• خانه
  • اقتصادی
  • ورود تشکل‌های بخش خصوصی به توانمندسازی اقتصادی مردم
کد خبر : 91018
/ 07:05

ورود تشکل‌های بخش خصوصی به توانمندسازی اقتصادی مردم

دستگاه قضایی با تمام توان به حمایت‌های حقوقی و قانونی از تولید‌کنندگان، صادر‌کنندگان، واردکنندگان و صنعتگران ادامه می‌دهد.

ورود تشکل‌های بخش خصوصی به توانمندسازی اقتصادی مردم

شهرآرا آنلاین - به گزارش ایرنا‌، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان این مطلب در جمع فعالان حوزه صنعت در مشهد گفت: حمایت توأم دستگاه قضایی از صنعت و مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله راهبردهای اصولی قوه قضائیه است.

محمدباقر الفت اظهار کرد:‌ در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز باید توجه ویژه‌ای به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز تخلفات و جرائم احتمالی وجود داشته باشد. الفت افزود: یکی از مهم‌ترین راهبردهای قوه قضائیه با محوریت معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از تولید داخلی و فعالیت‌های سالم اقتصادی در قالب‌های مختلف است. وی با تأکید بر لزوم توجه بیش از پیش بر افزایش و ارتقای کمی‌ و کیفی تولیدات داخلی اظهار کرد: افزایش صادرات به عنوان ضرورت انکارناپذیر باید مورد توجه فعالان عرصه صنعت قرار گیرد. وی گفت: در این باره تمام مسئولان در چارچوب موازین قانونی باید تسهیلات لازم را فراهم کنند.

معاون قوه قضائیه با اشاره بر لزوم توانمند‌سازی اقتصادی آحاد جامعه افزود: در شرایط کنونی در حوزه فردی و اجتماعی نیازمند توانمند‌سازی اقتصادی هستیم که در این حوزه سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های بخش خصوصی می‌توانند به صورت مؤثر نقش‌آفرینی کنند.

وی بیان کرد: شناسایی نقاط آسیب‌پذیر یکی از مواردی است که همواره مورد تأکید بوده و در کنار آن باید نقاط قوت اقتصادی از جمله نظارت بر واردات و افزایش صادرات کالاهای ایرانی احصا و مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: امروز برای غلبه بر مشکلات و حل مسائل موجود نیازمند اقدام جمعی در تمام حوزه‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی هستیم، براین اساس تعامل مثبت، منطقی و قانونی وارد‌کنندگان و صادرکنندگان می‌تواند به بهبود شرایط کمک کند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی