کد خبر : 89929
/ 13:07

نقشه پایگاه‌های مدیریت بحران مشهد تهیه شد

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از تهیه نقشه پایگاه‌های مدیریت بحران به‌تفکیک مناطق شهرداری مشهد خبر داد.

نقشه پایگاه‌های مدیریت بحران مشهد تهیه شد

به گزارش شهرآراآنلاین، محمد جواد رجاییان از تهیه نقشه پایگاه‌های مدیریت بحران به‌تفکیک مناطق شهرداری مشهد خبر داد و گفت: این فعالیت اقدامی اساسی است که جزء نیازمندی‌های مدیریت شهری است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر نقشه مدیریت بحران مشهد به‌تفکیک مناطق شهرداری به‌طور کامل تهیه و در اختیار مدیریت بحران شهرداری مشهد قرار گرفته است.

وی با ذکر جزییاتی از محتوای نقشه مورد نظر بیان کرد: نقشه مدیریت بحران مناطق شهرداری مشهد با استفاده از 10 لایه اطلاعات از مراکز بحران‌زا مانند خط گسل، لایه‌های پمپ بنزین و گاز، فروشگاه‌های شهرداری، ساختمان‌های شهرداری و جزییات معابر (اطلاعات شریان‌های حیاتی همچون محل عبور لوله‌های گاز و آب در سطح شهر) و براساس آخرین تغییرات پایگاه‌های مدیریت بحران، طراحی و تکمیل شده است.

رجاییان با اشاره به‌اینکه در تهیه و تدوین این نقشه از عکس‌های هوایی سال 1390 استفاده شده؛ اظهار داشت: در گذشته نقشه‌ای به‌این جزییات برای مشهد وجود نداشته و فقط چند نقشه با تعداد معدودی لایه اطلاعاتی در دسترس بوده و تدوین نقشه‌ای با این ویژگی‌ها تاکنون انجام نشده، در این نقشه محل‌هایی که در زمان بروز زلزله خسارت احتمالی می‌بینند به‌صورت مکانی مشخص شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با تهیه این نقشه تصمیم مدیریت شهری در حوزه بحران با تحولی جدید مواجه می‌شود، به‌نحوی که با تهیه و توسعه آن در آینده نزدیک براساس تصمیم‌گیری درخصوص ایجاد پایگاه‌های بحران جدید در مناطقی از شهر که پایگاه وجود ندارد، می‌توان به‌شهروندان درخصوص زندگی در مکان‌های امن اطلاع‌رسانی کرد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطر‌نشان کرد: تهیه این نقشه مستلزم کار کارشناسی در حوزه‌هایی مانند اصلاح لایه‌های مورد نیاز، GIS Ready نمودن، کارتوگرافی استاندارد و تهیه خروجی قابل چاپ بوده است.  

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی