کد خبر : 90020
/ 07:41
برگزاری اولین نشست خبری معاونت هنری سینمایی ارشاد

برنامه‌ای برای اجرای کنسرت نداریم

برنامه‌ای برای اجرای کنسرت نداریم

شکیبا افخمی‌راد| محمدرضا محمدی که از حدود ۵٠روز پیش کار خود را در معاونت هنری سینمایی اداره‌کل ارشاد خراسان‌ رضوی آغاز کرده‌ است، روز گذشته در اولین نشست خبری و دیدار با اهالی رسانه، به تشریح برنامه‌های این معاونت پرداخت و از برنامه‌های هنری پیش‌روی استان گفت.

 

﷯ برپایی انجمن هنرهای تجسمی استان

محمدی در بخش اول صحبت‌هایش به برگزاری انتخابات انجمن هنرهای تجسمی استان به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری این معاونت اشاره کرد و گفت: تا به امروز انجمن هنرهای تجسمی تنها در سطح مشهد فعال بوده‌ است؛ انجمنی که انتصابی بوده و طی یک انتخابات آزاد شکل نگرفته‌ است، از این‌رو فراخوانی منتشر کردیم و درحال‌حاضر درحال ثبت‌نام از افرادی هستیم که امکان شرکت در این انتخابات را دارند و متقاضی عضویت در هیئت‌مدیره هستند. وی از برگزاری انتخابات در ٢٩آذر در شهرستان‌ها و ٣٠آذر در مشهد خبر داد و افزود: ما از همه اقشار زیرگروه انجمن هنرهای تجسمی دعوت می‌کنیم تا در انتخابات این انجمن شرکت کنند که همه افرادی که در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت می‌کنند، بتوانند به انجمن ورود پیدا کنند. محمدی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به برگزاری همایشی در آذرماه برای رسیدگی به مشکلات آموزشگاه‌های آزاد هنری تصریح کرد: آموزشگاه‌های آزاد هنری استان با چالش‌های زیادی ازجمله موازی‌کاری دستگاه‌ها درزمینه آموزش، مشکلات مالیاتی با اداره دارایی و عوارض شهرداری روبه‌رو هستند، از این‌رو این جلسه را برگزار می‌کنیم تا با هماهنگی با دستگاه‌های مربوط بتوانیم مشکلات را از سر راه آموزشگاه‌های آزاد هنری برداریم؛ چون به اعتقاد من، اگر آموزشگاه‌های آزاد ما خوب کار کنند و خروجی خوبی داشته باشند، ما می‌توانیم در جشنواره‌ها و فعالیت‌های دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موفق‌تر عمل کنیم.

 

﷯ باشکوه‌تر برگزار شدن جشنواره فیلم فجر

معاون هنری سینمایی ارشاد با تاکید بر لزوم پررنگ‌تر برگزار شدن جشنواره فیلم فجر مشهد، درباره نحوه برگزاری این رویداد در سال جاری توضیح داد: هنوز دستورالعملی از وزارتخانه و دبیرخانه فجر کشور برای برگزاری این رویداد در استان‌ها ابلاغ نشده‌ است، اما ما هفته آینده اولین جلسه دبیرخانه فیلم فجر استان را همراه با تشکیل کارگروه سینماداران برگزار خواهیم کرد. محمدی، ورود سینماداران را برای برگزاری هرچه بهتر فیلم فجر موثر دانست و ادامه داد: اگر سینماداران به این بحث ورود پیدا کنند، جشنواره فجر از آن حالت اکران صرف فیلم، خارج و با جلسات نقد و بررسی، تخصصی‌تر برگزار می‌شود. همچنین برقراری عدالت در اکران فیلم‌های فجر در سینماها از برنامه‌های ما خواهد بود.

او همچنین از برپایی دو جشنواره فیلم کوتاه و فیلم تسنیم در مشهد خبر داد.

 

﷯ طرح درسی برای تئاتر

محمدی در ادامه به تشریح برنامه‌های این معاونت در بخش تئاتر پرداخت و گفت: در حوزه تئاتر با هماهنگی با انجمن نمایش، طرح درسی نوشته شده‌ است. براساس این طرح، اگر فردی قصد شرکت در دوره‌های آموزش هنرهای نمایشی را داشته باشد، باید در یک آزمون اولیه شرکت کند. درصورت قبولی، این فرد به آموزشگاه‌های هنری و انجمن معرفی می‌شود و بعد از گذراندن یک دوره یک‌ساله به او مدرک معتبری از وزارت ارشاد داده خواهد شد. به این ترتیب با یک برنامه‌ریزی آکادمی‌تر، خروجی بهتری در حوزه تئاتر خواهیم داشت. 

او با اشاره به برپایی جشنواره نمایش عروسکی کودک و نوجوان رضوی در اسفند امسال بیان کرد: در این جشنواره که ١٢دوره آن در هرمزگان برگزار شده‌ است و امسال برای اولین بار در مشهد برپا می‌شود، ١٢گروه شرکت خواهند کرد. همچنین درحال برنامه‌ریزی برای اجرای برخی از این تئاترها در شهرستان‌های استان هستیم.

 

﷯ برنامه‌ای برای برگزاری کنسرت نداریم

محمدی درباره اجرای کنسر‌ت‌ در مشهد نیز توضیح داد: برای برگزاری کنسرت در مشهد، فعلا برنامه خاصی نداریم اما برای اجرا در برخی شهرستان‌ها درخواست آمده است که درحال بررسی است و احتمالا در دو هفته آینده، مجوز برای برخی از آن‌ها صادر خواهد شد.

او اجرای کنسرت در مشهد را منوط به انجام تعاملات با دستگاه‌های مربوط دانست و تصریح کرد: ما، در ارشاد می‌خواهیم مجوزی که صادر می‌کنیم، با هماهنگی با تمام دستگاه‌های دغدغه‌مند در این حوزه باشد تا در لحظه آخر، اجرایی کنسل نشود، از این‌رو باید تعاملاتی داشته باشیم تا برگزاری کنسرت در مشهد نظام‌مند شود و اگر قرار است کنسرت در مشهد برگزار شود، مجوز صادر شود، در غیر این‌صورت اعلام شود در مشهد دیگر کنسرتی برگزار نخواهد شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی