کد خبر : 90824
/ 05:55

کاهش قیمت بلیت پروازهای خارجی

اواسط مرداد امسال سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که نرخ بلیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌هایی که در ایران فعالیت می‌کنند، با نرخ کشف شده ارز در بازار ثانویه ارز یعنی ٩٠٠٠ تومان محاسبه و اعمال خواهد شد.

کاهش قیمت بلیت پروازهای خارجی

شهرآرا آنلاین - اواسط مرداد امسال سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که نرخ بلیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌هایی که در ایران فعالیت می‌کنند، از این پس به جای ارز رسمی ۴٢٠٠ تومانی با نرخ کشف شده ارز در بازار ثانویه ارز یعنی ٩٠٠٠ تومان محاسبه و اعمال خواهد شد. این مسئله باعث شد تا نرخ بلیت پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و شرکت‌های خارجی فعال در ایران بیش از ١٠٠درصد افزایش یابد. به دنبال این گرانی سفرهای خارجی ایرانی‌ها به خارج ۵٠ درصد کاهش یافت.

با‌این‌حال رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران از کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای خارجی خبر داد و گفت: مشکل سوخت‌رسانی به ناوگان هوایی را مدیریت خواهیم کرد.

علی عابدزاده با بیان اینکه سازمان هواپیمای کشوری و شرکت‌های هواپیمایی سیاست‌های قوی‌ای را در مقابل تحریم‌ها دارند، اظهار کرد: با استفاده از روش‌های نوین و خدمات جدید ناوگان هوایی با قدرت بیشتر در این شرایط ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه مجموعه حمل‌ونقل هوایی تجربه تحریم‌ها را در گذشته داشته است، گفت: در گذشته بخش‌های هوایی توانستند با همدلی و اتحاد یکدیگر تحریم‌ها را دور بزنند و این‌بار ناوگان حمل‌ونقل هوایی تجربه و امکانات بیشتری دارد و ما سعی خواهیم کرد با استفاده از ظرفیت‌های خود این دوران را به خوبی طی کنیم. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره عدم سوخت‌رسانی به ناوگان حمل‌ونقل هوایی گفت: سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی سوخت را مدیریت خواهند کرد و ما با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل ویژه در این حوزه مشکلی در جابه‌جایی پروازها نخواهیم داشت .عابدزاده با بیان اینکه پروازهای خارجی در چند‌‌ماه گذشته به دلیل افزایش قیمت ارز کاهش یافته است، گفت: قیمت بلیت هواپیماها طی یک ماه گذشته متعادل شده و ما شاهد کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای خارجی هستیم. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: قیمت بلیت پروازهای داخلی بر اساس نرخ ارز نیما به فروش می‌رسد و تغییری در این بخش نخواهیم داشت.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی