کد خبر : 89484
/ 05:57

فوت٨۵نفر به دلیل مصرف مشروب

طی ۵۵روز گذشته ٨۵نفر در ٩استان کشور به دلیل مصرف مشروبات‌الکلی دست‌ساز دچار مسمومیت شدید شدند و جان خود را از دست دادند.

فوت٨۵نفر به دلیل مصرف مشروب

شهرآرا آنلاین - سرپرست سازمان اورژانس کشور روز گذشته در تشریح این خبر به ایرنا گفت: متأسفانه از تاریخ ١۵شهریور امسال تا پایان نهم آبان ماه تعداد ٩٧۴ نفر از هم‌وطنانمان به دلیل مصرف مشروبات‌الکلی دست‌ساز در ٩ استان کشور دچار مسمومیت شدید شدند و ٩درصد از مسمومان جان خود را از دست دادند.

پیرحسین کولیوند تصریح کرد: افراد مسموم شده با مشروبات‌الکلی در این مدت به مراکز درمانی استان‌های البرز، تهران، مرکزی، فارس، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، خراسان شمالی و قزوین مراجعه کرده‌اند که بیشترین تعداد مراجعان در این ایام به ترتیب مربوط به استان‌های البرز، هرمزگان و خراسان شمالی بوده است.ادامه داد: متأسفانه از این تعداد ٢٩ نفر در استان البرز، ٢۶ نفر در استان هرمزگان، ١١نفر در استان تهران، ٧نفر در استان خراسان شمالی، ۶ ‌نفر در استان فارس، ٣‌نفر در استان مرکزی، ٢‌نفر در استان کهگیلویه و بویر احمد و یک نفر در قزوین به دلیل وخامت حالشان در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: تاکنون تعداد ٨٧٨نفر از مسمومان ناشی از مصرف مشروبات‌الکلی پس از دریافت خدمات درمانی از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند اما ١١ نفر دیگر هنوز در مراکز درمانی بستری و تحت مراقبت قرار دارند.

وی به طور کلی به مسمومیت ٩١درصدی مردان با مشروبات‌الکلی در کشور اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته در ۵۵ روز گذشته و از مجموع ٩٧۴ نفر مسموم شده با مشروبات‌الکلی ٩٢‌درصد معادل ٨٨٣ نفر مرد بوده و ٨ درصد معادل ٩١‌نفر دیگر نیز زن هستند. علاوه بر این متأسفانه ٩٢‌درصد از افراد فوت شده مرد و ٨ درصد دیگر زن بوده‌اند.

کولیوند اظهار کرد: شایان ذکر است که ۴٩درصد از تعداد مسموم‌شدگان با الکل در ۵۵ روز گذشته میانگین سنی ٢١ تا ٣٠ سال داشته‌اند. همچنین ٢٣درصد از این افراد محدوده سنی ٣١ تا ۴٠ سال، ١۶درصد محدوده سنی ١١ تا ٢٠ سال، ٩درصد محدوده سنی ۴١ تا ۵٠ سال و ٣ درصد محدوده سنی بالای ۶١ سال داشته‌اند.سرپرست سازمان اورژانس کشور در پایان نیز بیان کرد: ٣٣درصد از مسمومان با الکل در بازه زمانی یادشده، دیالیز شده‌اند که بیشترین تعداد دیالیز مسمومان مربوط به استان هرمزگان، البرز و تهران بوده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی