کد خبر : 89712
/ 19:53
عضو شورای شهر مشهد:سنت دیرپای مشهدی هاست

میهمان نوازی زائران رضوی

عضو عضو کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهروندان مشهدی به میهمان نواز بودن مشهور هستند و سنت میهمان نوازی از زائران امام مهربانی ها یک سنت دیرینه در شهرمقدس مشهد است.

میهمان نوازی زائران  رضوی

امیر شهلا با بیان اینکه عیار میزبانی شهروندان مشهدی  از زائران، خودجوش بودن آن است، افزود: شهروندان این شهر در تمام ایام سال به ویژه مناسبت هایی نظیر روزهای پایانی ماه صفر به صورت داوطلبانه  تمام امکانات را در اختیار زائران قرار می دهند تا آنها در روزهای حضور خود دغدغه ای جز بهره مند شدن از زیارت امام رضا(ع) نداشته باشند.
وی با بیان اینکه برخی موازی کاری ها در بین دستگاه های متولی خدمت رسانی به زائران باید به حداقل برسد،  تصریح کرد: امسال  نگاه شهرداری مشهد به مراسم دهه پایانی ماه صفر نسبت به سال های گذشته یک تفاوت داشته است و آن اینکه بیشتر به دنبال این موضوع است که مشارکت و همراهی شهروندان  در میزبانی از زائران بیشتر خود نمایی کرده  و مسئولیت میزبانی از زائران به خود شهروندان واگذار شود.
شهلا گفت: این امر باعث خواهد شد اتحاد و انسجام اجتماعی بین مردم برجسته تر باشد و شهرداری  از تمام ظرفیت های خود برای تحقق این موضوع نیز  بهره خواهد گرفت.
شهروندان می توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181در پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند. 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی