «کلاکوب»

جسد نیمه‌سوخته پسری جوان که به طرز دل‌خراشی به قتل رسیده بود در جاده ویلایی کلاکوب در حوالی مشهد کشف شد.

خفگی در «کلاکوب»

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا، عقربه‌های ساعت ١۴:٣٠عصر پنجشنبه بیست‌و‌ششم مهرماه را نشان می‌داد که گروهی از مأموران کلانتری خلق‌آباد مشهد از سوی مرکز پیام فوریت‌های پلیسی‌١١٠سرخط یک مأموریت شدند و در مسیر جاده روستای کلاکوب قرار گرفتند.

خبر اعلامی به کلانتری خلق‌آباد نشان می‌داد که چند دقیقه قبل یکی از اهالی روستای کلاکوب گزارشی مبنی بر کشف جسدی در کنار جاده به مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠داده است از همین رو گروه اعزامی کلانتری با توجه به حساسیت ماجرا برای صحت موضوع در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رساند.

مردی جوان که در کنار جاده انتظار پلیس را می‌کشید با مشاهده خودرو گشتی کلانتری خلق‌آباد، با حرکات دست‌ مأموران را متوجه خود و آن‌ها را به محل مورد نظر هدایت کرد. مأموران انتظامی پس استقرار در محل مورد‌نظر مشاهده کردند جسد متعلق به فردی مجهول‌الهویه است که به طرز فجیعی کشته شده و در کنار جاده رها شده است. در همان دقایق ابتدایی فرضیه قتل مطرح و موضوع به بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام شد. بعد از گذشت ساعتی قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد و گروه جنایی‌ به محل کشف جسد رسیدند.

 

جست‌وجوی میدانی برای کشف سرنخ

ساعت ١۵عصر را نشان می‌داد و هوا رو به تاریکی می‌رفت، از همین رو چند نفر از کارآگاهان اداره جنایی پلیس‌آگاهی که در محل حضور داشتند با دستور قاضی احمدی‌نژاد به بررسی میدانی پرداختند تا شاید بتوانند سرنخی از متهم یا متهمان این پرونده به دست آورند. در این میان جسد متوفی از سوی مقام قضایی و کارشناس پزشکی قانونی مورد بررسی اولیه قرار گرفت.

جسد کشف شده به پسری جوان تعلق داشت که دارای قدی کشیده، اندامی معمولی، موهای بلند مشکی و ته ریش بود. علاوه‌بر‌این متوفی یک پیراهن طوسی خط‌دار به همراه شلواری چهار خانه آبی رنگ به تن داشت که هیچ مدرک هویتی در لباس‌هایش کشف نشد.

در بررسی اجمالی اندام‌های متوفی نیز مشخص شد که وی از ناحیه گردن به وسیله پیچاندن یک پارچه ضخیم که هنوز دور گردنش بود، خفه شده است. با اینکه بدن متوفی به وسیله بنزین به صورت سطحی سوزانده شده بود اما آثار زخمی قدیمی بر روی ساق پای چپش که پانسمان شده بود، وجود داشت.

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی مشغول بررسی محل برای کشف سرنخی از عامل یا عاملان قتل این پسر جوان بودند که جسد پسر جوان برای تأیید علت مرگ و شناسایی هویت با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

 

جسد اهل کلاکوب نیست

مرد جوان روستایی که جسد مقتول را کشف کرده بود در اظهاراتش به قاضی احمدی‌نژاد گفت: «‌اهل و ساکن روستای کلاکوب هستم. در حال رفتن به خانه‌ام بودم که متوجه سوختن چیزی شبیه به بدن انسان در کنار جاده شدم. ابتدا فکر می‌کردم عروسک یا چیزی شبیه به آن است اما بعد از اینکه به نزدیکی‌اش آمدم متوجه شدم جسد یک انسان است. دست و پایم را گم کرده بودم برای همین بلافاصله پلیس را در جریان موضوع قرار دادم و طولی نکشید که مأموران پلیس به محل آمدند.»

این مرد روستایی در پاسخ به سؤال قاضی احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه فرد مشکوکی را مشاهده کرده است یا نه‌، بیان کرد: «‌زمانی که جسد را پیدا کردم هیچ شخصی در اینجا نبود و من نیز کسی را ندیدم. ولی متوفی را هم نمی‌شناسم و او از اهالی روستای‌ ما نیست.»

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و نیز پایان تحقیقات ابتدایی میدانی، خودروهای عوامل قضایی و انتظامی محل حادثه را ترک کردند و ادامه تحقیقات تا روشن‌شدن ماجرا بر‌عهده کارآگاهان پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

رها‌شدن جسد در جاده ویلایی

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این حادثه به خبرنگار ما گفت: متوفی جوانی بیست‌وهفت یا بیست‌وهشت ساله است که به دلیل خفگی با پارچه به صورت پیچیدن دور گردن جان خود را از دست داده است.

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد افزود: محل کشف جسد جاده‌ای است که در آن تعداد زیادی ویلا وجود دارد و به نوعی این مسیر جاده‌ای ویلایی است که متوفی پس از قتل در مقابل یکی از همین ویلاها رها شده است.

وی تصریح کرد: متهم یا متهمان این پرونده پس از رها‌کردن مقتول بر روی بدن او بنزین ریخته‌اند اما فرصتی برای سوزاندن وی را نداشته‌اند برای همین جسد به صورت سطحی سوخته است که تحقیقات پزشکی قانونی برای شناسایی هویت وی ادامه دارد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: تحقیقات این پرونده را همانند دیگر پرونده‌ها به صورت جدی دنبال می‌کنیم و به زودی عامل یا عاملان این جنایت را شناسایی و دستگیر خواهیم کرد.

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد تأکید کرد: چنانچه خانواده‌های هستند که پسر جوانشان به تازگی مفقود شده است و از او خبری ندارند می‌توانند برای شناسایی جسد به شعبه قتل عمد دادسرای ناحیه٢ مشهد مراجعه یا مراتب را به پلیس ١١٠ اعلام کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی