کد خبر : 89619
/ 09:40

پایان بغ‌بغو

درباره حاشیه‌سازی جدید تتلو که خشم کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت و به مسدود‌شدن صفحه اینستاگرامش منجر شد

پایان بغ‌بغو

شهرآرا آنلاین

﷯ علیه تتلو

«اینستاگرام صفحه تتلو را بست». توجه خیلی‌ها تازه از اینجا به ماجرا جلب شد ولی امیر‌تتلو از چند روز قبل اینستاگرامش را به محلی برای توهین و فحاشی به زن‌ها تبدیل کرده است. همین کار باعث شد تا در اینستاگرام پویش برای ریپورت کردن او راه بیفتد. به این‌صورت که هر‌کس ابتدا خودش تتلو را ریپورت می‌کرد و بعد اسکرین‌شات آن را استوری می‌گذاشت و ۵نفر از دوستانش را هم به این کار دعوت می‌کرد. روند ریپورت کردن را هم می‌گذاشت تا کسی مشکلی با این قضیه نداشته باشد و مراحل را درست طی کند. این شد که اینستاگرام بر اساس قوانینی که دارد و با توجه به تعداد گزارش‌های ارسال شده، مطالب صفحه را بررسی کرد و وقتی دید تتلو همان‌طور که گزارش شده است دارد ترویج خشونت علیه زنان می‌کند، پیجش را بست.

در آن طرف یعنی در توییتر فضای متفاوتی حاکم بود. توییت‌های زیادی درباره اینکه چرا چنین آدمی این همه فالوئر دارد منتشر شده بود،گروهی هم از این ناراحت بودند که حتی برخی چهره‌های سیاسی در دوره‌ای درکنار تتلو ظاهر شده‌اندو از او حمایت کردند،کاربران پیشنهاد می‌دادند در کنار ریپورت کردن، آن ۴میلیون نفر فالوئر باید تتلو را آنفالو کنند تا او ببیند هیچ‌کس صدایش را نخواهد شنید و مثلا نوشته بودند «رفتم تتلو رو ریپورت کنم دیدم هفت هشتا از دوستام فالوش دارن، واقعا متأسف شدم. به مادر خودتون فحش میده و نگهش داشتین چون آهنگاش خوبه؟ تف به خودش و آهنگاش خب!» یک کاربر دیگر نوشته بود «۴میلیون نفر ایرانی امیر‌تتلو رو توی اینستاگرام فالو کردن تا تتلو راحت‌تر به عقاید و حتی ناموسشون توهین کنه. چه جالب! چه قشنگ!»

گروهی از کاربران هم فلش نقد را به سمت رسانه‌ها گرفته بودند که تتلو را بی‌خود بزرگ کرده‌اند، مخصوصا بی‌بی‌سی که تازگی به او تریبون داده بود تا به مدت یک ساعت همین حرف‌ها را بزند «صفحه تتلو بسته شده و ننگش تا ابد برای همه اونایی میمونه که به هر نحوی بهش تریبون دادن.» یک نفر هم در توییتی نوشته بود « واقعا متوجه نبودید امیر‌تتلو باید به دلیل اختلالات روانی مورد درمان قرار می‌گرفت نه این‌که تریبون در اختیار چنین انسان بیماری قرار می‌دادید؟ کسی که تجاوز دختر ٧ساله را با فحش رکیک توجیه کرد باید بستری یا دادگاهی شود نه مصاحبه.»

از طرف دیگر عده‌ای معتقد بودند تتلو برای جلب توجه چنین پست‌ها و استوری‌هایی می‌گذارد و اگر به آن‌ها توجه کنیم به هدفش می‌رسد و مثلا نوشته‌اند «اگه شما این اسکرین‌شات‌های تتلو رو برندارید بیارید توییتر، اصلا کسی متوجه نمیشه این چه چرندی داره میگه.»

 

﷯ فالوئرهای ترسناک

﷯تتلو در کانال تلگرامی‌اش گفته صفحه اینستاگرامش را خودش بسته و به فالوئرهایش نوید داده وقتی بخواهد آهنگ‌های جدیدش را منتشر کند دوباره صفحه را راه می‌اندازد، ادعایی که صحت ندارد اما به ما درباره موضوع دیگری هشدار می‌دهد. تتلو هنوز فالوئر دارد و خودش این را خوب می‌داند. ۴میلیون نفری که تا امروز تتلو را دنبال می‌کردند و برایش بغبغو هم سر می‌دادند، خالکوبی‌اش را هم تقلید می‌کردند و کشته مرده آهنگ‌هایش بودند و حتی گاهی از توهین‌هایش حمایت می‌کردند. امیر‌تتلو به پشتوانه فالوئرهای زیادش در اینستاگرام شاخ شد و هوا برش داشت و فکر کرد وظیفه دارد دنبال‌کننده‌هایش را از افاضاتش بهره‌مند کند. یک زمان آمد گفت توبه کرده و حالا نماز می‌خواند و نباید از روی ظاهر قضاوتش کرد، بعد هم از حجاب گفت و از دنبال‌کنندگان دخترش خواست حجاب داشته باشند. اما بعد از مدتی فازش ١٨٠‌درجه تغییر کرد و این بار شد یک ضد دین و به هر چه مقدسات بلد بود توهین کرد. حالا هم جای تعجب ندارد که استوری‌هایی از توهین به زنان و دختران منتشر کند. به قول بعضی از کاربران «من از دنیایی که تتلو داره نمی‌ترسم. من از دنیایی که تتلو توش ۴میلیون فالوئر داره می‌ترسم!» معلوم نیست این فالوئرها بعد از تتلو چه شخصیت دیگری را شاخ می‌کنند و زیر پست‌های اینستاگرامش به بقای خود ادامه می‌دهند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی