کد خبر : 88880
/ 13:45
سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد؛

۷۰ درصد مساحت مشهد در خطر است/ تجهیز مشهد به 10 دستگاه شتاب نگار

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد گفت:۷۰ درصد مساحت مشهد در خطر و ۳۰ درصد باقیمانده آن در معرض خطر خیلی بالاست.

۷۰ درصد مساحت مشهد در خطر است/ تجهیز مشهد به 10 دستگاه شتاب نگار

لاله سادات کوثری- عزیزی اظهار داشت:حدود ۸ جلسه کارگروه تخصصی مدیریت بحران و ایمنی برگزار شد که اولین خروجی آن ایجاد ساختار مدیریت بحران در مناطق ازمانها بود.

وی با بیان اینکه در مشهد ۷ هزار و ۲۰۰ نفر تیم سازماندهی شده در قالب دوام ثامن وجود دارد افزود: نخستین ماهنامه با موضوع شهرایمن به صورت ضمیمه شهرآرا متولد شده و در سطح شهر توزیع می شود.

وی خاطر نشان کرد:امسال مسابقه بین المللی مدیریت بحران را بدگزار خواهیم کرد که به موجب آن طرح های مدیریت بحران تبادل شده و بهترینها در سطح شهر اجرا می شود.

وی اظهار داشت:در راستای تجهیز سوله های بحران تا پایان سال برانیم تا ۲۰ پایگاه درمانی در این سوله ها ایجا کنیم.

وی گفت: سامانه تخمین خسارت زلزله را طراحی نموده ایم که به این سامانه قبل از وقوع زلزله سناریو می دهیم تا میزان تخریب در قسمتهای مختلف را برآورد نماید

وی گفت: تمامی این کارها فقط با اعتباری بالع بر۲۴۰ میلیون تومان در قالب اعتبار جاری انجام شده است.

وی ادامه داد:مانور بزرگ شهروندی در قالب طرح دوام ثامن، برگزاری جشنواره کاریکاتوردر آذر ماه از مهم ترین برنامه های این مدیریت تا پایان سال جاری است.

وی گفت: با توافقان انجام شده با حوزه راه و شهرسازی مشهد به 10 دستگاه شتاب نگار با بودجه ای معادل 3 میلیارد تومان تجهیز خواهد شد که از این مبلغ200 میلیونتومان سهم شهرداری مشهد خواهد شد.

وی افزود: غیر از تهران هیچ شهری از کشور مجهز به این نوع شتاب نگار نبوده و کار این سیستم بررسی رفتار گسل های مشهد است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی