کد خبر : 89930
/ 13:27

شبکه جامع بیماران خاص در مشهد راه اندازی شد

شبکه مراکز جامع بیماران خاص زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه طی مراسمی با حضور وعاونان وزیر بهداشت از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس همزمان با 59 دانشگاه علوم پزشکی کشور در خراسان رضوی راه اندازی شد.

شبکه جامع بیماران خاص در مشهد راه اندازی شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: شبکه مراکز جامع بیماران خاص به منظور ارتقاء کیفی خدمات به بیماران این طیف، کنترل بهینه تجویز و مصرف دارو، به روزرسانی برنامه های درمانی و اجرای دستورالعملها و پروتکلهای درمانی در گروه بیماران خاص فعال شد.

دکتر شاپور بدیعی جمعیت بیماران خاص زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را شش هزار و 990 نفر شامل مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، ام.اس، فنیل کتونوری و ای.بی ذکر و بیان کرد: دو هزار و 444 نفر از این تعداد بیماران دیالیزی، 853 نفر تالاسمی، 390 نفر بیماران هموفیلی و سه هزار و 76 نفر بیماران مبتلا به ام.اس هستند.

وی افزود: مراکز جامع بیماران خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد متناسب با نوع بیماری و تخصصهای مورد نیاز جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در بیمارستانهای قائم، دکتر شیخ، منتصریه، کلینیک سرور و 42 مراکز دیالیز دولتی و غیر دولتی راه اندازی شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به خدمات تشخیصی و درمانی ارائه شده بیماران خاص در مراکز جامع نیز اشاره و بیان کرد: ترانسفوزیون خون، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، رادیولوژی و سونوگرافی، مشاوره ژنتیک، ویزیتهای تخصصی مغز و اعصاب، تغذیه، روانپزشکی، کار درمانی و مددکاری از خدماتی هستند که در این چارچوب به بیماران خاص ارائه می شوند.

83 مرکز جامع خدمات بیماران خاص در سطح 59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور امروز به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس ‏افتتاح شدند 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی