کد خبر : 90817
/ 05:41

توسعه همکاری‌ها با کشور اسپانیا

سفر سفیر اسپانیا در ایران به مشهد بهانه‌ای شد که جمعی از مسئولان استانی و فعالان اقتصادی در محفلی کاری، ضمن معرفی زمینه‌های تولید زعفران در مزارع خراسان رضوی، به بررسی راهکارهای توسعه همکاری‌ها بپردازند.

توسعه همکاری‌ها با کشور اسپانیا

شهرآرا آنلاین - مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در این نشست گفت: امیدواریم این نشست‌‌ها زمینه مذاکرات جدی بین صنعتگران و فعالان اقتصادی خراسان رضوی با تجار و سرمایه‌گذاران اسپانیایی را فراهم آورد.

علی رسولیان افزود: این آمادگی وجود دارد که در همه بخش‌ها روابط استان خراسان رضوی را با استان‌های کشور اسپانیا فراهم آوریم و ‌سرمایه‌گذاری‌های مشترک را بین ٢ کشور تسهیل کنیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم در این نشست بر ضرورت ارتقای سطح روابط ٢ کشور ایران و اسپانیا تأکید کرد و گفت ‌صادرات محصولات کشاورزی می‌تواند یکی از زمینه‌های همکاری مشترک باشد.

مجتبی مزروعی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی در تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه زعفران باعث می‌شود ‌بهره‌وری افزایش درخور توجهی پیدا کند. 

سفیر اسپانیا در ایران هم که میهمان ویژه این نشست بود، ضمن ابراز خرسندی از سفر به مشهد گفت: باعث افتخار بنده است که توانسته‌ام با ظرفیت شرکت‌ها و واحدهای اقتصادی در خراسان رضوی بیشتر آشنا شوم.

ادواردو لوپس بوسکتس افزود: در ‌سفرم به مشهد، ملاقات‌های بسیار خوب و پرباری راجع به صنعت گردشگری، کشاورزی و گردشگری کشاورزی داشتم.

وی ادامه داد: توسعه پایدار به‌ویژه توسعه پایدار در بخش روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به این مهم، شاهد ارتقای سطح کیفی محصولات کشاورزی خواهیم بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی، در این نشست با بیان اینکه ایران خاستگاه چند‌هزار‌ساله تولید زعفران در دنیاست افزود: بیشترین میزان صادرات زعفران ایران به کشورهای امارات متحده عربی و نیز استرالیا‌ست.

علی شریعتی‌مقدم ادامه داد: به رغم اینکه ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در دنیا به شمار می‌رود، کشورهای دیگر مانند اسپانیا با ایجاد بسترهای لازم در زمینه فراوری این محصول، بازار صادراتی را در اختیار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای افزایش میزان تولید زعفران در ایران به‌ویژه خراسان رضوی وجود دارد که باید با بهره‌‌گیری از آن‌ها و ایجاد الزامات فراوری، نقش پررنگ‌تری در صادرات جهانی این محصول کشاورزی داشته باشیم. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی