کد خبر : 91024
/ 07:20

صدای«بمب...» پیچید

فیلم جدید پیمان معادی «بمب یک عاشقانه» از اولین ساعت اکران موج مثبتی در فضای مجازی ایجاد کرد تا نوید یک فیلم خوب را روی پرده سینما بدهد

صدای«بمب...» پیچید

شهرآرا آنلاین - تا به حال زیاد پیش آمده که فضای مجازی تحت تأثیر فیلم‌های سینمایی قرار بگیرد و موج یک فیلم از پرده نمایش و سالن سینما به اینستاگرام و توییتر و تلگرام کشیده شود. درست مثل فیلم «خانم یایا» که با شروع اکران، کاربران فضای مجازی را راهی صفحه کارگردان و بازیگران فیلم کرد تا هر چه بد و بیراه از دهانشان (شاید هم کیبوردشان) در می‌آمد نثار آن‌ها کنند. فیلم لس‌آنجلس تهران هم وضعیت مشابهی داشت و کاربران زیادی را بر این داشت که در توییتر و اینستاگرام به دیگران اخطار بدهند که به دیدن فیلم نروند چون دست آخر باید با اعصاب خرد از روی صندلی سینما بلند شوند. خلاصه که مانده بودیم چرا اخیرا موج‌هایی که فیلم‌ها در فضای مجازی راه می‌اندازند منفی و از سر نارضایتی بینندگان است که یکهو اینستاگرام را باز کردیم و دیدیم در همیشه به یک پاشنه نمی‌چرخد.

«بمب یک عاشقانه» جدیدترین ساخته پیمان معادی با شروع اکران مثل بمب در فضای مجازی صدا کرده است و حالا توییتر و اینستاگرام پر شده است از تعریف و تمجید کاربرانی که بلافاصله بعد از دیدن فیلم و حتی قبل از اینکه از سالن سینما خارج شوند در صفحه‌هایشان از فیلم خوب گفته‌اند و دیگران را به دیدن آن دعوت کرده‌اند.

 

 فیلمی پر از نوستالژی

اولین روز اکران دومین فیلم پیمان معادی گذشت و در همان ساعات اولیه تمام‌ سانس‌های سینماها پر شد. آن هم وقتی که همه فکر می‌کردند فیلم قرار نیست اکران شود و خود پیمان معادی هم در کنار دادن این خبر خوش نوشته بود: «نذاشتیم که نذارن... اکران فیلم بمب؛ یک عاشقانه بالاخره همین چهارشنبه چهارم آذر ماه.»

«بمب؛ یک عاشقانه» همان‌طور که از اسمش پیداست، داستانی عاشقانه است در دهه ۶٠، از جنگ ایران و عراق و حمله‌های موشکی به تهران و آژیرهای خطر و پناهگاه‌های زیرزمینی و چالش‌های پیش روی یک پسربچه در پناهگاهی زیر‌زمینی و همچنین مدرسه‌اش یا به قول مهراب قاسمخانی «بمب؛ یک عاشقانه برای اونایی که دهه‌۶٠ رو یادشونه پر از نوستالژیه. اونایی هم که اون زمان تشریف نداشتن، میتونن برن وضعیت زندگی ما رو توی اون دوران ببینن... اونایی هم که از اون دوران نوستالژی ندارن و براشون مهم نیست ببینن ما چه وضعیتی داشتیم، اصلا ترکیب اسامی زیر رو نباید از دست بدن... بازیگران: پیمان معادی، لیلا حاتمی، سیامک انصاری، حبیب رضایی و سیامک صفری. کارگردان: پیمان معادی» البته مهراب قاسمخانی تنها چهره‌ای نبود که از آمدن فیلم بمب ابراز خوشحالی کرده بود، مهناز افشار هم که در اولین فیلم پیمان معادی «برف روی کاج‌ها» بازی کرده بود، در اینستاگرامش خبر اکران فیلم جدید او را داده و نوشته بود: «و حالا باز پیمان معادی دست روی سوژه متفاوت و با ساختی متفاوت گذاشت! خاطرات دهه‌۶٠. آقا معادی و تیم درجه یک خسته نباشید.»

 

بمبی که نظر همه را جلب کرد

بمب که حتی سانس‌های ساعت ١٠ صبحش هم پر شده بود، واکنش‌های مثبتی در فضای مجازی به همراه داشت. کاربری نوشته بود: «بالاخره بعد از چند ماه فیلم‌های مزخرف، بمب یک عاشقانه اکران می‌شه و می‌تونیم بعد مدت‌ها سینما بریم.» یا کاربری که توییت زده بود: «من بمب رو تو جشنواره دیدم، در وصفش میتونم بگم: یک فیلم بی‌نهایت دوست داشتنی، مطمئنم دوستش خواهید داشت. به شدت پیشنهاد می‌شه.» کاربران دیگری هم دیالوگ‌های این فیلم را با هشتگ #بمب_یک_عاشقانه بازنشر کرده بودند. دیالوگ‌هایی مثل «فکر می‌کنم دنیا قشنگ‌تر میشه وقتی آدما عاشق میشن»، «تاریکی رو دوست دارم، تو تاریکی راحت‌تر میشه حرف زد، راحت‌تر میشه بغض کرد، راحت‌تر میشه زیر چشمی نگاش کرد. تو تاریکی آدم راحت‌تر عاشق میشه. تو تاریکی زیرزمین، تاریکی پس کوچه‌ها، تو تاریکی سالن‌های سینما...»، «شاد بودن بلدی می‌خواد» و «آقایی که میری رو دیوار مستراح می‌نویسی: شقایق اینجا من خیلی غریبم، علیلم، ذلیلم. بی‌وجودی که اونجا می‌نویسی: مرگ بر ذکایی و فتوحی و دانش‌پسند. خاک بر سر! نکن. خب اگه شقایق جونت بدونه تو چه لجنی هستی که یه آب رو کارت نمی‌گیری، یه تف تو صورتت نمی‌ندازه، بیاد عاشقت بشه؟» در اینستاگرام هم تا این لحظه ١١٠٠ پست با هشتگ نام فیلم منتشر شده که اغلبشان تیزر این فیلم هستند. منتقدان هم در نقد از فیلم حرف‌های خوبی زده‌اند، اول از همه از طراحی لباس تعریف کرده‌اند و سیمرغ طراحی لباس را حق فیلم دانسته‌اند، از بازی بازیگران مخصوصا پسر بچه با استعداد فیلم هم بسیار تعریف کرده‌اند، فیلم‌برداری را پسندیده‌اند و داستان را جذاب می‌دانند. موسیقی را هم کمک بزرگی به فضای فانتزی و عاشقانه فیلم دانسته‌اند و معتقدند پیمان معادی نسبت به فیلم اولش گام رو به جلویی در کارگردانی داشته و موفق بوده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی