کد خبر : 90204
/ 07:24
هم‌گروهی با تیم‌های کوبا، مکزیک و روسیه در راه المپیک2020

نبرد با روسیه برای رسیدن به توکیو

نبرد با روسیه برای رسیدن به توکیو

شهرآرا آنلاین - تیم‌های روسیه، کوبا و مکزیک رقبای ایران در مسابقات انتخابی والیبال المپیک۲۰۲۰ شدند. چندی پیش فدراسیون جهانی والیبال نحوه کسب سهمیه تیم‌های ملی را در قاره‌های مختلف برای حضور در المپیک۲۰۲۰ اعلام کرد. این سیستم که البته انتقاد برخی قدرت‌های والیبال جهان را درپی داشت، بدین‌شکل بود که طبق اولین رنکینگ سال۲۰۱۹ میلادی، ۲۴ تیم برتر جهان در ۶ گروه چهارتیمی تقسیم می‌شوند تا در سال۲۰۱۹ در مسابقاتی که به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود، تیم نخست هر گروه بتواند سهمیه المپیک۲۰۲۰ را کسب کند.

البته این تنهاراه برای کسب سهمیه المپیک توکیو نیست و بعد از مشخص‌شدن ۶ تیم راه‌یافته از این رقابت‌ها به علاوه ژاپن به‌عنوان میزبان، ۵ تیم دیگر از مسابقات قاره‌ای مشخص می‌شوند. پس هر قاره حداقل یک سهمیه در المپیک۲۰۲۰ خواهد داشت. اگر رنکینگ اخیر فدراسیون جهانی را معیار قرار دهیم که به‌دلیل عدم برگزاری بازی‌های ملی تا ژانویه ۲۰۱۹ هیچ تغییری نخواهد کرد، ایران با توجه به رده‌ هشتمی خود با تیم‌های روسیه، کوبا و مکزیک روبه‌رو می‌شود.

این گروه‌بندی با توجه به فرمول قبلی و جای‌گذاری تیم‌ها براساس رنکینگ به شرح زیر صورت می‌گیرد:

گروه اول: برزیل، مصر، بلغارستان، کره‌جنوبی یا پورتوریکو

گروه دوم: آمریکا، بلژیک، هلند، کره‌جنوبی یا پورتوریکو

گروه سوم: ایتالیا، صربستان، استرالیا، کامرون

گروه چهارم: لهستان، فرانسه، اسلوونی، تونس

گروه پنجم: روسیه، ایران، کوبا، مکزیک

گروه ششم: کانادا، آرژانتین، فنلاند، چین

رقابت‌های این ۶ گروه در سال۲۰۱۹ به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود و درباره میزبان آن هم تصمیم خاصی اتخاذ نشده است. البته پیش‌بینی می‌شود تیمی که در هر گروه رنک بالاتری داشته باشد، بتواند از ۳ تیم دیگر میزبانی کند.

بااین‌وضعیت به نظر می‌رسد جدی‌ترین رقیب ایران برای کسب سهمیه المپیک۲۰۲۰، روسیه باشد. ایران درصورتی‌که بتواند از سد روس‌ها در این دوره مسابقات بگذرد و صدرنشین شود، سهمیه المپیک را خیلی زود کسب می‌کند.

در غیر این‌صورت تیم ملی والیبال ایران باید در مسابقات انتخابی قاره‌ای شرکت کند تا به‌عنوان بهترین تیم آسیایی البته در غیاب ژاپن به المپیک۲۰۲۰ راه پیدا کند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی