کد خبر : 90872
/ 04:39

تعطیل تا اطلاع ثانوی!

لیگ‌های فوتبال مشهد نزدیک به 40 روز است برگزار نمی‌شود و همین موضوع به چالشی جدی برای تیم ها و هیئت فوتبال تبدیل شده است

تعطیل تا اطلاع ثانوی!

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - لیگ‌های فوتبال مشهد که یکی از مسابقات پویای فوتبال در سطح شهر بودند، حالا چندی است که تعطیل شده‌اند و برگزارنشدن این بازی‌‎ها کم‌کم صدای تیم‌های شرکت‌کننده را درآورده است؛ مسابقاتی که چندصد نونهال، نوجوان و جوان درگیر آن هستند و با هزار امید و آرزو برای رستگاری در آن می‌جنگند. با انتصاب رئیس جدید هیئت فوتبال مشهد، تغییراتی در بخش‌های مختلف این هیئت صورت گرفت که انتظار می‌رفت با این تغییرات کمی برنامه برگزاری مسابقات دچار چالش شود، اما تعطیلی طولانی‌مدت نه‌تنها تصور نمی‌شد، بلکه می‌بایست بر کیفیت برگزاری افزوده شود. بااین‌حال این تعطیلی هم به وجهه هیئت لطمه زد و هم ازسوی‌دیگر تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات را نسبت به این تعطیلی طولانی‌مدت که برایشان هزینه‌زاست، معترض کرده است. تعطیلی لیگ‌های فوتبال باشگاه‌های مشهد سوژه گزارشی است که از نظر می‌گذرانید.

 

زمین چمنی که نیست!

علی مونسی، رئیس هیئت فوتبال مشهد، اولین کسی است که پاسخش درست شبیه حرف‌های مربیان تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات است. او هم مثل مربیان صحبت از نبود زمین چمن می‌کند. بااین‌تفاوت که مونسی معتقد است: «کیفیت زمین چمن کارگران مناسب نبود و از گذشته بازی‌ها در آنجا برگزار می‌شد. ما به‌دنبال زمین بهتر هستیم و برای همین بازی‌ها برگزار نمی‌شود.» ادعایی که نقطه اعتراض تیم‌های شرکت‌کننده است. مرتضی شاهنده که همه‌کاره تیم «تبلیغات اثر» است و در همه رده‌های پایه تیمش در لیگ باشگاه‌های مشهد حضور دارد، دراین‌باره می‌گوید: «می‌گویند زمین بازی کارگران خاک شده و نمی‌شود در آن بازی کنیم. باور کنید ما به همان راضی هستیم. این تعطیلی خیلی طولانی شد و تیم‌ها از آن ضرر می‌کنند.»

 

هزینه زمین تمرین؛ چالش همه

هزینه‌ای که تیم‌ها در زمان تعطیلی مسابقات برای تمرین تیم‌هایشان می‌کنند، از چالش‌های اساسی پیش‌روی آن‌هاست؛ مسئله‌ای که مرتضی شاهنده به آن اشاره می‌کند: «ما برای تمرین این بچه‌ها باید زمین کرایه کنیم و زمین هم زیر 200هزار تومان نیست. هر چه بیشتر تمرین کنیم، باید بیشتر پول زمین بدهیم.» مسئله‌ای که بهزاد میثاقیان، سرمربی «یاران میثاقیان»، نیز به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: «نگهداری این بچه‌ها و هزینه زمین تمرین در این اوضاع اقتصادی برای همه سخت است. این تعطیلی کار را برای تیم‌ها دشوار کرده است.» خلیل لطفعلی، مربی تیم مهرام هم با تأکید بر این هزینه‌ها می‌گوید: «ما برای کرایه زمین وقتی اسپانسری نداریم، مجبوریم از خانواده‌ها و جیب آن‌ها هزینه کنیم. تهش که چی؟ نه بازی، نه چیزی! مگر زمین کارگران سال گذشته میزبان همین بازی‌ها نبود که حالا می‌گویند زمین خراب است؟»

 

پاسخی از مشترک موردنظر نیست!

خلیل لطفعلی، مربی تیم مهرام، با گلایه از هیئت فوتبال به‌دلیل بی‌نظمی در برگزاری مسابقات و عدم پاسخ‌گویی، می‌گوید: «هیئت که انگار‌نه‌انگار! هر چه می‌گوییم کسی پاسخ را نمی‌دهد.» وی دلیل اصلی این تعطیلی را این‌گونه بیان می‌کند: «به نظرم مهم‌ترین دلیل، ناکارآمدی آقایان است. از وقتی هیئت‌ جدید سر کار آمده است، فقط در کانال تلگرامی‌شان این‌وآن را به سمت‌های جدید منصوب می‌‎کنند. یاد گرفته‌اند به هم پُست و مقام می‌دهند، اما از کار خبری نیست.» بهزاد میثاقیان هم در پاسخ به اینکه پاسخ هیئت مشهد به این مشکلات چیست، می‌گوید: «آن‌ها فقط می‌گویند زمین نداریم. آن‌قدر مشکلات زیاد است که نمی‌شود بعضی مسائل را گفت.» شاهنده هم در بخشی از صحبت‌هایش با اشاره به هزینه ورودی مسابقات می‌گوید: «آقایان برای ورودی از تیم ما که امتیازش دوو‌نیم‌میلیون تومان است، یک‌ونیم‌میلیون می‌گیرند، بعد حالا با بی‌برنامگی و تعطیلی مسابقات به تیم‌ها ضرر می‌زنند.»

126603.jpg

معمای لاینحل زمین شماره2

زمین شماره2 تختی که سال‌ها به‌عنوان یکی از زمین‌های اصلی محل برگزاری مسابقات باشگاه‌های مشهد تلقی می‌شد، حالا نزدیک به یک‌سال است که درِ آن را بسته‌اند! زمینی که ماجرای تعطیلی‌اش به اعتراض برخی خانواده‌ها نسبت به خرابی زمین و احتمال آسیب‌دیدن بچه‌هایشان برمی‌گردد. این زمین با دستور رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی تعطیل شده تا بعد از مرمت دوباره بازگشایی شود. مالک بخش خصوصی این زمین هم بعد از آنکه می‌بیند هزینه‌های ترمیم چمن مصنوعی این زمین با توجه به بالارفتن نرخ دلار سنگین است و بودجه‌ای هم از وزارت ورزش نمی‌رسد، عطای کار را به لقایش می‌بخشد و زمین را واگذار می‌کند. حالا این زمین و بسته‌بودن آن در روزهایی که هیئت فوتبال مشهد به‌دنبال یک زمین برای برگزاری مسابقاتش است، علامت‌سؤال بزرگی را در ذهن دوستداران فوتبال مشهد ایجاد کرده است. علی مونسی چندی‌پیش مدعی شده بود با رایزنی‌ها و تصمیم اداره کل ورزش و جوانان، این زمین قرار است به هیئت فوتبال مشهد واگذار شود و پس از تعمیر یا تعویض چمن آن، از آن بهره‌برداری شود؛ ادعایی که حالا بعد از گذشت چند هفته، دوباره موردسؤال قرار گرفت و او در پاسخ به آن می‌گوید: «نامه‌نگاری‌ها شده و این زمین قرار است به هیئت فوتبال مشهد داده شود. البته اگر این زمین را به ما هم بدهند تا تعمیر یا تعویض چمن صورت بگیرد، زمان می‌برد و فعلا کمکی به برگزاری مسابقات باشگاه‌های مشهد نمی‌کند.»

 

برزخ فوتبالی به روایت آقای رئیس!

رئیس هیئت فوتبال مشهد که خود این‌روزها با مسئله قانون منع‌به‌کارگیری بازنشستگان روبه‌روست و درست مثل رئیس فدراسیون فوتبال تکلیفش مشخص نیست، درباره وضعیت روی‌هوا‌بودن برگزاری مسابقات فوتبال باشگاه‌های مشهد می‌گوید: «همه در برزخ هستند. از همان بالا بگیرید تا پایین. وزیر می‌خواهد استیضاح شود، رئیس فدارسیون تکلیفش مشخص نیست، مجمع استان برای انتخاب رئیس هیئت فوتبال برگزار نشده است.» علی مونسی با اشاره به رایزنی‌هایش برای حل مشکل برگزاری مسابقات می‌افزاید: «با چند جا رایزنی کرده‌ایم تا بتوانیم بازی‌ها را در یک چمن بهتر از کارگران برگزار کنیم. بااین‌حال من می‌گویم دوستان ماجرا را سریع‌تر پیگیری کنند.» مونسی تصریح می‌کند: «شما این مسئله را هم نادیده نگیرید، قبلا در این هیئت همین‌طور بازی برگزار می‌کردند اصلا هم مهم نبوده با چه کیفیتی و چه شرایطی. این شیوه به اصول کاری من نمی‌خورد.» 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی