کد خبر : 90127
/ 06:24
افتتاح 3پاتوق محله خیابان توحید مشهد

دورهمی

شهردار مشهد: تصمیم گرفته شد که زمین‌ها و ساختمان‌های تخریب و رها شده در محلات را تبدیل به پاتوق کنیم که در این راستا این‌گونه پاتوق‌ها را در نقاط مختلف شهر گسترش خواهیم داد.

دورهمی

شهرآرا آنلاین - شهردار مشهد مقدس گفت: اکنون محلی برای جمع شدن مردم کنار هم وگفت‌وگو با یکدیگر وجود ندارد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که زمین‌ها و ساختمان‌های تخریب و رها شده در محلات را تبدیل به پاتوق کنیم که در این راستا این‌گونه پاتوق‌ها را در نقاط مختلف شهر گسترش خواهیم داد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه2، قاسم تقی‌زاده خامسی در مراسم افتتاح 3 پاتوق محله در خیابان توحید که با حضور علیرضا شهریاری، عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد، مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی و جلال قربانی، شهردار منطقه2، برگزار شد، افزود: در جامعه امروز به دلیل نبودن محل‌هایی برای تجمع وگفت‌وگوی مردم، افراد جامعه بیشتر خود را با گوشی‌های تلفن همراه مشغول می‌کنند و این باعث دوری مردم و کم شدن گفت‌وگو میان آن‌ها شده است.

وی اضافه کرد: از طرفی ما در شهر با زمین‌ها و ساختمان‌هایی در نقاط مختلف شهر روبه‌رو هستیم که به بهانه اجرای پروژه تعریض خیابان، تخریب و به حال خود رها شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده‌اند، بنابراین تصمیم گرفته شد تا این مکان‌ها به پاتوق‌هایی برای تجمع و گفت‌وگوی مردم در محلات تبدیل شود تا هم مشکلاتی که این مکان‌های رها شده برای ساکنان محل ایجاد می‌کردند برطرف شود و هم محلی مناسب برای گرد هم جمع شدن مردم وگفت‌وگوی آن‌ها ایجاد شود.

تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه بیشتر مردم به ویژه اهالی خیابان توحید می‌دانند که از سال‌ها قبل قرار بود 4خیابان منتهی به حرم مطهر از جمله بالا خیابان (توحید) به عرض 7 متر از هرطرف تعریض شود، اظهار کرد: اما پس از گذشت سال‌ها هنوز این طرح اجرا نشده و تنها تعدادی ساختمان که از قبل تملک شده بود تخریب وبه حال خود رها شده‌اند.

وی ادامه داد: رویکرد جدید ما به جای تعریض خیابان‌ها توجه به پیاده‌روها وپیاده‌راه‌هاست که در این مسیر باید به گونه‌ای عمل شود تا مردم در هنگام عبور از پیاده‌راه‌ها احساس خوبی داشته باشند بنابراین تا حد امکان ساختمان‌های تخریب شده در عرض معابر را برای استفاده مردم تبدیل به پاتوق خواهیم کرد.

تعدادی از ساکنان محله توحید به پاس قدردانی از اقدام شهرداری مشهد برای تبدیل این محله‌های مخروبه که مزاحمت‌های فراوانی برای ساکنان ایجاد کرده بود به پاتوق‌هایی زیبا برای گردهمایی و گپ و گفت با یکدیگر با اهدای لوح سپاسی به تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، از وی تجلیل کردند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی