• خانه
  • حوادث
  • دستگیری عاملان حمله به محیط‌بانان خراسانی
کد خبر : 91032
/ 07:42

دستگیری عاملان حمله به محیط‌بانان خراسانی

٣شکارچی غیرمجاز که با ضربات چاقو ٢محیط‌بان را زخمی کرده و متواری شده بودند، باتلاش نگهبانان طبیعت و نیروهای انتظامی در ارتفاعات قوچ پلنگ شناسایی و جلب قانون شدند.

دستگیری عاملان حمله به محیط‌بانان خراسانی

قرآنی|  به گزارش شهرآرا، در پی اعلام خبری مبنی بر حضور تعدادی شکارچی غیر‌مجاز در منطقه حفاظت شده کوه‌سرخ، گروهی دو‌نفره از نگهبانان طبیعت راهی ارتفاعات کوه‌سفید این منطقه شدند.پایش میدانی برای شناسایی متخلفان شکار در این منطقه ادامه داشت که مأموران پس از گذشت ساعتی، ٣شکارچی مورد نظر را در حالی که برای شکار خود به کمین نشسته بودند، شناسایی کردند. ٣متهم پرونده که متوجه حضور محیط‌بانان شده بودند به مقابله با این مجریان قانون پرداختند و با چاقو به آن‌ها حمله کردند.

در این درگیری متأسفانه ٢محیط‌بان مغلوب قدرت ٣شکارچی بی‌رحم شدند و از ناحیه دست و صورت هدف ضربات چاقو قرار گرفتند و به شدت زخمی شدند. با خونین شدن این درگیری غائله خاتمه یافت و شکارچیان پس از سرقت تجهیزات حفاظتی ٢محیط‌بان زخمی، پا به فرار گذاشتند.

پس از اعلام این موضوع به مرکز پیام محیط‌زیست کاشمر نیروهای کمکی به سمت ٢محیط‌بان زخمی روانه شدند و طولی نکشید که مصدومان این حادثه به یکی از مراکز درمانی این شهرستان انتقال یافتند.

در این میان موضوع ضرب و جرح ٢محیط‌بان به مرجع قضایی اعلام و دستور شناسایی و جلب متهمان صادر شد. دستگیری متخلفان فراری در دستور کار نیروهای محیط‌بانی خراسان‌رضوی قرار داشت که گروهی از نگهبانان طبیعت ۵شکارچی غیر‌مجاز را در منطقه کوه‌سرخ شناسایی و دستگیر کردند، اما دستگیر‌شدگان هیچ یک از متهمان فراری نبودند، از همین رو تحقیقات این پرونده در مسیر پیگیری قرار گرفت. پیگیری‌های این پرونده ادامه داشت تا اینکه گروهی از محیط‌بانان شهرستان کاشمر رد ٣شکارچی فراری را در تربت‌حیدریه زدند و صبح روز گذشته با همکاری مأموران انتظامی این افراد را در ارتفاعات اسماعیل بلوچ، بالاسر ارتفاعات قوچ پلنگ حین شکار شناسایی کردند.

متهمان که از حضور محیط‌بانان مطلع شده بودند با یک دستگاه خودرو سواری قصد فرار داشتند اما از جایی که بخت با آنان یار نبود هدف اسلحه‌های مجریان خاکی‌پوش قانون قرار گرفتند و قبل از چکانده شدن تیر با دستور ایست مأموران، به زانو درآمدند.

محیط‌بانان در بازرسی از خودرو متهمان لاشه یک رأس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی را کشف کردند. گروه بررسی‌کننده پرونده طی هماهنگی با دادستان کاشمر خودرو سواری ۴٠۵متهمان را توقیف و تحویل عوامل انتظامی دادند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر ضمن تأیید این خبر گفت: خوشبختانه شدت جراحات وارده به ٢محیط‌بان نگران‌کننده نیست و حال آن‌ها رو به بهبود است. 

مهدی جمعه‌پور تأکید کرد: امروز با حمایت‌های قانونی از سوی مقامات قضایی شاهد برخوردهای بازدارنده در حوزه محیط‌بانی هستیم که البته هر چه تجهیزات و تعداد محیط‌بانان افزایش یابد، وضعیت حفاظت از منطقه بهتر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی