کد خبر : 90435
/ 08:15

ادامه کاهش قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در بازار روز گذشته روند کاهشی خود را ادامه داد و پیش‌بینی می‌شود با این وضعیت، بخشی از ارز و سکه‌های خانگی به بازار برگردد. اگر این اتفاق بیفتد، حباب سکه به حداقل خواهد رسید.

ادامه کاهش قیمت طلا و سکه

 

شهرآرا آنلاین - به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته سکه طرح جدید تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان، ربع‌ سکه یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۶۶۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای هجده‌عیار نیز ۳۸۲ هزار تومان عرضه شد. 

در ٢ روز گذشته، قیمت ارز برخلاف ابتدای هفته جاری سیر نزولی پیدا کرد و به کانال ۱۲ هزار تومان برگشت که بلافاصله تأثیر خود را بر بازار سکه و طلا گذاشت و باعث کاهش تقاضا شد. 

کارشناسان کاهش قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت ارز را ٢ عامل مهم کاهش قیمت طلا و سکه مطرح کردند. آن‌ها معتقدند ارزش این ٢ فاکتور بسیار مهم هم‌زمان کاهش پیدا کرده و باعث افت قیمت‌ها در بازار شده است. 

بر اساس روند بازار، وقتی قیمت‌ها رو به کاهش می‌گذارد، مردم بیشتر فروشنده هستند تا خریدار. افراد بسیاری هم دست نگه می‌دارند تا قیمت‌ها بیشتر کاهش یابد. به همین دلیل، بازار این روزها با سردی و بلاتکلیفی روبه‌روست. همچنین فعالان اقتصادی به تازگی با اشاره به اینکه سهم تقاضای موثر برای کالاهای وارداتی به ١٠درصد سال گذشته رسیده است،این مسئله را نیز عامل کاهش قیمت دلار می دانند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی