کد خبر : 90475
/ 09:35

ترویج فرهنگ شهروندی با «خوب مثل بچه‌ها»

نشست توجیهی سومین جشنواره «خوب مثل بچه‌ها» در شهرداری منطقه6 برگزار شد.

ترویج فرهنگ شهروندی با «خوب مثل بچه‌ها»

شهرآرا آنلاین - شریفی | به گزارش شهرآرامحله، در این نشست که در اتاق جلسات شهرداری منطقه با حضور مدیران مهدکودک‌های منطقه برپا شد، میرزایی، نماینده این جشنواره در سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، گفت: سال گذشته با مشارکت بیش از 90مهد و 30هزار کودک این جشنواره در مشهد برگزار شد که استقبال خوبی بود.

وی افزود: هدف این جشنواره نهادینه‌کردن فرهنگ شهروندی از کودکی در بچه‌هاست چون هر آنچه در ذهن کودک شکل بگیرد تا بزرگسالی در او نهادینه می‌شود.

میرزایی ادامه داد: در این جشنواره آموزش‌هایی همچون احترام به بزرگ‌تر و ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ، حفظ فضای سبز و کتاب‌خوانی و مسئولیت‌پذیری و آشنایی با دیگر حقوق شهروندی مدنظر است.

وی گفت: این جشنواره در قالب شعر و سرود و نمایش و داستان با زبان کودکان است و خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند.

میرزایی گفت: تخمین می‌زنیم امسال بیش از 300مهدکودک در این جشنواره که اختتامیه آن بهمن است مشارکت داشته باشند.

در ادامه نیک‌جوانی معاون فرهنگی شهرداری منطقه6 پیشنهاد داد: خوراک فرهنگی مورد نیاز و متناسب با سن کودک برای او تهیه شود.

نیک‌جوانی افزود: در منطقه ما رنگین‌کمان قومیتی و مذهبی است و بچه‌ها قشنگ‌ترین قسمت این جامعه‌اند و بهتر است همه این بچه‌ها در این جشنواره سهمی داشته باشند.

طوسی، مدیر مهد رویش، به نمایندگی از دیگر مدیران مهدکودک‌ها گفت: فضای رقابتی را از این جشنواره حذف کنید.

میرزایی در ادامه چنین پاسخ داد: رقابتی در کار نیست و همه گروه‌های شرکت‌کننده جایزه دریافت می‌کنند و همان طور که مطرح شد هدف، آموزش مسائل شهروندی است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی