کد خبر : 88940
/ 08:32
شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

آیلند میانی خیابان امام خمینی اجرا شد

جمع‌آوری نرده‌ها و اجرای آیلند میانی خیابان امام خمینی ، حدفاصل چهارراه لشکر تا میدان شهدا به طول دوهزار متر با هدف زیباسازی منظر شهری و بهبود عبور و مرور در دست اقدام است.

آیلند میانی خیابان امام خمینی اجرا شد

شهرآرا آنلاین - به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، شهردار منطقه8 با اعلام این خبر گفت: برای جداسازی مسیر رفت و برگشت، ایمن‌سازی مسیر، کاهش خطر تصادفات رو در رو، جلوگیری از راهبندان و روان‌سازی ترافیک در خیابان امام خمینی ، آیلند میانی احداث می‌شود. در فضای میانی آن 25 هزار بوته گل‌ داوودی، 130 اصله یاس هلندی و 130 اصله توری و نورپردازی درختچه‌های یاس هلندی در راستای ایجاد فضای سبز کاشت و اجرا می‌شود.

حجت فرقانی ادامه داد: با توجه به این نکته که خیابان امام خمینی یکی از مهم‌ترین خیابان‌های سطح منطقه است و این امر موجب افزایش تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه در این خیابان است با انجام مطالعات و برنامه‌ریزی‌های مقدماتی به احداث آیلند میانی در این خیابان اقدام کرده‌ایم. این اقدام برای بهبود معضل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه در معابر شهری و همسان‌سازی 

چشم انداز امام خمینی به عنوان یکی از شاهراه‌های ارتباطی مرکز شهر انجام شده است.

وی افزود: اعتبار این پروژه 5 میلیارد ریال است، در آن برای گذر عابران پیاده و دور زدن خودروها، مکان‌های خاصی در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره فنی و عمران منطقه نیز در ادامه گفت: با توجه به اینکه مهلت یک‌ماهه از پلیس راهور برای اجرای پروژه گرفته شده است، اما در این یک هفته پروژه پیشرفت چشمگیری داشته و از میدان ده‌دی تا تقاطع سعدی از نظر عمرانی به پایان رسیده و آماده گل‌کاری و فضای سبز است.

سید جواد هاشم‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ترافیک و راهبندان اجرای این عملیات به صورت شبانه از ساعت22 تا6 بامداد صورت می‌گیرد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی