کد خبر : 91023
/ 07:18
علی‌رغم تلاش ناکام برای نصاب‌شکنی انجام شد

اصرار و اصلاح بهارستان بر لایحه جنجالی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را به‌منظور تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

اصرار و اصلاح بهارستان بر لایحه جنجالی

شهرآرا آنلاین -  به گزارش ایسنا، در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی که به ریاست علی لاریجانی برگزار شد، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم CFT به‌عنوان دستورکار نمایندگان بررسی شد و آن‌ها بخشی از این لایحه را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح و درباره دیگر ایراد شورای نگهبان بر مصوبه‌ قبلی خود اصرار کردند.در‌جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه، علی لاریجانی در پاسخ به اخطار حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف با نامه‌نگاری به موضوع تحریم‌های مضاعف اشاره کردند، گفت: آخرین دستور رهبری آن بود که مخالف بررسی CFT در مجلس نیستند و مسیر قانونی باید طی شود.

در ادامه حشمت‌ا... فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کرد که نظر نهایی کمیسیون امنیت ملی درباره رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT براساس نظرات اجماعی در کارگروهی با حضور نمایندگانی از شورای نگهبان و مجمع تشخیص است.همچنین علی نجفی‌خوشرودی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه این کمیسیون اشکالات لایحه CFT را با نظر نمایندگانی از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام رفع کرده است، در دفاع از مصوبه کمیسیون امنیت ملی گفت‌: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام ٢دسته ایراد را به این کنوانسیون وارد کردند که ما تلاش کردیم آن را رفع کنیم.

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس، هم از رئیس مجلس خواست در‌جریان بررسی لایحهCFT مخالفان و موافقان صحبت کنند تا به گفته‌ او نترس‌ها و ضعیف‌النفس‌ها مشخص شوند.

در واکنش به این صحبت‌ها، مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس، با بیان اینکه «سیاست‌های نادرست ما عامل فقر و گرسنگی و بدبختی است»، گفت: ترسو کسانی هستند که از فقر و گرسنگی دفاع می‌کنند. وی افزود: بحث آقای قاضی‌پور توهین بود؛ اینکه ما فکر کنیم ما نترس هستیم و دیگران ترسو هستند. گذشته و سابقه افراد مشخص است که چه کسی در جبهه بوده و شهید داده و اسیر شده و چه کسی خواب بوده است.در‌جریان جلسه روز گذشته بهارستان، تعدادی از اعضای فراکسیون ولایی مجلس در زمان رأی‌گیری برای ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT تلاش کردند تا با خروج از مجلس شورای اسلامی، زمان رأی‌گیری را مختل کنند که تلاش آن‌ها ناکام ماند. در‌‌بین این افراد، جواد کریمی‌قدوسی و نصرا... پژمانفر، نمایندگان مردم مشهد در مجلس هم دیده شدند. یکی از نمایندگان که نامش در‌میان نصاب‌شکنان بود، گفت: گیت صحن به‌گونه‌ای تعبیه شده است که تعداد محدودی می‌توانند از صحن خارج شوند و بر همین اساس ما نتوانستیم خارج شویم و آبستراکسیون(نصاب‌شکنی‌) کامل شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی