کد خبر : 90122
/ 06:09

خیریه با صفا

«بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی» در خیابان عارف افتتاح شد

خیریه با صفا

شهرآرا آنلاین - کوچک‌زاده- جعفر داوردوست شالچی، خیّر مشهدی مقیم دانمارک، «بنیاد غیردولتی نیکوکاری حرکت انسانی» را در ایران و در خیابان عارف بنیان گذاشت. 

به گزارش شهرآرامحله، پنجشنبه گذشته در مراسمی در هتل همای یک، همایش افتتاحیه این خیریه برگزار شد و بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی در خیابان عارف به‌طور رسمی گشایش یافت.

جواد نوروزی، هیمالیانورد ایرانی، که مدیریت این بنیاد را در ایران به عهده دارد، گفت: مهندس جعفر داوردوست شالچی، بنیان‌گذار بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی، با هدف ریشه‌کنی فقر در جهان، چند بنیاد خیریه در کشورهای نپال و اوگاندا و... ساخته است و نیمی از اموالش را صرف این خیریه‌ها کرده است.

نوروزی افزود: این خیّر ارجمند، حالا وطن خود ایران و شهر سکونتش مشهد را برای ساخت بنیاد خیریه انتخاب کرده است تا با ساخت این خیریه در ایران و تبلیغات برای آن، نظر ثروتمندان ایرانی را برای بخشش درصدی از اموالشان برای کار خیر جلب کند.

به گفته نوروزی ساختمان بنیاد خیریه در 4هزار مترمربع زیربنا، به سبک سنتی اصفهانی ساخته شده است و دارای بخش اداری، اتاق کنفرانس، چند سوئیت کوچک برای پذیرایی از مهمان و... است. او در ادامه افزود: دلیل این معماری خاص، علاقه شخصی مهندس شالچی به سنت‌های اصیل ایرانی بوده است.

این هیمالیانورد ایرانی که مدیریت این خیریه را به عهده دارد گفت: سال گذشه به همراه مهندس شالچی در صعود به قله اورست، پرچم بنیاد را در قله برافراشتیم و از همان زمان به‌طور رسمی ساخت خیریه کلید خورد.  

125617.jpg125616.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی