کد خبر : 90134
/ 06:46
فشار فدراسیون والیبال به نماینده خراسان رضوی برای تغییر سالن بازی‌های مشهد از مهران به بهشتی

زیر بار حرف زور!

سازمان لیگ فدراسیون والیبال در آستانه آغاز هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر والیبال از تیم پیام خراسان خواسته است تا میزبانی‌ از مسابقات را از این به بعد در سالن بهشتی به‌جای سالن مهران برگزار کند.

زیر بار حرف زور!

شهرآرا آنلاین - نادر نوروزی - ‌‌این‌ در حالی است که پیامی‌ها به‌همراه تماشاگران مشهدی خود هفته دوم، چهارم و پنجم، میزبانی بدون مشکلی از تیم‌های شهرداری ورامین، شهرداری تبریز و شهروند اراک داشته‌اند. فدراسیون والیبال در توضیح این درخواست خود عنوان کرده که برخی تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال انتقاد شدیدی به این سالن به‌دلیل نبود منطقه آزاد مناسب و ساخت غیراستاندارد زمین داشته‌اند؛ همچنین فدراسیون والیبال در بخش دیگری از نامه خود به خروجی‌های این سالن اشاره کرده است که در زمان حادثه می‌تواند برای تماشاگران مشکل‌ساز شود. جالب اینکه تا‌کنون برخلاف سایر مسابقات لیگ برتر والیبال، تماشاگران مشهدی هیچ مورد انضباطی در بازی‌ها نداشتند و شکایت برخی تیم‌ها براین‌مبنا کاملا حاشیه‌سازی است. البته نکته‌ دیگر این درخواست عجیب، زمان مطرح‌شدن آن است. فدراسیون والیبال و سازمان لیگ در ابتدای این فصل مشکلی با برگزاری بازی‌ها در مهران نداشتند و فقط برای برطرف‌کردن برخی مشکلات تأکیدهایی را به باشگاه پیام و هیئت والیبال داشتند و با پیگیری مدیرکل ورزش و جوانان بنا شد که تا نیم‌فصل این مشکلات برطرف شوند. همچنین نیروی انتظامی و نیرو‌های امدادی در شهر مشهد درباره خروجی‌های این سالن تذکری نداده‌اند و خروجی‌ها را مناسب جمعیت حاضر در سالن می‌دانند. علاوه بر این موضوع ایرادی که به طول منطقه آزاد می‌گیرند طبق استاندارد‌های بین المللی،مهران این شرایط را دارد و نمی‌توان این ایراد‌ها را منطقی دانست زیرا در تابستان هم با تأیید خود فدراسیون مبنی بر استاندارد بودن زمین مسابقات والیبال امید‌های کشور به میزبانی مشهد برگزار شده است.

 

پیام شکست‌ناپذیر در خانه

پیام خراسان تا هفته هفتم لیگ برتر والیبال 5 پیروزی کسب کرده که 3 پیروزی آن با نتیجه 3بر2 در خانه بوده است. شهرداری ورامین صدرنشین، در هفته دوم میهمان مشهدی‌ها بود و ورامینی‌ها در این فصل برابر تمامی تیم‌ها غیر از پیام پیروز بودند و همین شد که در اواخر بازی در مشهد با اعتراضات ورامینی‌ها به داور و تحریک تماشاگران مشهدی از جمله درگیری کاپیتان ورامینی‌ها با سرمربی پیام بازی کمی دچار حواشی شد. در سایر بازی‌های پیام در خانه نه تیم‌ها اعتراضی داشتند و نه ناظران مشکلی در برگزاری میزبانی دیدند. قطعا تماشاگران مشهدی و والیبالی‌های مشهد خاطرات خوبی با سالن مهران دارند و با فضای خوب این سالن قطعا حاضر به کوچ به سالنی دیگر نیستند؛ اما فدراسیون آن‌ها را تهدید کرده که اگر بازی‌ها از مهران به بهشتی یا سالن دیگری انتقال پیدا نکند، باخت فنی در انتظار آن‌ها خواهد بود. این درحالی است که در 3 بازی ابتدایی ناظران وضعیت میزبانی مهران را تأیید کردند، همچنین سالن مهران کفپوش زیرسازی‌شده و استانداردی دارد که قطعا هم برای تیم میزبان و هم میهمان شرایط بهتری نسبت به سالن بهشتی دارد که کف آن به‌هیچ‌وجه مناسب والیبال نیست. البته می‌تواند این حواشی را مرتبط با حضور 2 تیم پایتخت‌نشین در مشهد دانست. پیامی‌ها پس از بازی چهارشنبه خود مقابل دورنای ارومیه باید به مشهد بازگردند و 2 بازی متوالی در خانه برابر پیکان و سایپا دارند و تجربه نشان داده که تیم‌های مشهدی در دوره‌های قبل لیگ برتر هم به سختی در خانه و سالن مهران امتیاز می‌دهند.

 

شیخ‌الاسلامی:درخواست فدراسیون منطقی نیست

مدیرعامل باشگاه پیام خراسان با اشاره به اینکه پیام با نتیجه‌گیری خوب خود خیلی‌ها را نگران کرده است، گفت: مگر می‌شود به باشگاهی اول فصل اجازه برگزاری مسابقاتش را در یک سالن بدهند و پس از چند بازی بگویند استاندارد نیست؟ مهران سال‌های قبل هم به‌خوبی میزبان رقابت‌ها بوده و هیچ مشکلی به وجود نیامده است. علی شیخ‌الاسلامی ادامه داد: این درخواست فدراسیون به‌هیچ‌وجه منطقی نیست، ما قطعا به هر سالنی که برویم در مشهد بازهم هواداران از ما حمایت می‌کنند؛ اما مشکل اینجاست که سالن بهشتی اصلا شرایط استانداردی برای مسابقه والیبال ندارد و کفپوش این سالن آسیب زیادی به بازیکنان وارد می‌کند. وی افزود: شاید هیچ‌کس فکر نمی‌کرد تیم پیام تابه‌اینجای فصل آن‌هم درحالی‌که تمرینات پیش‌فصل مناسبی نداشته، به این خوبی نتیجه بگیرد و حالا تیم‌ها به میزبانی‌های مشهد معترض شدند و بهانه‌تراشی می‌کنند. در این چند هفته هیچ مشکلی در مشهد به وجود نیامده، اما در تمامی شهر‌ها حواشی بوده، بازیکن خود ما را در ارومیه سیلی زدند، حالا به بهانه تماشاگران می‌گویند مهران استاندارد نیست.

 

قوچان‌نژاد: مهران یکدفعه مشکل دار شد؟

سرمربی پیام خراسان با بیان اینکه چگونه سالنی که تا حالا هیچ مشکلی نداشته است، باید به‌یک‌باره محروم شود، اظهار کرد: مگر در سال‌های قبل یا همین امسال مشکلی در مشهد رخ داده که به میزبانی مشهدی‌ها ایراد می‌گیرند؟ در تمامی میزبانی‌ها تماشاگران مشهدی نه فحاشی کرده‌اند و نه چیزی به داخل زمین پرتاب کرده‌اند، اما ایراد می‌گیرند که منطقه آزاد وجود ندارد و تماشاگران نزدیک به زمین هستند. جبار قوچان‌نژاد خاطرنشان کرد: یادمان نمی‌رود در ارومیه محمد موسوی را سیلی زدند، علیه او و ما فحاشی کردند، کل زمان بازی لیدر آن‌ها پشت‌سر ما بود و علیه تیم فحش می‌داد. سالن آن‌ها بهترین سالن ایران است، اما خیلی بیشتر از مهران مشکل انضباطی داشت. وی افزود: متأسفانه مشهد سالنی استانداردتر از مهران ندارد، وگرنه ما می‌خواستیم هواداران بیشتری در سالن حاضر باشند. می‌گویند به بهشتی بروید، مگر می‌شود در سالن و زمینی که استاندارد و مخصوص والیبال نیست، بازیکنان را مجبور به تمرین و مسابقه کنیم؟ 

 

از اداره کل انتظار داریم حمایت کند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان باید موضوع تعویض سالن را با دقت بررسی کند، گفت: پیام خراسان نتایج خوبی در لیگ برتر گرفته است و نباید موضوع تعویض سالن به این تیم لطمه بزند. احسان اصولی اظهار کرد: نتایج تیم پیام تا هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر والیبال برای مردم مشهد و دوستداران این رشته، شادی و نشاط را به ارمغان آورده است و حالا نباید این موضوع به روند خوب نتیجه‌گیری این تیم ضربه بزند. وی افزود: از اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی انتظار داریم تا این موضوع را به دقت بررسی کند و در صورت لزوم، حمایت لازم را از نماینده استان در لیگ برتر والیبال انجام دهد. نباید گذاشت شورونشاط فعلی که بین دوستداران این رشته ایجاد شده است، از بین برود. اصولی خاطرنشان کرد: پیام باوجود تمامی مشکلات، در آخرین لحظات با حمایت مؤسسه فرهنگی شهرآرا، راهی رقابت‌های لیگ برتر شد و درحالی‌که خیلی‌ها فکر نمی‌کردند این تیم نتیجه بگیرد، توانسته است پس از گذشت 7هفته از لیگ برتر در جمع تیم‌های بالای جدول قرار بگیرد. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: والیبال مشهد و دوستداران این رشته به‌هیچ‌وجه نباید در این مسئله متضرر شوند. هواداران مشهدی تابه‌اینجای‌کار با حمایت پرشور خود حامی پیام بوده‌اند و هیچ مورد انضباطی در بازی‌های این تیم وجود نداشته که حالا به سالن مهران ایراد گرفته شده است.

 

فتاحی: هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌ایم

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ‌دراین‌باره گفت: فدراسیون نگرانی‌هایی درخصوص سالن مهران دارد و ما از آن‌ها درخواست کرده‌ایم تا با حضور نماینده‌ آن‌ها در مشهد، نگرانی‌ها را برطرف کنیم. فرزاد فتاحی خاطرنشان کرد: من با مسئولان باشگاه پیام صحبت کرده‌ام. دغدغه‌های آن‌ها هم درباره تعویض سالن، منطقی و درست است؛ به‌همین‌دلیل بنا شده است تا در جلسه‌ای مشترک، تصمیم نهایی را بگیریم. وی ادامه داد: قطعا این موضوع می‌تواند با شیطنت تیم‌های دیگر شدت بیشتری گرفته باشد، اما باید به‌دنبال راهکاری باشیم که والیبال استان ضربه‌ای نخورد و بهترین شرایط برای تیم ایجاد شود. ما حتی به فدراسیون هم اعلام کرده‌ایم که ظرف یک‌ماه در تعطیلات نیم‌فصل خیلی از مشکلات این سالن برطرف خواهد شد.  

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی