• خانه
  • خراسان رضوی
  • موافقت سازمان برنامه و بودجه با انتشار ۳هزار میلیاردتومانی اوراق مشارکت برای بافت فرسوده اطراف حرم
کد خبر : 89939
/ 19:33
شهردار مشهد خبرداد؛

موافقت سازمان برنامه و بودجه با انتشار ۳هزار میلیاردتومانی اوراق مشارکت برای بافت فرسوده اطراف حرم

شهردار مشهد مقدس از موافقت سازمان برنامه و بودجه با انتشار 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر خبر داد.

موافقت سازمان برنامه و بودجه با انتشار ۳هزار میلیاردتومانی اوراق مشارکت برای بافت فرسوده اطراف حرم

لاله سادات کوثری- شهرآراآنلاین- قاسم تقی زاده خامسی ظهر امروز در چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در دفاع از لایحه شهرداری مشهد در خصوص تصویب انتشار 3هزارو۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر با اشاره به ناتمام ماندن این طرح ملی بعد از 25 سال گفت: در ابتدای آغاز به کارم به عنوان شهردار مشهد یکی از دغدغه های اصلیم طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر بود.
وی اظهار کرد: در دیداری که با رئیس جمهور در سفر اخیرشان به مشهد داشتم مشکلات طرح نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) را توضیح دادم؛ آقای روحانی در پاسخ گفت " آستان قدس در این زمینه چه می کند؟" که گفتم آستان قدس رضوی در 50 هکتار از بافت فرسوده حرم مطهر کار خود را انجام می دهند.
تقی زاده خامسی اضافه کرد: وقتی به رئیس جمهور گفتیم که طرح نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر بعد از 25 سال هنوز نیمه تمام است و با این روند 25 سال دیگر به اتمام خواهد رسید و دوباره نیاز به نوسازی خواهد داشت، آقای روحانی گفت "در این خصوص نامه ای بنویسم" که ما نیز طی نامه ای خواستار انتشار 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت طی سه سال برای نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر شدیم که رئیس جمهور این نامه را برای رسیدگی به دکتر واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری و دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور ارجاع دادند.
شهردار مشهد ادامه داد: پس از تلاش های شش ماهه و جلسات متعددی که در برخی از آنها رئیس شورای شهر مشهد نیز حضور داشت سازمان برنامه و بودجه کشور با انتشار 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت با بازپرداخت 50 درصد از سود و اصل اوراق توسط دولت موافقت کرد که در این راستا جا دارد از حمایت های نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز تقدیر کنیم.
وی با بیان اینکه البته این بدین معنی نیست که کار انتشار اوراق مشارکت اکنون انجام شود، افزود: اما با توجه به موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور با انتشار 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ادامه راه نیاز به مصوبه شورای شهر داریم تا دستمان باز باشد.
وی گفت: براین اساس طی لایحه ای که به شورای شهر ارائه داده ایم درخواست موافقت با انتشار 700میلیارد تومان اوراق مشارکت در سال جاری، 1400 میلیارد تومان در سال 98 و 1000 میلیارد تومان دیگر در سال های بعدی و در مجموع 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت نوسازی بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) با ضمانت بازپرداخت 50 درصد از اصل و سود این اوراق توسط دولت را داریم.
وی افزود: امسال شاید تا حدودی بتوانیم مجوز انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت از این مبلغ را دریافت کنیم اما سال آینده برای تصویب 1400 میلیارد تومان دیگر از اوراق مشارکت در مجلس شورای اسلامی کار سختی را پیش رو خواهیم داشت که نیاز است نمایندگان مردم مشهد در مجلس در این زمینه رایزینی کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه قرار است 50 درصد از اصل و سود 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت مذکور را دولت پرداخت کند، شهرداری مشهد تنها باید 50 درصد اصل وسود این اوراق را پرداخت کند که می توانیم این مبالغ را از در آمدهای حاشیه این طرح تامین و بدهی خود را به بانک بابت این اوراق پرداخت کنیم.
شهردار مشهد در ادامه این جلسه با تقدیر از شورای شهر مشهد در خصوص تصویب آئین نامه واگذاری تعدادی از ایستگاه های آتش نشانی به بخش خصوصی گفت: واگذاری ایستکاه های آتش نشانی به بخش خصوصی یک حرکت جدید در کشور است که شورای شهر و شهرداری مشهد اکنون در این زمینه مانند بسیاری از اقدامات مثبت در این زمینه پیشرو هستند. 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی