کد خبر : 89616
/ 09:30

آغاز بازرسی از دفاتر مسافرتی در مشهد

با نزدیک شدن به ایام ۲۸ صفر، بلیت پروازهای داخلی به مقصد مشهد با ارقام بالا در حال فروش است.

آغاز بازرسی از دفاتر مسافرتی در مشهد

شهرآرا آنلاین - با نزدیک شدن به ایام ۲۸ صفر، بلیت پروازهای داخلی به مقصد مشهد با ارقام بالا در حال فروش است. بر همین اساس، قیمت بلیت پرواز در روز سه‌شنبه، ۱۵ آبان، به بیش از ٩٠٠ هزار تومان نیز رسیده است. پیش از این نیز شهرآرا زمانی که هنوز قیمت‌ها در حدود نیم میلیون تومان بود به این مسئله واکنش نشان داده بود و در ٢ گزارش با تیتر‌های «پروازهای نجومی» و «شلوغ‌بازار بلیت» این مسئله را بررسی کرده و زنگ خطر را برای دستگاه نظارتی به صدا درآورده بود. با وجود این، روند افزایش قیمت پروازها به مشهد همچنان ادامه داشت تا اینکه بالاخره روز گذشته مسئولان نظارتی استان از ورود به این حوزه و برخورد با گران‌فروشان خبر دادند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: به منظور جلوگیری از فروش بلیت خارج از نرخ‌های مصوب، «طرح ضربتی مبارزه با گران‌فروشی آژانس‌های مسافرتی» از ١٣ آبان‌ماه با حضور گشت سیار تعزیرات در مشهد آغاز شد. حمیدرضا کریم افزود: در این چهارچوب، برای حفظ حقوق شهروندان، از دفاتر مسافرتی بازدید و با هرگونه تخلف به طور قاطع برخورد می‌شود.

این صحبت‌ها در حالی از سوی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بیان می‌شود که طبق گفته‌های رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و گردشگری استان، عمده گران‌فروشی‌ها از سوی دفاتر غیررسمی و بدون مجوز است که بیشتر در شهرهای دیگر کشور فعال هستند. بدون تردید، مدیریت این بازار پیش از آنکه نیازمند اقدامات مسئولان استانی باشد، مستلزم توجه دستگاه‌های نظارتی در کشور است. در همین راستا، مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی معتقد است تمام دفاتر و آژانس‌های مسافرتی باید به حقوق شهروندان احترام بگذارند و کرامت زائران مشهدالرضا را حفظ کنند. حمیدرضا کریم علاوه بر این از آمادگی تعزیرات برای برخورد با گران‌‌فروشان خبر داده و گفته است شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات، موضوع را به اداره تعزیرات حکومتی گزارش کنند. در صورت وجود شکایت مردمی، این نهاد با قاطعیت با هرگونه تخلف در این حوزه برخورد می‌کند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی