کد خبر : 88967
/ 06:59
تمجید نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی از افتخارآفرینان آسیایی و پاراآسیایی

قهرمانان ورزشی، مفاخر اسلام هستند

قهرمانان مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا اندونزی در خراسان رضوی به دعوت امام‌جمعه مشهد و نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به دیدار ایشان رفتند و طی مراسمی از آن‌ها تجلیل شد.

قهرمانان ورزشی، مفاخر اسلام هستند

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان  -  قهرمانان مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا اندونزی در خراسان رضوی که چندهفته‌ای است با بازگشت از این میدان بزرگ ورزشی در قاره کهن مورد تقدیر و تجلیل سازمان‌ها و نهادهای مختلف قرار می‌گیرند، این‌بار به دعوت امام‌جمعه مشهد و نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به دیدار ایشان رفتند و طی مراسمی از آن‌ها تجلیل شد. ورزشکاران خراسانی که در مسابقات آسیایی 9 مدال رنگارنگ و در پاراآسیایی 21 مدال را برای کاروان کشورمان به ارمغان آورده بودند، میهمان بیت حضرت آیت‌ا... علم‌الهدی بودند. دیداری که با مقدمه صحبت‌های فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، آغاز شد. فتاحی در این مراسم گفت: «خراسان رضوی در مسابقات آسیایی با 27 ورزشکار توانست 6 مدال ارزشمند را به دست آورد و در مسابقات پاراآسیایی هم با 21 ورزشکار توانست به 21 مدال برسد.»

 

قهرمانان ورزشی خراسان؛ مفاخر اسلام

آیت‌ا... علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد و نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، در جمع ورزشکاران آسیایی و پاراآسیایی افتخارآفرین خراسان، گفت: «در همه کشورهای دنیا قهرمانان در عرصه ورزش سرمایه‌ها و افتخار آن سرزمین هستند، اما در نظام مقدس اسلامی، قهرمانان ورزشی تنها سرمایه یک مرز‌وبوم به نام ایران به‌حساب نمی‌آیند، بلکه آنان مفاخر اسلام و مظاهر اهل‌بیت پیغمبر هستند.» وی افزود: «شما درحقیقت برای جامعه وابسته به پیغمبر و اهل‌بیت رسول‌ا... افتخار آفریدید، این در درگاه خدا نیز از اجر بالایی برخوردار است و این مباهات‌آفرینی و افتخارآفرینی در حوزه ارزش‌گذاری انسانی و اسلامی، دارای قیمت و بهای فوق‌العاده‌ای است.»

 

افتخار بالارفتن پرچم سه‌رنگ «ا...»

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه شما عزیزان می‌توانید شخصیت خودتان را در عرصه وابستگی به خدا و دین، پیغمبر و اهل‌بیت پیغمبر مطرح کنید، یادآور شد: «لحظه بالارفتن پرچمی که در وسطش "ا..." نقش بسته است، با پرچمی که در نیم‌قرن گذشته با نقش شیر و خورشید بالا می‌رفت، متفاوت است. پرچم سه‌رنگ بالارفتن مهم نیست، پرچم سه‌رنگ با نقش "ا..." بالارفتن مهم است و عامل این بالارفتن، شما بودید.» وی تصریح کرد: «شما قهرمانان بودید که کلمه "ا..." را تعظیم کردید و دربرابر بینش همه جهانیان اعتلا بخشیدید. شاید این ارزشش به‌مراتب از مدال طلایی که نصیب شما شد، در محکمه وجدان خودتان و ارزیابی انگیزه دینی و عاطفه خودتان بیشتر باشد. شما باعث افتخار پیغمبر، امیرالمؤمنین و صدیقه اطهر شدید، این شما را بیشتر راضی می‌کند تا اینکه مدال طلا گرفتید.»

 

موقعیت جهانی و ارزش این افتخارآفرینی

آیت‌ا... علم‌الهدی با تأکید بر اینکه تقدیر از زحمات و قهرمانی شما، انتصاب این افتخار شما به اهل‌بیت است، اظهار کرد: «آنچه بر این ارزش می‌افزاید، موقعیت جهانی امروز ماست، از روز بعثت پیغمبر تا امروز، این موقعیت و وضعیت برای قرآن و پیغمبر به وجود نیامده بود که دشمنان دست‌به‌دست هم دهند تا دین و پیغمبر را براندازی کنند. تمام دشمنی‌ها، مخالفت‌ها و مظالمی که بر ملت ما وارد می‌کنند، به‌خاطر وابستگی این مردم به دین و پیغمبر است.»

 

خراسان؛ سرزمین استعداد و نخبه‌پروری

عضو مجلس خبرگان رهبری به وجود استعدادهای غنی و عظیم ورزشی در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: «در 50 سال پیش، خراسان این‌طور ورزشکار نداشت که یک ورزشکار زبده ما، 6 مدال طلا بگیرد. این افتخارآفرینی به‌خاطر شکوفایی استعدادهاست. شرایط و زمینه‌هایی پیش آمده که این استعدادها شکوفا شد و این چهره‌های برجسته ورزشی را در استان به ما نشان داد.» وی افزود: «خراسان سرزمین استعداد و نخبه‌پروری است. در علما، شعرا، ادبا، هنرمندان و قهرمانان که بررسی می‌کنیم، سرزمین استعداد و نخبگی بوده، در عرصه قهرمانی و ورزش استعدادهایی وجود دارد که هنوز شناسایی و شکوفا نشده است و باید تلاش کنید تا این استعدادها شناسایی و شکوفا شود.» آیت‌ا... علم‌الهدی خاطرنشان کرد: «در حاشیه شهر مشهد و نقاط مختلفی از استان، استعدادهای ورزشی قوی وجود دارد که عزیزان باید قهرمان‌یابی کرده و استعدادهای قهرمانی را استخراج کنند، پرورش دهند تا شکوفا شوند. چند برابر وضعیت موجود، امکانات و توانایی انسانی داریم که اگر درست شناسایی شوند، شاید از تمام استان‌ها جلوتر قرار بگیریم.» 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی