• خانه
  • خراسان رضوی
  • وضعیت صدور پروانه های ساختمانی در مشهد بهتر از دیگر شهرهای استان است
کد خبر : 90241
/ 09:01

وضعیت صدور پروانه های ساختمانی در مشهد بهتر از دیگر شهرهای استان است

مدیرکل اداره امور شهرسازی شهرداری مشهد گفت:شهرمشهد به دلیل دارابودن شرایط خاص خود(مذهبی بودن، و حجم بالای زائران و به تبع آن نیاز به ساخت واحدهای اقامتی وضعیت صدروپروانه‌های ساختمانی نسبت به دیگر شهرهای استان و حتی کشور بهتر است.

وضعیت صدور پروانه های ساختمانی در مشهد بهتر از دیگر شهرهای استان است

نجمه سرباز-شهرآراآنلاین، مریم عرب احمدی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه  با توجه به تمهیدات و تسهیلات ویژه‌ای که شورای اسلامی شهر مشهد از ابتدای سال برای شهروندان شهر مشهد درنظرگرفته، اظهارکرد: لذا متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی نیز به همین ترتیب افزایش یافته است.

وی ادامه داد:به طوری که مجموع پروانه های صادره در 6ماهه اول امسال، نسبت به پروانه های سال 96 افزایش چشگیری داشته است.

عرب احمدی خاطرنشان کرد: در 6ماهه اول سال 96، تقریبا 2هزار و500 پروانه با متراژ 2 میلیون  و 500 هزارمترمربع پروانه ساختمانی صادر شده است و این در حالیست که در نیمه نخست امسال 3هزارو 800 پروانه با 5 میلیون و 800 هزارمترمربع پروانه ساختمانی صادرشده است که بیشترین حجم پرونده به ترتیب در منطقه 12 و9 بوده است.

 وی در ادامه از تسهیلات ویژه شورای شهر مشهد برای شهروندان خبر داد و گفت:خوشبختانه با شرایط تسهیل، اگر کسی خواست طبق ضابطه مجاز خود پروانه بگیرد صرفا با توجه به تراکم مشخص خود منطقه خود، میانگین زمان صدور پروانه ساختمانی به 15روز رسیده است و این درحالی بود که پیش از این ، زمان دریافت پروانه بیشتر از یک ماه زمان می برد.

 مدیر کل اداره امور شهرسازی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: معمولا مدت زمان اعتبار پروانه ساختمانی با توجه به گروه ساختمانی و متراژ تعیین می شود و بین 3 تا 7 سال تعیین می شود. اگر مالک طی زمان های مشخص شده نسبت به اتمام ساختمان خود اقدام نکرد لذا تخفیفات و تشویقات موردنظر شامل حال وی نمی شود و اگر چنانچه به تعهد خود عمل کرد لذا می تواند از تخفیفات و تشویقات ویژه ای برخوردار شود.

   

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی