کد خبر : 90367
/ 07:22

میدان شهید فهمیده اصلاح هندسی می‌شود

همواره ترافیک شدیدی دور میدان شهید فهمیده وجود دارد. ای کاش سازمان ترافیک برای دوربرگردان بولوار کشاورز به‌سمت کوی‌امیر فکری برمی‌داشت تا از بار ترافیک این میدان کاسته شود.

میدان شهید فهمیده اصلاح هندسی می‌شود

شهرآرا آنلاین - «همواره ترافیک شدیدی دور میدان شهید فهمیده وجود دارد. ای کاش سازمان ترافیک برای دوربرگردان بولوار کشاورز به‌سمت کوی‌امیر فکری برمی‌داشت تا از بار ترافیک این میدان کاسته شود.»

به دنبال پیگیری این موضوع، سخن‌گوی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد درمورد نقاط کور ترافیکی سطح شهر و بازدیدهای انجام‌شده از این نقاط، به شهرآرا می‌گوید: درپی بررسی اخیر از میدان شهیدفهمیده، میدان ١٠دی و چهارراه‌خیام، اصلاح هندسی دو ضلع شمالی و جنوبی میدان شهیدفهمیده در دستورکار و پیگیری قرار گرفت تا اصلاحات لازم بر روی آن انجام شود.

مجید بخت‌آزما با بیان اینکه طراحی مربوط به اصلاحات هندسی میدان شهیدفهمیده انجام شده است، اظهار می‌کند: این مسئله باید در کمیته‌های مختلف، بررسی و درنهایت تصویب شود تا در دستورکار و اجرای شهرداری قرار بگیرد.

او می‌افزاید: در جلسه مشترک باپلیس راهور، مقرر شد مسیری که از میدان آزادی به‌سمت بزرگراه امام‌علی(ع) و از آنجا تا میدان شهیدفهمیده و بالعکس، به‌صورت ٨باند رفت‌وبرگشت عریض است و خروجی آن، ۴باند است اصلاح هندسی شود.

بخت‌آزما با بیان اینکه رویکرد شهردار مشهد اصلاح هندسی نقاط کور ترافیکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، می‌گوید: میدان سعدی و راه‌آهن و تقاطع جانباز از نقاطی است که باید اصلاح شوند اما پیش از هر اقدامی، طرح مدنظر باید در کمیته‌های مربوط مصوب شود که براساس اولویت، اعتبار موردنیاز اختصاص می‌یابد و مراحل اجرا آغاز می‌شود.

سخن‌گوی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد درباره نصب سرعت‌گیر در زیرگذر میدان شهدا نیز بیان می‌کند: در مسیرهای اصلی سرعت‌گیر نصب نمی‌کنیم، زیرا سرعت خودروهای آمبولانس و آتش‌نشانی را کند می‌کند.

﷯بخت‌آزما تصریح می‌کند: سازمان ترافیک، براساس گزارش پلیس مبنی بر اینکه کدام نقطه حادثه‌خیز است، اقدامات لازم را انجام می‌دهد اما خوشبختانه زیرگذر میدان شهدا جزو نقاط حادثه‌خیز نیست. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی