کد خبر : 89694
/ 07:00

جنجال یک کلیپ در فضای مجازی

در پی انتشار کلیپ جنجالی فرود بالگرد و وارد آمدن خسارت به ‌موکب زائران پیاده حضرت رضا(ع) در دهه آخر صفر، هلال احمر خراسان رضوی واکنش نشان داد و جزئیاتی در‌این‌باره اعلام کرد.

جنجال یک کلیپ در فضای مجازی

شهرآرا آنلاین -  محمدحسن سیرجانی|به گزارش شهرآرا، این روزها فضای مجازی پر شده است از کلیپ‌های جنجالی و یا به قول معروف مخاطب جذب‌کن که بعضا برخی از این فیلم‌های کوتاه قالب حمایتی دارند و برخی دیگر نیز در قالب تخریبی به ثبت رسیده و در فضای مجازی منتشر شده‌اند.

هنوز کلیپ ضرب و شتم یکی از مأموران پلیس راهور در یکی از جاده‌های کشور از یاد مردم نرفته است که انتشار آن موجب ایجاد جریانی مثبت و حمایت محور از آن مأمور وظیفه‌شناس شد و مردم نیز به این کلیپ واکنش نشان دادند و خواستار دستگیری و مجازات متهمان این پرونده شدند. این فیلم کوتاه و تلخ تاجایی پیش رفت که فرمانده انتظامی ناجا به آن واکنش نشان داد و از فرد ثبت‌کننده آن به دلیل گرفتن این فیلم که کمک شایانی به پلیس در دستگیری متهمان داشت، قدردانی کرد اما در جایی دیگر این کلیپ‌ها با قالبی تخریبی ظاهر شدند که موجی از حملات کاربران فضای مجازی را در پی داشتند. در‌این‌باره می‌توان به کلیپ بی‌احترامی یکی از نمایندگان مجلس به مردی جوان در یک مناسبت مذهبی اشاره کرد که جنجالی به پا کرد و البته توضیحی هم در‌باره آن از سوی این نماینده مجلس داده نشد.

همه و همه این کلیپ‌ها که جای مجال برای نام بردن آن‌ها در این گزارش نیست به نوعی منتشر شدند تا زمینه‌ساز جذب مخاطب در صفحات اجتماعی و سایت‌ها در فضای مجازی باشند. در این میان اما روز گذشته یکی از این کلیپ‌های جنجالی جریانی را علیه هلال احمر خراسان رضوی به راه انداخت. این کلیپ که لحظه فرود بالگرد این سازمان را در حوالی مه‌ولات و آسیب رساندن به یکی از موکب‌های زائران پیاده نشان می‌دهد با این مضمون منتشرشده است که در هلی‌کوپتر مورد نظر، مسئولان هلال احمر حضور داشته‌اند. این ماجرا تا جایی ادامه پیدا کرد که روز گذشته مسئولان سازمان هلال احمر به این کلیپ واکنش نشان دادند و توضیحاتی را درباره آن ارائه کردند.

مدیر روابط عمومی و سخن‌گوی جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در این گزارش ضمن تکذیب حضور رئیس و مسئول کشوری و مدیرعامل هلال احمر استان داخل بالگرد بیان کرد که اعضای تیم امداد هوایی این سازمان در بالگرد حضور داشته‌اند و برای امدادرسانی در‌ حوادث احتمالی و قرار بودآرامش عمومی در این ایام طبق روال سال‌های اخیر در مسیر تردد زائران پیاده حضرت رضا(ع) مستقر شدند.

مجتبی محمودی در بخش دیگری از این بیانیه گفته است که در این ایام بارها شاهد هشدارهای هواشناسی مبنی بر احتمال بروز طوفان و گرد و غبار در منطقه و خراسان رضوی بوده‌ا‌یم که چنانچه نکات ایمنی برای استقرار موکب رعایت می‌شد، این حادثه رخ نمی‌داد، چرا که موکب‌ها کاملا تثبیت نشده و محل پد فرود بالگرد نیز پیش‌بینی نشده بود.

﷯محمودی همچنین اظهار کرده است که ساعتی پس از این اتفاق نماینده مدیرعامل و گروهی از مسئولان امدادی استان برای بررسی موضوع به ‌محل حادثه در حوالی مه‌ولات (زمان آباد) اعزام و دلجویی از عزیزان صورت پذیرفته است. در ادامه این بیانیه نیز آمده است که تشخیص محل فرود در همه جای جهان با خلبان است که خلبانان مجرب گروه امداد هوایی هلال احمر با وجود سال‌ها سابقه و آمادگی بالا و تجربه حضور در صحنه‌های عملیاتی کمتر دچار خطا و بروز سانحه بوده و هستند، درعین حال بررسی دقیق‌تر موضوع این حادثه سهوی از سوی گروه ارزیاب در حال  انجام است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی