کد خبر : 91005
/ 06:36

کمیته راهبری برای سرای عزیز‌ا...‌اف

سرای عزیزا...اف از بناهای خطر‌آفرین و ناایمن شهر مشهد به حساب می‌آید.

کمیته راهبری برای سرای عزیز‌ا...‌اف

شهرآرا آنلاین - سرای عزیزا...اف از بناهای خطر‌آفرین و ناایمن شهر مشهد به حساب می‌آید. بر همین اساس، روز گذشته تصویب شد ‌کمیته راهبری ویژه‌ای متشکل از شهرداری منطقه ثامن، قوه قضائیه، فرمانداری مشهد، اداره‌کل میراث فرهنگی و نمایندگان مالکان و صاحبان سرقفلی‌های این مجتمع برای رفع مشکلات این مجموعه تجاری تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، سید مصطفی نعمتی، شهردار منطقه، هم در این باره اظهار کرد: با شکل‌گیری این کمیته، مقرر شد ‌در گام اول طراحی چگونگی عملیات ایمن‌سازی بنا، سپس اقدامات لازم برای رفع خطر اضطراری و مرمت اولیه و در نهایت مرمت جامع بنا با در نظر گرفتن ضوابط شهرسازی و معماری و لحاظ نمودن شرایط ویژه احیا و مرمت ساختمان‌های میراثی صورت پذیرد.

وی افزود: بنای ارزشمند سرای عزیزا...‌اف یکی از ٣٩ اثر تاریخی منطقه ثامن است که عمر بالای آن که متعلق به اوایل دوره پهلوی است، ساختمان این مرکز تجاری را به صورت جدی دچار فرسودگی کرده است. همچنین این مکان بر اساس نظرات کارشناسان، فاقد حداقل‌های استاندارد ایمنی و سازه‌ای است.

﷯نعمتی این را هم اضافه کرد که اداره‌کل میراث فرهنگی در حال انجام طرح مطالعاتی مرمت و احیای بنای این مجموعه است و پس از طی مراحل تصویب، به‌زودی با مشارکت مالکان و کسبه این مجتمع، اقدامات مرمت اضطراری و رفع خطر اولیه آن انجام خواهد شد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی