کد خبر : 88794
/ 08:09

سرکیسه کردن مردان با مکر زنانه

٢زن جوان که با شگردهای کثیفی سرقت و کلاهبرداری می‌کردند، دستگیر شدند

سرکیسه کردن مردان با مکر زنانه

شهرآرا آنلاین -  سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی جزئیات پرونده دستگیری ٢زن جوان را که با شگردهای کثیفی به سرکیسه‌کردن مردان اقدام می‌کردند، تشریح کرد.

به گزارش شهرآرا، یکی از این پرونده‌ها با شکایت مردی مبنی بر سرقت کیف حاوی مدارکش از سوی یک خانم جوان در مشهد، در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان‌رضوی قرار گرفت.

کارآگاهان با دعوت از مال‌باخته خواستند تا جزئیات سرقت را تشریح کند که شاکی اعلام کرد، چند روز پیش خانمی جوان با شگردهای مکارانه‌ای خودش را به او نزدیک می‌کند و پس از جلب اعتماد این فرد در یک لحظه غفلت کیف دستی این فرد حاوی مدارک و کارت‌های بانکی‌اش را می‌‌رباید و متواری می‌شود.

تا اینجای کار مشکلی برای مال‌باخته به وجود نمی‌آید، چرا که هیچ وجه‌نقدی درون کیفش نداشته است. اما بحران زمانی رخ نشان می‌دهد که چندین پیامک مبنی بر خرید با کارت بانکی مفقود شده برای او ارسال می‌شود و یک حساب سرانگشتی حکایت از برداشت ۴٠میلیون تومان از حسابش دارد.

کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، پس از شنیدن اظهارات مال‌باخته خود را با سارقی حرفه‌ای مواجه دیدند که پس از نزدیکی به طعمه‌هایش و به دست آوردن رمزهای کارتی آن‌ها، در چشم بر‌هم‌زدنی کارت‌های بانکی فرد را ربوده و سپس با کارت‌های سرقتی خرید می‌کند.

اقداماتی لازم برای شناسایی و دستگیری این سارق مکار آغاز شد. مأموران با توجه به بررسی صحنه وقوع جرم و کشف سرنخ‌های به‌جا مانده از این سارق زیرک، توانستند این زن جوان را شناسایی کنند.

گام بعدی، شناسایی مخفیگاه این سارق بود که کارآگاهان توانستند منزل متهم را نیز شناسایی کنند و پیش از هر کاری جزئیات پرونده را در اختیار مقام قضایی بگذارند و با دریافت مجوز قضایی اقدامات عملیاتی برای دستگیری متهم را آغاز کنند.

پس از اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش، هماهنگی‌های بیشتر انجام شد و مأموران با رعایت موازین شرعی و قانونی وارد این مخفیگاه و موفق به دستگیری متهم شدند. در بازرسی از مخفیگاه متهم، تعدادی اسناد و مدارک که نشان‌دهنده وقوع جرم از سوی این فرد بود کشف و ضمیمه پرونده‌اش شد.

در بازجویی از متهم که با دستور مقام قضایی انجام شد، متهم به ٢فقره سرقت با همین شگرد اعتراف و اعلام کرد که پس از سرقت کیف مدارک شاکی، با استفاده از کارت بانکی که پیشتر رمز آن را به دست آورده بود، مقادیری طلا و ٢‌عدد گوشی تلفن همراه خرید کرده است.

 

کلاه گشاد برای ۶مرد

شکایت شهروندی دیگر درباره کلاهبرداری در فضای مجازی، به تنظیم شکایت‌نامه‌ای منجر شد که نشان ‌داد فردی با این شگرد که می‌تواند تسهیلات ویژه بانکی برای متقاضیان دست و پا کند، تبلیغات گسترده‌ای در فضای مجازی انجام داده است. شاکی که نیاز مبرمی به یک وام کلان بانکی داشته است با شماره‌های داده شده در این آگهی‌ها تماس می‌گیرد.

خانم جوانی در آن سوی خط با صدایی نازک شرایطی رؤیایی برای این فرد می‌گذارد و مدعی می‌شود که می‌تواند در طول یک هفته‌ وام مورد نظر او را برایش فراهم کند. زن جوان در ادامه شرایطی را برای ‌شاکی مطرح می‌‌کند که یکی از بندهای آن واریز مبلغی نسبتا سنگین بین ٨تا ١٠میلیون تومان برای انجام امور اولیه است.

مرد جوان که فریب صحبت‌های این زن جوان را می‌خورد بدون هیچ تحقیق و مشورتی، مبلغ خواسته شده را واریز می‌‌کند، اما درست پس از واریز این وجه آن صدای پشت تلفن برای همیشه خاموش می‌شود.

 

اضافه‌شدن شاکیان پرونده

با ثبت اظهارات شاکی و تشکیل پرونده برای متهم در کلانتری ١١شهرستان قوچان، گروهی از کارشناسان دایره تجسس این کلانتری تحقیقات خود را آغاز کردند و هم‌زمان با اقدامات لازم برای شناسایی هویت فرد کلاهبردار، چند فرد دیگر نیز که با همین شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند برای شکایت به کلانتری مراجعه کردند.

ردزنی متهم در فضای مجازی به شناسایی این فرد منجر شد و پس از شناسایی محل اختفای متهم با هماهنگی مقام قضایی این خانم سی‌ساله دستگیر شد.

 

اعتراف به ۶فقره کلاهبرداری

زن سی‌ساله که در برابر شواهد و ادله موجود راهی جز بیان حقیقت نمی‌دید در تحقیقات اولیه پلیسی تاکنون به کلاهبرداری از ۶شهروند با ترفند تبلیغات در فضای مجازی و به بهانه تأمین تسهیلات ویژه بانکی اعتراف کرده است.

سرپرست فرماندهی انتظامی استان با اشاره به شگردهای تکراری متهمان بیان کرد: معمولا در ریشه‌یابی پرونده‌های سرقت و کلاهبرداری مشخص می‌‌شود متهمان با شگردهای تکراری، تکرار جرم می‌کنند و این نشان‌ ناآگاهی شهروندان در مواجهه با این شیادان است.

سرهنگ ابراهیم‌قربان‌زاده افزود: معمولا افراد شیاد و سودجو با سنجیدن تمام شرایط موجود، دام‌های خود را می‌گسترانند و افراد کم‌اطلاع و افرادی که گمان می‌کنند این اتفاقات برای آن‌ها رخ نخواهد داد، به راحتی فریب اغواگری این شیادان را می‌خورند.

وی افزود: در پرونده کلاهبرداری به بهانه اخذ وام کلان بانکی، متهم پس از کسب اعتماد طعمه‌هایش با لفاظی‌های دروغین، از آن‌ها مبالغی بین ٨تا ١٠‌میلیون تومان دریافت کرده و رقم کلاهبرداری این فرد تا این لحظه ۵٨‌میلیون تومان برآورد شده است. تحقیقات گسترده پلیسی با دستور تخصصی مقام قضائی برای روشن‌شدن دیگر ابعاد این ٢پرونده‌ در مشهد و قوچان ادامه دارد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی