کد خبر : 89654
/ 05:46

جمعه داغ ورزش

با پایان ماه صفر و ایام سوگواری، تیم‌های مشهدی در لیگ‌های مختلف کشوری به میدان می‌روند

جمعه داغ ورزش

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان -  با پایان ماه‌ صفر و ایام سوگواری پیامبر اعظم‌(ص) و امام هشتم‌(ع)، بار دیگر لیگ‌های کشور در رشته‌های مختلف از سر گرفته می‌شود تا با حضور تیم‌های مشهدی، هیجان ناب ورزش به کوچه و خیابان‌ها و میان دوستداران ورزش برگردد. از لیگ برتر فوتبال و فوتسال بگیرید تا والیبال و بسکتبال. در لیگ برتر فوتبال، پدیده در اندیشه حفظ صدرنشینی است و در فوتسال، فرش‌آرایی‌ها به‌دنبال تداوم پیروزی‌هایشان هستند. در والیبال، پیام مشهد مسافر ارومیه است تا نخستین پیروزی خارج‌از‌خانه را دشت کند و در بسکتبال یاران «آویژه‌صنعت پارسا» می‌خواهند با نمایشی غرورآمیز و کسب اولین برد به تعطیلات طولانی لیگ برتر بسکتبال بروند. در جمعه داغ ورزش، هواداران مشهدی امیدوار به موفقیت تیم‌های استان در مسابقات مختلفی که به میدان می‌روند، هستند؛ جمعه‌ای با طعم شیرین موفقیت.

 

فوتبال| پدیده‌ماندن، جایی بیرون از آزادی!

تیم فوتبال پدیده که هر هفته بیشتر بر شگفتی لیگ برتر و اهالی فوتبال می‌افزاید، حالا می‌خواهد در گام دوازدهم، استقلال پایتخت را در تهران به چالش بکشد. شاگردان یحیی گل‌محمدی می‌بایست جایی بیرون از آزادی با استقلال بحران‌زده این‌روزها ملاقات کنند. استقلالی‌ها تا لحظه نگارش این گزارش تلاش زیادی کردند تا این بازی را لغو کنند، اما تاکنون موفق نشده‌اند رضایت باشگاه پدیده و سازمان لیگ را جلب کنند. پدیده با 26 امتیاز صدرنشین است و استقلال هفده‌امتیازی است. نتایج نماینده مشهد در لیگ برتر با ارائه بازی‌های یکدست و تماشایی، شگفت‌انگیز است، درست برخلاف استقلال که با حذف از جام حذفی و بروز اختلافات درون‌تیمی در وضعیتی بحرانی به سر می‌برد. آبی‌ها دیروز هم در بنیان‌دیزل با ماشین‌سازی مساوی کرده و تلخ‌کامی‌های اخیرشان را تکمیل کردند و همین مسئله موجب شده است تا از رویارویی خارج از میدان آزادی با پدیده پُرانگیزه و پُرانرژی هراس داشته باشند. دیدار پدیده مشهد و استقلال تهران در چهارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر کشور طبق برنامه قرار است از ساعت16:30 روز جمعه 18آبان در ورزشگاه تختی تهران برگزار شود. آبی‌ها به‌خاطر برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی، نمی‌توانند 24 ساعت قبل در زمین چمن این ورزشگاه از پدیده میزبانی کنند.

 

فوتسال| فرش قرمز زیر پای بهبهانی‌ها

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال درحالی روز جمعه آغاز می‌شود که فرش‌آرای مشهد با بردی که هفته گذشته در ساری مقابل شهروند این شهر به دست آورد، حالا امیدوار است تا با حمایت هوادارانش در مشهد از پس اهورابهبهان قعرنشین برآید و 3 امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کند. نماینده مشهد در لیگ برتر فوتسال هم‌امتیاز با شهروند ساری تیم سوم جدول، 25امتیازی است و در مکان چهارم ایستاده است. فرش‌آرا در بازی رفت و در بهبهان به‌سختی و با نتیجه 6بر5 از سد اهورا گذشته بود و همین مسئله نشان می‌دهد نماینده مشهد نباید به جایگاه این تیم در قعر جدول دلخوش باشد. اما در دیگردیدار نماینده فوتسال مشهد در لیگ‌های کشوری، تیم مقاومت شهرداری مشهد می‌بایست از ساعت16 و هم‌زمان با بازی فرش‌آرا در سیستان به‌مصاف تیم هامون این شهر برود. مقاومت شهرداری در هفته نخست لیگ دسته‌دوم فوتسال کشور در مشهد مقابل میهمان خود فریمان تن به شکست دوراز‌انتظار 4بر3 داد. هبلکس رضوی، دیگرنماینده مشهد در لیگ دسته1 فوتسال کشور، نیز روز یکشنبه مقابل حریف خود به میدان می‌رود.

 

والیبال| نبرد در جهنم ارومیه

پیام مشهد، نماینده والیبال استان در لیگ برتر که از 5 بازی فصل تاکنون 3 پیروزی خانگی و 2 شکست خارج از خانه را در کارنامه دارد، حالا به‌دنبال آن است تا با کسب پیروزی در ارومیه به نخستین پیروزی خارج از خانه و سومین برد متوالی‌اش برسد. شاگردان جبار قوچان‌نژاد روز جمعه 18آبان و از ساعت16 میهمان شهرداری ارومیه هستند. شهرداری ارومیه در رقابت‌های این فصل عملکرد ضعیف و دوراز‌انتظاری داشته و از 4 بازی گذشته خود 4 شکست را به دست آورده است. پیامی‌ها درحالی در مکان هفتم جدول هستند که اگر از 3 پیروزی خود بردهای 3امتیازی می‌گرفتند، شاید الان وضعیتی به‌مراتب بهتر در جدول رده‌بندی داشتند. باوجود‌این، پیام می‌تواند با تداوم پیروزی‌هایش به قرارگرفتن در جمع 8 تیم در پایان دور گروهی مسابقات و صعود به پلی‌آف امیدوار باشد. تنهادغدغه قوچان‌نژاد و تیمش جو وحشتناک سالن ارومیه و هواداران پُرشور این تیم است؛ مسئله‌ای که البته با توجه به حضور پُرشور هواداران مشهدی در سالن مهران و تجربه پیامی‌ها، چندان نگران‌کننده نیست.

 

بسکتبال| سفر به آبادان قبل از تعطیلات 40روزه 

حکایت بسکتبالیست‌های جوان و کم‌تجربه آویژه‌صنعت پارسا مشهد در میان تیم‌های لیگ‌برتری ورزش مشهد متفاوت است. شاگردان مجید ولی‌پور در 2 دیدار ابتدایی لیگ برتر بسکتبال 2 شکست را داشتند و در حالی هفته سوم به‌مصاف نایب‌قهرمان فصل گذشته پالایش نفت آبادان می‌روند که می‌دانند بعد از این بازی در هفته چهارم با قرعه استراحت رو‌به‌رو هستند و بعد از آن هم به‌خاطر اردوی تیم ملی و مسابقات ملی چیزی حدود 40 روز لیگ تعطیل خواهد بود. تیم بسکتبال پارسا این هفته به‌خاطر تعطیلات آخر صفر، روز جمعه در آبادان به‌مصاف پالایش نفت این شهر خواهد رفت. نماینده مشهد در لیگ برتر بسکتبال هفته نخست را با شکست سنگین مقابل پتروشیمی بندرامام که جمعی از ملی‌پوشان در آن جمع‌اند، آغاز کرد. آن‌ها در هفته دوم هم در مشهد نمایش درخشانی مقابل شهرداری گرگان داشتند، اما با 2 پوئن اختلاف، بازی را به میهمانشان واگذار کردند.  

  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی