کد خبر : 90965
/ 08:21

کاسبی دریچه‌ای

سارقی به اتهام سرقت ١٠٠دریچه فاضلاب دستگیر شد

کاسبی دریچه‌ای

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی| سارق خطرسازی که با دزدیدن ١٠٠دریچه چاهک آب و فاضلاب شهری برای ده‌ها شهروند مشهدی ایجاد خسارت مالی و جانی کرده بود، طی اقدامی غافل‌گیرانه شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شهرآرا، در پی اعلام اخباری از سوی شهروندان مشهدی مبنی بر سرقت دریچه چاهک آب و فاضلاب شهری به پلیس، گروهی از مأموران تجسس کلانتری مصلی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند و تحقیقات خود را برای شناسایی متهم این پرونده آغاز کردند.

با توجه به اینکه سرقت دریچه‌ها برای چند شهروند مشهدی خطرساز شده و خسارات جانی و مالی به این افراد وارد آورده بود، شاکیان به کلانتری مصلی مراجعه و از عامل این سرقت‌های سریالی شکایت کردند.

تحقیقات تخصصی این پرونده در دستور کار مأموران پلیس قرار داشت که گروه رسیدگی‌کننده طی اقدامی اطلاعاتی و بررسی محدوده‌های ارتکاب جرم، چهره فرضی متهم را ترسیم کرد و در اختیار دیگر گروه‌های گشتی پلیس قرار داد.

بررسی این پرونده برای شناسایی متهم ادامه داشت تا اینکه یکی از گروه‌های گشتی فعال در محدوده سرقت‌های صورت گرفته به یک دستگاه خودرو پراید و راننده او مشکوک شدند. ظن مأموران به این خودرو سواری، آن‌ها را واداشت تا برای متوقف ساختن خودرو مشکوک وارد عمل شوند.

با متوقف ساختن خودرو سواری پراید، راننده از خودرواش پیاده و مورد بررسی قرار گرفت. مرد جوان در حال پاسخ به سؤالات مأموران بود که یکی از افسران این گروه گشتی از قسمت صندوق عقب خودرو او ده‌ها دریچه فلزی چاهک آب و فاضلاب شهری را کشف کرد.

 

دستگیری سارق در خیابان

اظهارات ضد و نقیض متهم درباره وجود این قطعات سنگین فلزی در صندوق عقب خودرواش موجب شد تا مأموران این مرد جوان را به کلانتری انتقال دهند. مرد جوان که آثار اعتیاد در چهره‌اش مشهود بود پس از انتقال به کلانتری مصلی حقیقت دریچه‌های کشف شده را بر‌ملا ساخت و از راز سرقت‌های خود پرده برداشت.

این مرد جوان که پیش‌تر تحت تعقیب مأموران کلانتری بود ضمن اعتراف به دزدیدن ٣٢دریچه آب و فاضلاب شهری، بیان کرد که برای تأمین هزینه مصرف مواد مخدرش این قطعات فلزی سنگین را در محدوده‌ میدان ١٧شهریور، بولوار شیرودی، چمن، صدر، رستمی، کوهسنگی، کوشش، نسترن و هاشمیه مشهد سرقت کرده است.

متهم همدست خود را که خریدار دریچه‌های مسروقه بود به پلیس معرفی کرد. مأموران سراغ متهم دوم این پرونده رفتند و این مال‌خر اموال مسروقه را دستگیر کردند.

متهم اصلی پرونده پس از دستگیری همدستش اظهارات تاز‌ه‌‌ای را به زبان آورد و از ٧٠فقره سرقت دریچه آب و فاضلاب دیگر پرده برداشت. فرمانده انتظامی شهر مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: متهم دستگیر شده تاکنون به ١٠٠فقره سرقت دریچه آب و فاضلاب اعتراف کرده است که احتمال افزایش جرائم وی وجود دارد برای همین طبق هماهنگی قضایی، تحقیقات مأموران ما از او و همدستش ادامه دارد.

سرهنگ اکبر آقابیگی افزود: در حال حاضر ٢١نفر از شهروندان مشهدی که به واسطه نبود دریچه روی چاهک آب و فاظلاب شهری متحمل ضرر مالی و جانی شده بودند به کلانتری مصلی آمده و از متهم و همدستش شکایت کرده‌اند.

وی در ادامه به شناسایی یک کارگاه تولید و توزیع داروهای غیر‌مجاز از سوی مأموران کلانتری مصلی اشاره کرد و گفت: گروه تجسس این کلانتری ضمن تحقیقات خود برای دستگیری سارق دریچه‌های آب و فاضلاب، مکانی که در آن داروهای توان‌افزا تولید و توزیع می‌شد را نیز شناسایی کردند.آقابیگی بیان کرد: مأموران ما در این عملیات ضمن بازرسی از این مکان که یک مغازه سوپر مارکت بود، مقدار ۵٠٠عدد قرص و شربت غیر‌مجاز را کشف و یک متهم را دستگیر کردند و تحویل مرجع قضایی دادند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی