کد خبر : 89708
/ 13:34
فرماندار مشهد:

۷۵۰ ایستگاه صلواتی پذیرای زائران دهه آخر صفر هستند

فرماندارشهرستان مشهد با اشاره به اینکه مشهد برای میزبانی از زائران امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر ، بیشترین آمادگی را دارد گفت: 500ایستگاه صلواتی در داخل شهر مشهد و 250ایستگاه منتهی به شهر مشهد آماده پذیرایی و خدمت به زائران هستند.

۷۵۰ ایستگاه صلواتی پذیرای زائران دهه آخر صفر هستند

به گزارش شهرآراآنلاین، احمدعلی موهبتی اظهار داشت: خدمت به زائران امام رضا(ع) برای مردم شهر مشهد، افتخاری بزرگ و یک وظیفه است .

وی تصریح کرد: همدلی خوبی بین اعضای ستاد تسهیل خدمات سفر شهرستان مشهد برای پذیرایی از زائران وجود دارد و هماهنگی های لازم بین ادارات مرتبط با حوزه خدمات‌رسانی به زائران از جمله دستگاه های خدماتی، انتظامی، امنیتی ، بهداشت و درمان برگزار شده است.

وی ادامه داد: از شهروندان نیز انتظار همراهی و همدلی در جهت میزبانی شایسته از زائران را داریم تا زائران رضوی که گاهی اوقات برای اولین بار به زیارت امام هشتم تشرف پیدا می کنند و مهمان شهر مشهد  هستند با خاطره‌ای خوش از به محل سکونتشان برگردند. 

موهبتی با بیان اینکه گاهی اوقات یک لبخند و برخورد مناسب  با زائر امام رضا(ع) توسط یک شهروند و یا نیروهای دستگاه های متولی بیشترین اثرگذاری را دارد، افزود: وظیفه همه ما این است  که  زائران امام هشتم  را تکریم کنیم.

وی افزود: از طرفی امروز با توجه به تهدیدات دشمنان و هجمه آن‌ها، باید  از این ظرفیت‌های همدلی کمال بهره را برد و   به ترویج فرهنگ دینی و اسلامی پرداخت.

فرماندار مشهد با بیان اینکه شهروندان همچون مراسم اربعین مدیریت این حرکت مردمی را برعهده گرفته و دستگاه های متولی بیشتر نقش نظارتی و تسهیل گر را ایفا می کنند،  ادامه داد: به جهت مشکلات ترافیکی که در این ایام و  به ویژه در  خیابان های منتهی به حرم مطهر ایجاد می شود نیز طرح های ترافیکی در نظر گرفته شده است که از شهروندان و همچنین زائران انتظار همراهی داشته و توصیه می کنیم که در ایام دهه پایانی ماه صفر بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

موهبتی تاکید کرد: هیچ توجیهی برای کوتاهی احتمالی دستگاه ها در خدمت رسانی به زائران پذیرفته نیست و  باید دستگاه های متولی تجربیات سال های گذشته را مرور کنند و نقایص قبل و خلاهای احتمالی در برخی موارد را امسال پوشش دهند.

شهروندان می توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181در پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی