کد خبر : 90294
/ 11:18

تأکید بر تشکیل هیئت مدیره قانونی

بعد 40سال پای اولین شهردار مشهد به شهرک شهید بهشتی باز شد

تأکید بر تشکیل هیئت مدیره قانونی

شهرآرا آنلاین - شهرکی | اوایل هفته گذشته بود که بعد 4دهه و برای نخستین‌بار شهردار مشهد از شهرک شهید بهشتی بازدید کرد. از مجتمعی که مهاجران عرب‌زبان سال‌ها پیش به جبر زمانه و جنگ از شهر خود آواره و به مشهد پناه آوردند و به مرور مجتمع‌هایی ساخته شد و در سال67 شهرداری به این واحدها پایان کار داد. 1350واحد نیز از زمین 213هزار مترمربعی آن در اختیار این مهاجران قرار گرفت. آن‌ها نیز با به‌جاآوردن آیین و رسوم خود خوزستانی دیگر در دل مشهد خلق کردند.

به‌ویژه اقامه عزای پرسوزوگدازشان در ماه‌های محرم و صفر مورد توجه مدیران شهری همچون امیر شهلا قرار گرفت و او در یک ماه گذشته بازدیدی از این مکان داشت. همچنین اوایل هفته گذشته قاسم تقی‌زاده‌خامسی، شهردار مشهد، به همراه معاونانش و امیر شهلا، عضو شورای شهر، از این شهرک بازدید کردند.

شهردار مشهد در جمع اهالی این شهرک بر تشکیل هیئت مدیره قانونی تأکید کرد و گفت: تا وقتی شهرک هستید شهرداری وظیفه‌ای برای خدمات‌دهی در اینجا ندارد. گرچه تاکنون خدمات ارائه داده و از این به بعد هم باید این خدمات‌دهی بهتر شود اما راه‌حل رفع مسائل شهرک، تعیین نماینده‌هایی است که هیئت مدیره رسمی و قانونی تشکیل دهد و آن را ثبت کند و ما هم قطعا کمکتان می‌کنیم.

تقی‌زاده‌خامسی در ادامه این نکته را هم اضافه کرد: برای سامان‌دهی وضعیت غرفه‌های غیرمجاز در این شهرک آمادگی ایجاد بازار و فضای سبز را داریم که در گام نخست باید تکلیف زمین‌های مشاع آن مشخص شود.

او درباره زمین رهاشده کنار شهرک هم گفت: باید استعلام‌های لازم از سوی معاونت‌های خدمات شهری و شهرسازی انجام شود و اگر منعی قانونی نبود به فضای سبز تبدیل شود.

حیدری، شهردار منطقه6، نیز درباره وضعیت شهرک شهید بهشتی گفت: باید در اولین فرصت هیئت مدیره تشکیل شود و بعد هم جلسات مشترکی با مسئولان بانک رفاه که در سال‌های اولیه انقلاب این واحدها را ساخت، داشته باشیم و زمین‌های مشاع آن تعیین تکلیف شود.

در ادامه این بازدید، شهردار مشهد از پروژه در حال احداث انصار و به‌ویژه بخش اختصاصی بانوان این بوستان هفت‌هکتاری در شهرک شهید باهنر بازدید کرد و گفت: برای پایان سریع‌تر این پروژه، تزریق مالی انجام شود.

حیدری، شهردار منطقه6، هم در ادامه گفت: 5آذرماه این پروژه بزرگ افتتاح می‌شود.

125803.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی