• خانه
  • ورزشی
  • از انتظار برای تصمیم استاندار تا بلوکه شدن کمک های نقدی
کد خبر : 90045
/ 08:29

از انتظار برای تصمیم استاندار تا بلوکه شدن کمک های نقدی

تعطیلات لیگ برتر در حالی آغاز شده که تیم پدیده همچنان درگیر مشکلات ریز‌ودرشت است

از انتظار برای تصمیم استاندار تا بلوکه شدن کمک های نقدی

شهرآرا آنلاین - تعطیلات لیگ برتر درحالی آغاز شده که تیم فوتبال پدیده همچنان درگیر مشکلات ریز‌ودرشت خود است و مسئولان این تیم در کنار برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری فنی تیم از این ایام به‌دنبال حل معضلات این تیم هم هستند. مسائلی که بخشی از آن‌ها دغدغه اول فصل آن‌ها تاکنون است و بخشی دیگر به‌تازگی در فهرست بلندبالای مشکلات آن‌ها قرار گرفته است.

 

مالکیت نامشخص باشگاه پدیده

درست در روز هایی که همه تصور می کردند که شرکت پدیده مادر به عنوان متولی اصلی این باشگاه بالاخره پای کار بیاید و تیم زیر مجموعه اش را از نظر مالی تامین کند اما آنها هیچ وقت به این تیم توجه نکردند تا مشکلات تیم پدیده روز به روز بیشتر شود. شرکت پدیده مادر حاضر شد تا با پرداختی رقمی بیش از ۵ میلیارد تومان به تبلیغات زمین های فوتبال و برخی رسانه ها از جمله صدا و سیما و حتی بیلبوردهای خیابانی بپردازد اما ریالی برای تیم فوتبالش که به مراتب نشانه تبلیغاتی ویژه تری است ، هزینه نکند! با این وجود تیم فوتبال پدیده نتایج خوبش را هفته به هفته ادامه می داد و مردم مشهد را که حالا فقط یک نماینده در لیگ برتر فوتبال دارند خوشحال تر از روز قبل می کرد. تعطیلی تمرینات، تهدید به کناره گیری سرمربی و البته مطالبه مردم باعث شد تا شهرداری مشهد به عنوان نهادی که وظیفه ای برای کمک به این تیم نداشت در روزهای بی خیالی مدیران شرکت پدیده دست همت بردارند و کمک های خوبی را به این تیم انجام دهند، اما این کمک ها به دلیل نامشخص بودن مالکیت تیم باعث گردید تا مسئولان استان بعد از اعتراضات مردمی بالاخره جلسه ویژه ای را تشکیل دهند و کار مالکیتی باشگاه پدیده را یکسره کنند.

 

انتقال مالکیت، معطل تصمیم استاندار

مشکل دیگر پدیده در این روزها همچنان مسئله مالکیت و انتقال این تیم به سازمان همیاری‌هاست. اولین جلسه دراین‌رابطه حدود یک‌ماه پیش با دستور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، و با حضور نمایندگان دستگاه قضایی، اعضای ستاد تدبیر استان، سازمان بازرسی، شهرداری، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرعامل باشگاه پدیده و مدیران شرکت پدیده در محل استانداری تشکیل شد. در آن جلسه بنا به پیشنهاد اعضا و موافقت استاندار، مقرر شد تا سازمان همیاری شهرداری‌های استان برای برون‌رفت مشکلات پدیده مبلغ ۲میلیارد تومان را به حساب اعضای تیم واریز کنند. این اتفاق قبل از بازی با نساجی رخ داد تا میزان دریافتی بازیکنان به ۳۲درصد برسد. در این جلسه همچنین مقرر شد تا پیشنهاد واگذاری مالکیت باشگاه پدیده با افراد حقیقی و حقوقی متقاضی ظرف یک هفته بررسی شود. جلسه بعدی نیز طبق زمان‌بندی انجام‌شده با حضور همان اعضا برگزار شد و اتفاقا تصمیم‌گیری نهایی انتقال مالکیت باشگاه صورت گرفت تا این باشگاه در جلسه بعدی به‌صورت رسمی به سازمان همیاری شهرداری‌ها واگذار شود. بااین‌حال این جلسه نهایی به‌دلیل مراتب تغییر استاندار خراسان رضوی به‌دلیل بازنشستگی استاندار، تا امروز برگزار نشد تا باشگاه پدیده دوباره در بحران قرار بگیرد. این‌طور که گفته می‌شود، سازمان همیاری شهرداری‌ها منتظر است تا روند واگذاری مالکیت باشگاه ازسوی استاندار ابلاغ شود. موضوعی که فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، نیز به آن اشاره کرده بود؛ اما گویا حالا با توجه به الزام قانون مجلس یعنی خداحافظی استانداران بازنشسته تا 15 آذرماه این موضوع به فراموشی سپرده شده است و سازمان همیاری شهرداری‌ها نیز حاضر به تزریق مبالغ دیگر به این باشگاه نیست! با این تفاسیر اگر تا پیش از 15 آذر استاندار خراسان رضوی ابلاغ واگذاری مالکیت باشگاه پدیده به سازمان همیاری شهرداری‌ها را امضا نکند، پروسه واگذاری دوباره به درازا خواهد کشید و اصلا شاید استاندار بعدی با این اتفاق مخالفت کند! موضوعی که دوباره باشگاه پدیده را با بحران‌هایی روبه‌رو خواهد کرد.

 

مسئله پول‌های بلوکه

پول‌های بلوکه‌شده‌ای که در حساب هیئت فوتبال استان و اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد هم قوزبالا‌قوز مشکلات پدیده شده است. اولین پول مربوط به کمک ۱۰۰میلیون‌تومانی اداره کل ورزش و جوانان به پدیده است که این پول به حساب هیئت فوتبال واریز شد؛ اما هیئت به‌دلیل برخی بدهی‌های باشگاه پدیده از پرداخت آن سر باز زده و آن را در حساب خود نگه داشته است! موضوع دوم اما به کمک ۲۰۰میلیون‌تومانی استانداری است که آن هم چند روز قبل به حساب اداره کل ورزش و جوانان واریز شد تا به حساب باشگاه پدیده انتقال یابد، اما این پول هم به‌دلیل مسدودشدن حساب اداره کل ورزش و جوانان به‌دلیل چک برگشتی یکی از ادارات ورزش شهرستان‌ها، بلوکه است تا باشگاه پدیده از این پول هم نتواند استفاده کند!  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی