کد خبر : 90090
/ 08:05
آرامش پاییزی بازار طلا و ارز

سکه وارد کانال ٣ میلیون تومانی شد

روز گذشته قیمت هر سکه بهارآزادی به ٣میلیون و٩۵٠ هزار تومان کاهش یافت.

سکه وارد کانال ٣ میلیون تومانی شد

شهرآرا آنلاین - در حالی که قیمت هر سکه بهار آزادی اواسط آبان‌ماه روند افزایشی گرفته بود و از ۴ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان در ٨ آبان ماه به ۴ میلیون و ۶۵٠ هزار تومان در ١۶ آبان رسیده بود، روز گذشته قیمت هر سکه بهارآزادی به ٣میلیون و٩۵٠ هزار تومان کاهش یافت. 

کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند با توجه به اینکه مهم‌ترین عامل کاهش قیمت سکه و طلا، ورود دلار به کانال ١٢هزار تومانی بوده است، درصورت تداوم کاهش قیمت ارز در روزهای آینده قیمت سکه بهار آزادی بیشتر کاهش می‌یابد.

«تقاضای سفته‌بازی در بازار وجود ندارد و قیمت دلار رو به کاهش است»؛ این جمله را علی عقیلی، کارشناس بازار ارز، در توصیف بازار ارز غیررسمی به شهرآرا می‌گوید تا خبر از آرامش پاییزی بازار طلا و ارز بدهد.

وی می‌گوید: دلار که تا چند روز پیش ۱۴ هزار و۵٠٠ تومان بود اکنون ١٢ هزار و ٧٠٠تومان در بازار آزاد معامله می‌شود. عقیلی تأکید می‌کند که قیمت واقعی دلار براساس ظرفیت‌های اقتصادی ایران، زیر ١٠ هزارتومان است، اما مقاومت بازار و افرادی که به منظورحفظ ارزش پول خود دلار در ماه‌های گذشته خریده بودند، روند کاهش قیمت ارز در بازار را کند کرده است. 

وی با بیان اینکه سیاست‌های وزیر جدید اقتصاد یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت دلار در بازار است، می‌گوید: وزیر جدید کنترل تورم و نرخ ارز برای کاهش اثرات تحریم‌‌ها بر اقتصاد ایران را هدف‌گذاری کرده و همین مسئله باعث شده است تا قیمت دلار در بازار کاهش بیابد.

عقیلی با اشاره به اینکه قیمت دلار در مقطع کوتاهی در مهرماه به ١٩هزارتومان نیز رسیده بود، می‌‌گوید: با‌این‌حال بعد از آن نرخ دلار به شدت کاهش یافت و احتمال اینکه دوباره اوج بگیرد، وجود ندارد. براین اساس افرادی که از ماه‌های اخیر وارد بازار دلار شدند به شدت زیان کردند. همچنین روزگذشته نرخ طلا و سکه نیز کاهشی بود. 

در بازار طلای روز چهارشنبه هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت ٣میلیون و ۹۵۰هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم قیمت ٣ میلیون و ٨٠۰هزارتومان، نیم سکه ٢ میلیون و ۱۰ هزار تومان و ربع سکه با قیمت یک میلیون و٩٠هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید.  

125555.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی