کد خبر : 90962
/ 08:17

باز کردن گره تصادف با قتل

برخورد سواری و کامیونت در مشهد، قتل خانمی جوان را در پی داشت

باز کردن گره تصادف با قتل

شهرآرا آنلاین - تیم جنایی دادسرای مشهد برای رسیدگی به پرونده یک خودسوزی به بوستان خورشید مشهد رفته بودند، همزمان درگیر ماجرای تصادفی ساده شدند که صرفا برای خسارتی ٢٠٠هزار تومانی، زنی جوان زیر چرخ‌های یک کامیونت جان خود را از دست داد.

به گزارش شهرآرا، ساعت ١٩شامگاه دوشنبه، با اعلام کشف فردی که در بوستان خورشید مشهد دچار سوختگی شده بود نیروهای انتظامی به محل اعزام شدند و با پیکر مردی مواجه شدند که اسیر شعله‌های آتش شده بود.این فرد که رمق زیادی نداشت در پاسخ به سؤالات مأموران اعلام کرد که ۴نفر با بنزین او را سوزانده‌اند و از جایی که احتمال مرگ این فرد وجود داشت، بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در محل حاضر شد.با حضور قاضی میرزایی، بررسی‌های میدانی آغاز شد که در پی تحقیقات، یکی از نگهبانان بوستان اعلام کرد ساعتی قبل مردی را دیده که با چهارلیتری بنزین در حال رفتن به بالای کوه بوده است. این اظهارات زمانی نظر مقام قضایی را به خود جلب کرد که شواهدی مبنی بر حضور ۴نفر در صحنه به دست نیامد.

با حضور تکنسین‌های اورژانس در محل و آغاز عملیات احیاء قاضی میرزایی با حضور بر بالین بیمار که در حال مداوا بود، فرضیه خودسوزی را مطرح و در‌نهایت فرد مصدوم آن را پذیرفت و به خودسوزی اعتراف کرد.

 

کشف جسد یک زن در خیابان

در حالی که مرد سوخته به بیمارستان منتقل می‌شد به بازپرس جنایی اعلام کردند، در پی درگیری سرنشینان یک کامیونت در حوالی خیابان فدائیان اسلام، کامیونت زنی جوان را زیر گرفته و این خانم جوان کشته شده است.

فرضیه قتل موجب شد تا قاضی میرزایی و گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی سریع به محل حادثه بروند. با حضور در محل و کشف جسد، بررسی‌های جنایی آغاز شد.

طبق اظهارات شهروندان، این خانم جوان با سرنشینان خودرو کامیونت درگیری داشته است و اجازه حرکت به کامیونت را نمی‌داده است. سرنشینان این خودرو باری نیز قصد داشته‌اند تا به راه خود ادامه بدهند، اما زن جوان خودش را از خودرو آویزان می‌کند.

تعدادی از شهروندان که از دور شاهد ماجرا بودند برای اینکه جلوی حرکت کامیونت را بگیرند جلو می‌آیند، اما هنگامی به صحنه می‌رسند که در اثر حرکت کامیونت دست خانم جوان از بدنه خودرو جدا شده و او به پایین سقوط و هم‌زمان این خودرو باری از روی او عبور کرده بود‌.

 

رد پای یک تصادف ساده

با روشن شدن این موضوع، قاضی میرزایی متوجه آشنایی مقتول و سرنشینان خودرو شد و دامنه بررسی‌ها به این سمت کشیده شد. در ادامه مردی جوان که خودش را همسر مقتول معرفی کرد به صحنه آمد و اعلام کرد که سرنشین کامیونت برای فرار از پرداخت پول آن‌ها، دست به این کار زده است.

طبق اظهارات این مرد جوان، او و همسرش با خودرو پراید‌شان، ساعاتی پیش از بروز این حادثه در حوالی خیابان ١٧شهریور با یک کامیونت تصادف می‌کنند. طبق کروکی و نظر افسر راهنمایی و رانندگی خودرو کامیونت مقصر حادثه بوده و باید خسارت خودرو سواری را می‌داده است.

با انتقال خودرو سواری به یکی از مکانیکی‌ها رقم خسارت ۴٠٠هزار تومان اعلام می‌شود که راننده کامیونت تقاضای تخفیف می‌کند و در‌نهایت بر روی رقم ٢٠٠هزار تومان توافق می‌کنند.

راننده کامیونت با بیان اینکه پولی همراهش نیست، مرد جوان را به همراه یکی از آشنایانش برای پرداخت پول راهی می‌کند و همسر او که حدود سی‌ودو ساله بوده است، با راننده خودرو کامیونت در محل به انتظار می‌ایستند.

دقایقی بعد خودرو پراید مقابل یک عابربانک متوقف می‌شود که آشنای راننده کامیونت به ظاهر مبلغ را کارت به کارت می‌کند. اما راننده پراید اعتراض می‌کند که هنوز پولی به حسابش نیامده و باید صبر کنند تا پیامک بانکی بیاید که با همدیگر وارد یک جدال لفظی می‌شوند و راننده مرد جوان به قصد اینکه شرح ماوقع را به همسرش بگوید با او تماس می‌گیرد اما تماس در مشهد مکالمه قطع می‌شود.

 

عبور از روی خانم جوان 

در مقابل راننده کامیونت مدعی می‌شود که پول پرداخت شده و قصد ترک محل را داشته است که با مقاومت زن جوان مواجه می‌شود و برای اینکه این خانم را از خودرو پیاده کند، ظاهرا طبق گفته شهروندان حرکت می‌کند و زن جوان از خودرو آویزان می شود و بعد هم دستش از بدنه خودرو جدا می‌شود و زیر چرخ‌های این خودرو باری جان می‌بازد.

با به دست آمدن این اطلاعات دستور تخصصی صادر و در‌نهایت راننده کامیونت دستگیر می‌شود و با تشکیل پرونده، رسیدگی به آن در دستور کار قرار می‌گیرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی