• خانه
  • خراسان رضوی
  • بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند
کد خبر : 89720
/ 19:29
شهردار مشهد مقدس،دربازدید از پایانه مسافربری امام رضا(ع) تاکید کرد؛

بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند

خروج چهارصدو سی وپنج هزار نفر زائرپیاده بدون تهیه بلیت برگشت بطور طبیعی مشکلاتی را ایجاد می کند.

بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافران ابتدای سفر و یا هنگام ورود بلیت برگشت خود را تهیه کنند

به گزارش شهرآراآنلاین، تقی زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس، دربازدید از پایانه مسافربری امام رضا(ع) گفت: بر این نکته تاکید دارم که باید با برنامه ریزی وفرهنگسازی بگونه ای عمل شود تا مسافران وزائران ابتدای سفر ویا هنگام ورود به مشهد اقدام به تهیه بلیت برگشت خود کنند تا در برگشت دچار مشکل نشوند.

هرساله در پایان صفر مشکلی که با آن روبرو هستیم این است که زائران بصورت تدریجی وارد مشهد می شوند اما درپایان صفر می خواهند طی یک یا دو روز به شهرهای خود بازگردند که این موضوع نیاز به یک برنامه ریزی همه جانبه دارد تا دچار مشکل نشویم .

وی با بیان اینکه امیدوارم با برنامه ریزی های مناسب ،تمهیداتی را برای نوروز امسال پیش بینی کنیم تا زائران جهت تهیه بلیت اتوبوس دچار مشکل نشوند اظهارکرد: در همین راستا با نمایندگان استانداری، اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای وانجمن صنفی شرکت های مسافربری که در این بازدید حضور داشتند صحبت هایی انجام شد تا بگونه ای برنامه ریزی شود تا مسافرانی که با اتوبوس وارد مشهد می شوند خیالشان آسوده باشد که به راحتی می توانند به شهرهای خودشان برگردند.

 در این بازدیداعلام شد که حدود  چهارصدو سی وپنج هزار نفر زائرپیاده طی چند روز گذشته برای زیارت وعزاداری شهادت امام رضا(ع) وارد مشهد شده اند ،اما اکنون بدون اینکه بلیت برگشت خود را تهیه  کرده باشند می خواهند با مراجعه به پایانه مسافربری ،همان ساعت بلیت گرفته و از مشهد خارج شوند که این امکان با توجه به حجم زیاد زائر و نبود آمار دقیق وجود ندارد .

 این درحالی است که درکنار این تعداد زائر پیاده ،زائرانی نیزهستند که با اتوبوس وارد مشهد شده اما برای برگشت خود بلیت تهیه نکرده اند وآنها نیز اکنون قصد خروج از مشهد وبازگشت به شهرهای خود با اتوبوس را دارند.

تقی زاده خامسی با بیان اینکه طبق آمارچهار میلیون و سیصد هزار نفرزائر طی چند روز گذشته وارد مشهد شده اند افزود:از این تعداد حدود سه میلیون نفر با خودرو شخصی ،حدود پانصد هزارنفر با اتوبوس و مابقی از طریق خطوط ریلی وهوایی وارد مشهد شده اند .

شهردار مشهد ادامه داد : این درحالی است که ورود زائران از طریق هوایی شانزده درصدکاهش اما از طریق خطوط  ریلی سیزده درصد وخودرو شخصی ،سی درصد افزایش داشته است .

وی افزود: افزایش سفر با خودرو شخصی نشان دهنده آن است که مردم اعتمادی به سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی ندارند وگرنه این موضوع اقتصادی نیست که مردم با وجود چنین وضعیت جوی و ترافیک سنگین در جاده ها با خودرو شخصی سفر کنند ،اما با این وجود به دلایل فرهنگی ، بی اعتمادی به حمل ونقل عمومی وکمبود ناوگان با خودرو شخصی سفرمی کنند ومخاطرات آن را که بیشتر از هواپیما واتوبوس است می پذیرند لذا باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی