کد خبر : 90322
/ 07:49

ظهر خونین بزرگ‌راه

گزارشی از جزئیات حادثه برخورد ٧دستگاه خودرو در مشهد که ٢کشته و ١٣زخمی برجای گذاشت

ظهر خونین بزرگ‌راه

شهرآرا آنلاین - برخورد سریالی ٧دستگاه خودرو در بزرگراه آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در حالی جان والدین کودکی دوساله را گرفت و ١٣مصدوم برجا گذاشت که چند روز پیش گزارشی در روزنامه نسبت به مشکلات این بزرگراه و کمبود علائم و مشکلات چراغ های راهنمایی و رانندگی، منتشر شد.به گزارش شهرآرا، مشهد روز گذشته حادثه تلخ دیگری را تجربه کرد، حادثه‌ای که شاید بی‌احتیاطی، یا یک ترمز نابجا و شاید هم هزار و یک دلیل دیگر آن را رقم زد و در پی آن یک دستگاه خودرو سواری دوو میان یک سواری آزرا و اتوبوس مسافربری، گرفتار شد. هم‌زمان نیز یک وانت‌پیکان، یک خودرو پیکان و همچنین یک سواری روآ نیز با برخورد به خودروهای متوقف شده در بزرگراه، تصادفی زنجیره‌ای را رقم زدند.آتش‌نشانان و تکنسین‌های اورژانس در کنار عوامل پلیس راهور سریع خود را به محل حادثه رساندند و اقدامات امدادی آغاز شد.

آتش‌نشانان ایستگاه‌های ٣۶و ٧مشهد، اقدام لازم را هم‌زمان با عملیات پیشگیری از حوادث احتمالی دیگر آغاز کردند و همان اول کار مشخص شد که ٢خانم و یک آقا در خودرو دوو گرفتار و کودکی خردسال نیز از خودرو به بیرون پرتاب شده است.

با آغاز عملیات نجات و برش اتاقک خودرو در‌هم‌پیچیده، مرگ ٢سرنشین صندلی جلوی دوو سفیدرنگ که والدین کودک دوساله بودند، به تأیید تکنسین‌های اورژانس رسید و دیگر مصدوم حادثه که احتمالا مادربزرگ کودک باشد، از خودرو به بیرون منتقل و تحویل تکنسین‌های اورژانس شد.

این حادثه ساعت ١۴:٣٠رخ داده بود و ساعتی بعد با تلاش آتش‌نشانان، رفع خطر شد و تمام مصدومان تحویل اورژانس شدند.رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جزئیاتی از این حادثه را تشریح کرد. به گفته شهرام طاهرزاده، با حضور آمبولانس‌های اورژانس در محل حادثه، مشخص شد که یک خانم و آقا در دم جان باخته‌اند و یک کودک به همراه ١٢نفر دیگر از سرنشینان این خودروها به بیمارستان طالقانی مشهد منتقل شدند.کارشناسان پلیس راهور نیز از همان ابتدای حادثه در محل حاضر شدند و ضمن کشیدن کروکی برای این تصادف مرگ‌بار، تحقیقات خود را برای شناسایی علت حادثه و مشخص شدن مقصران آغاز کردند.بررسی‌های خبرنگار ما در صحنه نشان داد که علائم روی بدنه اتوبوس خالی از مسافر که احتمالا سرویس مدرسه بوده و برخورد اتوبوس از پشت سر با دوو سی‌یلو آغاز و این خودرو سواری از پشت سر با سواری آزرا برخورد کرده و مچاله شده است. 

﷯ 

یک سؤال از آن‌هایی که فکر می‌کنند رانندگی یعنی لایی کشیدن صرف و بی‌توجهی به دیگران، اگر همه عالم جمع شوند و به کودکی دوساله که دیروز در حادثه تصادف زنجیره‌ای در خروجی بزرگراه آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، تمام زندگی‌اش یعنی پدر و مادرش را از دست داد، بگویند که دوستش دارند و درکش می‌کنند، آیا کسی می‌تواند یک لبخند مادر یا نوازش پدر را برایش جبران کند؟ 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی