کد خبر : 90202
/ 07:23

پرسپولیس خسته

اماواگرهای بازی با پیکان، مسابقه‌ای که هنوز احتمال دارد برگزار نشود!

پرسپولیس خسته

شهرآرا آنلاین - با برگزاری مسابقه پرسپولیس در روزهای فیفا و عدم حضور ملی‌پوشان، نیمکت سرخ‌پوشان مقابل پیکان تهران خالی خواهد ماند. بازی روز دوشنبه پرسپولیس برابر پیکان بی‌تردید یکی از بازی‌های عجیب لیگ خواهد شد؛ مسابقه‌ای که در صورت برگزاری برای اولین‌بار تیمی از پرسپولیس را خواهیم دید که شاید نزدیک‌ترین هواداران این تیم هم چند بازیکن قرمزها را نشناسند! محرومیت از 2 پنجره نقل‌وانتقالات حالا روی بد خودش را به شاگردان برانکو نشان داده است و او باید در‌حالی روز دوشنبه به‌مصاف پیکان برود که به‌معنای واقعی دستش خالی است. تلاش‌های باشگاه برای تعویق این بازی هم فعلا نتیجه نداده و قرار است برانکو امروز به تهران برگردد تا درباره این بازی تصمیم‌گیری شود، مسابقه‌ای که باوجود اعلام ازسوی سازمان لیگ و پافشاری آن‌ها، هنوز امکان دارد برگزار نشود؛ چراکه پرسپولیس این‌روزها با بازیکنان تیم امید و جوانانش به زور 11 نفر می‌شود!

 

برابر پیکان یک تیم هم نیستند

با توجه به مصدومیت محمد انصاری در صورت عدم حضور ملی‌پوشان بزرگ‌سال و امید، تعداد بازیکنان پرسپولیس که برای بازی برابر پیکان در تاریخ اعلام‌شده در اختیار خواهند بود، به ۱۸ نفر هم نخواهند رسید. سیدجلال حسینی، بوژیدار رادو شوویچ، گادوین منشا، شایان مصلح، محسن ربیع‌خواه، امید عالیشاه، شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا، آدام همتی، سیامک نعمتی، علی علیپور، احسان علوان‌زاده، ابوالفضل درویش‌وند، شاهین عباسیان، محمداحسان حسینی، محمدامین اسدی و احمد بهاروندی، تمام موجودی حال‌حاضر پرسپولیس در غیاب مصدومان و 4 ملی‌پوش تیم هستند که به‌این‌ترتیب با حضور همه نفرات، باز هم نیمکت پرسپولیس جای خالی خواهد داشت. با شرایط موجود پرسپولیس برای دیدار روز دوشنبه خود با پیکان، علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی، بشار رسن و حمیدرضا طاهرخانی را در ترکیب خود نخواهد داشت.

 

طاهرخانی هم نیست

سازمان لیگ به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود این تیم می‌تواند ملی‌پوشان امید خود را در دیدار با پیکان در اختیار داشته باشد، اما با اعلام فهرست جدید تیم امید برای سفر به عمان مشخص شد حمیدرضا طاهرخانی در این فهرست است و همراه تیم امید راهی عمان خواهد شد.

این همه درحالی بود که سعید فتاحی، رئیس سازمان لیگ، گفته بود با هماهنگی کی‌روش و کرانچار، بازیکنان پرسپولیسی حاضر در اردوی تیم‌های ملی بزرگ‌سال و امید در این بازی قرمزها را همراهی می‌کنند، ولی ظاهرا این مسئله وعده‌ای بیش نبوده است! کرانچار دیروز درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس با توجه به درخواست باشگاه‌ها تیم امید را در عمان همراهی خواهند کرد یا نه، گفت: من نگاه نمی‌کنم کدام باشگاه در تیم امید ملی‌پوش دارد و همه بازیکن تیم امید هستند. از سایپا یا تراکتورسازی فرقی ندارد، بلکه آن‌ها برای ما به‌عنوان ملی‌پوش طبقه‌بندی می‌شوند. همه بازیکنان را در فهرست نهایی خواهید دید که فرقی بین باشگاه‌ها هم نگذاشتیم و از بازیکنانی که نیاز داریم، استفاده می‌کنیم. فقط آن‌هایی که در اردو نیستند، می‌توانند به باشگاهشان کمک کنند.

 

تمرین سوت‌وکور پرسپولیس

سرخ‌پوشان تمرینات خود را از دیروز (شنبه) در زمین فوتبال پژوهشگاه نفت دنبال کردند. در این تمرین که در غیاب برانکو ایوانکوویچ و دیگرمربیان خارجی پرسپولیس انجام شد، کریم باقری هدایت بازیکنان را برعهده داشت و حسین خبیری، مشاور مدیرعامل، نیز در محل تمرین حضور پیدا کرد.

کمبود نفرات، از مشکلات تیم برای شکل‌گیری تمرینات، به‌ویژه برای انجام بازی فوتبال و کارهای تاکتیکی بود. پرسپولیس در تمرین دیروز علاوه‌بر علیرضا بیرانوند، احمد نورالهی و بشار رسن که در تیم‌های ملی ایران و عراق حضور دارند، حمیدرضا طاهرخانی و سعید حسین‌پور را نیز به‌دلیل حضور در اردوی تیم ملی المپیک در اختیار نداشت. حسین ماهینی و محمد انصاری هم که در عمل تا پایان فصل حضور ندارند، به‌طور‌طبیعی در تمرین نبودند و امید عالیشاه تمرینات خود را به‌صورت انفرادی انجام داد. پرسپولیسی‌ها در این تمرین به‌قدری از کمبود بازیکن رنج می‌بردند که از ماساژور باشگاه هم استفاده کردند و حتی خود کریم باقری هم پا‌به‌توپ شد تا تمرین، شکل اجرایی به خود بگیرد.

 

خبیری: ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم

مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اعلام اینکه این تیم ملزم به بازی مقابل پیکان نخواهد بود، اظهار کرد: زمانی که ما برای درخواست جهت به‌تعویق‌انداختن دیدار با پیکان در روزی غیر از ۲۸آبان به سازمان لیگ رفتیم، سعید فتاحی به ما قول داد که حتما برای بازی با پیکان ملی‌پوشان امید‌مان را در اختیار خواهیم داشت؛ اما هیچ‌کدام از 2 ملی‌پوش امیدمان در 2 روز اخیر در تمرینات حضور نداشتند و همچنان در اردوی تیم امید هستند. در این شرایط ما 5 ملی‌پوش داریم و طبق قانون فیفا ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم. حسین خبیری تأکید کرد: باشگاه پرسپولیس پیش‌از‌این موضع خود را در قبال شرایط در نظر گرفته شده برای این تیم جهت انجام بازی‌های عقب‌افتاده خود اعلام کرده است. الان هم تأکید داریم که سازمان لیگ نمی‌تواند ما را مجبور به بازی با تیم پیکان در غیاب 5 ملی‌پوشمان کند. برانکو به محض بازگشت به ایران نشستی را با آقای حمیدرضا گرشاسبی برگزار خواهد کرد و در این نشست تصمیم نهایی‌مان را درباره حضور یا عدم حضورمان در بازی با پیکان اعلام می‌کنیم. آنچه مشخص است، به‌خاطر داشتن بیش از 3 ملی‌پوش ملزم به حضور در این مسابقه نیستیم و سازمان لیگ هم نمی‌تواند ما را مجبور به بازی کند. خبیری خاطرنشان کرد: گناه پرسپولیس این بوده که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است و در شرایطی که 5 بازیکن در تیم ملی داریم، در حقمان اجحاف کرده است و باشگاه را تحت‌فشار قرار داده‌اند تا مقابل پیکان در تاریخ ۲۸آبان به میدان برویم. البته ما به‌هیچ‌عنوان ترسی برای شرکت در این بازی نداریم، اما تأکید می‌کنیم که ما را تحت‌فشار قرار داده‌اند و این کار ازسوی سازمان لیگ غیرمنطقی است. پیش‌از‌این هم اگر بازی‌های ما به تعویق افتاده، به‌خاطر هم‌زمانی آن‌ها با بازی‌های آسیایی‌مان بوده است و هیچ منتی در این مورد نباید روی سر‌مان باشد. با شرایط موجود از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهیم هرچه‌زودتر به این موضوع رسیدگی کنند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی