کد خبر : 89713
/ 11:53
در نشست نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با مدیرعامل مترو مادرید مطرح شد؛

٣توصیه مدیرعامل مترو مادرید برای مشهد

مدیرعامل مترو مادرید در نشست با نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، 3 توصیه برای مترو مشهد مطرح کرد

٣توصیه مدیرعامل مترو مادرید برای مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، حمیدرضا موحدی‌زاده با حضور در کشور اسپانیا نشستی با الوارو روئیز مارونو، مدیرعامل شرکت متروی کلان‌شهر مادرید داشت و دراین‌ارتباط اظهار کرد: امکان تبادل دانش، مهارت، تجربه و همکاری در مراحل ساخت، تجهیز، نگهداری، بهره‌برداری و توسعه خطوط قطار شهری متروی مادرید و مشهد وجود دارد‌.
وی با بیان اینکه متروی مادرید بیش از ۱۰۰ سال قدمت و بیش از ۳۰۰ کیلومتر طول دارد، افزود: مترو این شهر، دارای ۳۱۰ ایستگاه است و روزانه بیش از ۲ میلیون نفر مسافر را از طریق ۲۴۰۴ قطار جابه‌جا می‌کند.
موحدی‌زاده با اشاره به اینکه مترو مادرید بیش از 2 هزار رانده قطار تربیت‌کرده است، بیان کرد: 75 درصد از مردم و شهروندان مادرید در فاصله ۵۰۰ تا ۶۰۰ متری به ایستگاه مترو دسترسی دارند و مادرید دارای ۱۳ خط اصلی و ۱۰ خط کرکانیاس (قطارهای محلی که مرکز شهر را به حومه شهر پیوند می‌دهد‌) است.
مدیرعامل مترو شهر مادرید نیز در این نشست سه توصیه به مترو شهر مشهد مطرح کرد و ادامه داد: سعی کنید در ابتدای برنامه‌ریزی یک چشم‌انداز کامل حمل و نقل درون‌شهری برای خودتان داشته باشید. برای ۱۰۰ سال آینده هرچقدر خط لازم دارید فکر کنید. به‌طور مثال برای ۴۰ خط فکر کنید و هر ۲ سال یک خط آن را بسازید.
وی افزود: نکته دوم اینکه تعداد و کیفیت نیروهای متخصص مترو را افزایش دهید تا در آینده بازیچه شرکت‌های سازنده مترو نشوید و قادر باشید بر آن‌ها مدیریت، کنترل و نظارت داشته باشید.
مارونو با اشاره به نکته سوم با بیان اینکه روی خطوط تمام اتوماتیک باید فکر شود، تصریح کرد: هرچند در ابتدا این موضوع بسیار هزینه‌بر است، اما در درازمدت هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و همچنین همیشه بهره‌بردارتان کنار سازندگان مترو باشند تا تکنولوژی، دانش و فن ساخت مترو را یاد بگیرند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی