کد خبر : 89830
/ 07:25

دورهمی هیجان

پخش بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در سینماها و فرهنگ‌سراهای مشهد، فرصتی برای نشاط عمومی شد

دورهمی هیجان

شهرآرا آنلاین - پرسپولیس بازی برگشت را مساوی کرد تا درمجموع، فینال لیگ قهرمانان آسیا را به حریف ژاپنی خود، کاشیماآنتلرز، ببازد و نایب‌قهرمان شود؛ سرنوشتی که پرسپولیس به‌عنوان سومین تیم ایرانی که فینال این لیگ معتبر را تجربه کرده است، به آن دچار شد و مانند 2 تیم دیگر یعنی سپاهان و ذوب‌آهن، به همان نایب‌قهرمانی اکتفا کرد. اما این تمام ماجرای این بازی حساس نبود. فارغ از اتفاقات درون مستطیل سبز، تماشای این بازی مهم، آن‌هم جایی خارج از ورزشگاه آزادی، فرصتی برای تجربه لحظاتی خوش و پرهیجان برای هواداران فوتبال ایجاد کرد؛ فرصتی که تنها محدود به تهران و هواداران پایتخت‌نشین سرخ‌ها نبود.

 

تحقق زمزمه‌های خوش

پس از برگزاری بازی رفت فینال، زمزمه‌هایی مبنی‌بر پخش بازی برگشت در سینماهای مشهد شنیده شد؛ زمزمه‌ای که خیلی زود رنگ حقیقت به خود گرفت و با اعلام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، 5 سینمای هویزه، اطلس، گلشن، سیمرغ و پیروزی، سیانسی را به پخش زنده این بازی اختصاص دادند تا علاقه‌مندان به فوتبال در مشهد نیز فرصت تماشای گروهی این بازی را داشته باشند. این اما تنهاخبر خوش برای فوتبال‌دوست‌های مشهدی نبود. مدیریت شهری نیز برنامه‌ای دیگر تدارک دیده بود تا این تجربه لذت گروهی برای مشهدی‌ها بیش ازپیش فراهم شود.

 

فرصتی برای نشاط

فینال لیگ قهرمانان آسیا در 4 فرهنگ‌سرا در نقاط مختلف شهر نیز پخش شد تا علاقه‌مندان بیشتری فرصت تماشای دسته‌جمعی این بازی را داشته باشند. فرهنگ‌سرای غدیر در بولوار شهید رستمی، فرهنگ‌سرای شهر ایمن و زیبا در خیابان شریعتی قاسم‌آباد، فرهنگ‌سرای الهیه در الهیه25 و فرهنگ‌سرای رسانه در میدان 8شهریور، مکان‌هایی بودند که مدیریت شهری برای پخش زنده این بازی در نظر گرفته بود؛ فرصتی که سبب شد تا پس از پخش بازی‌های جام‌جهانی در فرهنگ‌سراها و سینماهای شهر و همچنین تصمیم جالب‌توجه آموزش‌و‌پرورش مبنی‌بر پخش بازی رفت فینال آسیا در تمام مدارس دخترانه و پسرانه، بار دیگر رویدادی ورزشی سبب افزایش شادی اجتماعی شود. شب گذشته جمعی از همشهریان ما این فرصت را پیدا کردند تا در کنار هم و در فضایی دوستانه و خانوادگی، از تماشای یک بازی فوتبال، فارغ از نتیجه آن، لذت ببرند؛ چیزی که یک شهر برای حفظ و افزایش پویایی و نشاط خود به آن نیاز دارد و ازاین‌رو، ضروری است که مدیریت شهری به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد و از هر فرصتی برای نیل به این مقصود استفاده کند. یک شهر در کنار تمام نیازهایش، نیاز به شادی و امید دارد و چه چیزی بهتر از این دورهمی‌های هیجانی برای رسیدن به آن.

125211.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی