کد خبر : 89710
/ 13:57
تعداد موزه‌های استان خراسان رضوی تا اردیبهشت ماه سال آینده به ۷۸ عدد می‌رسد.

۱۱ موزه تا اردیبهشت ماه سال آینده در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

۱۱ مدیرکل امور موزه‌های کشورگفت: تا اردیبهشت ماه سال آینده ۱۱ موزه به موزه‌های خراسان رضوی افزوده می‌شوند.

۱۱ موزه تا اردیبهشت ماه سال آینده در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،کارگر اظهار کرد: تعداد موزه‌های استان خراسان رضوی با تأسیس این ۱۱ موزه به ۷۸ موزه می‌رسد؛ استان خراسان رضوی هم‌اکنون ۶۷ موزه دارد.

وی افزود: این موزه‌ها عمدتاً در شهرستان‌های استان قرار دارند و شکل‌های مختلفی دارند؛ یعنی موزه‌های تاریخ و باستان‌شناسی تا موزه‌های مردم‌شناسی، موزه‌های خط و کتابت و ... را می‌توان در میان آن‌ها دید.

گفتنی است؛ اداره کل امور موزه‌های کشور در سال‌های اخیر تلاش کرده است با گرفتن تصمیمات متعدد، موزه‌های کشور را افزایش بدهد. در این میان مجموعه‌داران نیز با تأسیس موزه‌های خصوصی گام‌های محکمی برای افزایش موزه‌های کشور برداشته‌اند. آن‌ها با به نمایش گذاشتن مجموعه‌هایشان افراد دیگری را به مجموعه‌داری ترغیب می‌کنند.

 
اشتراک گذاری
نظرات شما
ک
13:01 22 0 پاســخ به ایــن نظــر

بایددراین شرایط دشوار اقتصادی، کم کم دیگه زمان آن فرا رسیده باشه که به جای فروش نفت وفقط خامفروشی باید صنعت توریسم وگردش گری درنقطه به نقطه کشوربازیرساختهاو امنیت وخاطرات خوش گردشگران ازسرزمین و تاریخ وفرهنگ ایرانی و البته بارعایت واحترام به قوانین عرفی ایرانی-اسلامی برای گردشگران آغازشود،کشورترکیه چند برابرفروش نفت ایران از طریق صنعت توریسم و گردشگری درآمدداردیابه مانندمصرکه تنهاازگردش گری درآمددارد.

روزنامه شهرآرا

با سلام.
مخاطب گرامی، ضمن سپاس ازاعتماد شما، پیامتان دریافت گردید.
با تشکر از همراهی گرمتان.

ک
13:13 12 0 پاســخ به ایــن نظــر

نظرلطف شماست،ممنون وتشکراز روزنامه اینترنتی‎:"شهرآراآنلاین" بابت اهمیت دادن و وقت گذاشتن و انتشارنظرات فقط تعجبم ازاینه که چرا تعدادبازدید کنندگان یادید گاه کاربران دراین سایت اینقدرکم هست!!؟به امید پربیننده ترشدن وتبادل نظر بیشترکاربران دراین روزنامه مجازی جالب و دوست داشتنی شهرمشهد مقدس

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی