کد خبر : 91033
/ 07:44

متهم: متوجه آویزان شدن زن جوان نشدم

روایت متفاوت متهمی که برای نپرداختن خسارت یک تصادف مرتکب قتل شد

متهم: متوجه آویزان شدن زن جوان نشدم

شهرآرا آنلاین - ابوعطا | متهم اصلی پرونده «‌قتل برای خسارت ٢٠٠هزار تومانی در یک تصادف» روز بعد از حادثه در شهرستان فریمان دستگیر شد و در اولین جلسه بازجویی در حضور قاضی میرزایی مدعی شد که متوجه آویزان شدن زن جوان از خودرواش نشده است.

به گزارش شهرآرا، روز گذشته اولین جلسه بازجویی از متهم به قتل زنی جوان که برای نپرداختن خسارت دویست‌هزار تومانی یک تصادف جزئی، با خودرو کامیونت از روی زنی جوان گذشته و او را کشته بود برگزار شد.

طبق آنچه در پرونده متهم وجود دارد، او شامگاه دوشنبه در خیابان ١٧شهریور سوار بر یک کامیونت با یک خودرو پراید برخورد می‌کند و با حضور پلیس او مقصر حادثه تشخیص داده می‌شود.

راننده کامیونت بیست‌ویک ساله با همسر جوانش در صحنه تصادف و راننده پراید نیز با همسر جوانش درون خودروشان بوده‌اند. طبق توافق آن‌ها به یک صافکاری مراجعه می‌کنند و هزینه صافکاری پراید ۴٠٠هزار تومان تخمین زده می‌شود. راننده کامیونت تقاضای تخفیف می‌کند و در‌نهایت روی رقم ٢٠٠هزار تومان به توافق می‌رسند و قرار می‌شود که با رفتن به نزدیک‌ترین عابربانک این هزینه پرداخت شود.

در اقدامی تأمل‌برانگیز و عجیب، به جای اینکه کارت خودرو یا گواهی‌نامه‌ راننده خاطی در اختیار مالک پراید قرار بگیرد، همسر راننده پراید، سوار بر خودروی باری می‌شود. همه چیز تا رفتن پای عابربانک مرتب بوده تا اینکه مرد بیست‌ویک‌ساله مدعی می‌شود پول را کارت به کارت کرده است، موضوعی که از سوی راننده پراید تکذیب می‌شود و اعلام می‌کند پیامکی برایش نیامده و اصلا پولی به حسابش واریز نشده است.

همین موضوع محل اختلاف ٢راننده می‌شود و راننده کامیونت سریع به محل خودرواش حرکت می‌کند و به همراه ٢خانم جوان که سوار کامیونت بوده‌اند به حرکت درمی‌آید. راننده پراید نیز موضوع را تلفنی به همسرش اطلاع می‌دهد.

طبق بررسی‌های اولیه، همسر راننده پراید در تماس با پلیس ١١٠با اعلام وضعیتش، مدعی می‌شود که راننده کامیونت اجازه پیاده شدن به او را نمی‌دهد. در ادامه طبق اظهارات شهروندان راننده کامیونت در خیابان فدائیان‌اسلام پس از جر‌و‌بحث با زن جوان او را از خودرو به پایین پرتاب می‌کند. زن جوان خودش را مانع حرکت خودرو باری قرارمی دهد، اما راننده بیست‌ویک‌ساله تصمیم به حرکت می‌گیرد و زن جوان برای ممانعت از حرکت، از شیشه‌پاک‌کن‌های کامیونت آویزان می‌شود که در یک لحظه دستش رها می‌شود و به زیر چرخ‌های خودرو سقوط می‌کند و به طرزی دل‌خراش کشته می‌شود، اما راننده کامیونت از صحنه متواری می‌شود.

 

اظهارات ضد و نقیض متهم

متهم بیست‌ویک ساله که گمان نمی‌کرد به این راحتی گرفتار قانون شود، وقتی با اتهام قتل، آدم‌ربایی، جعل سند مجهول و نداشتن مجوز رانندگی با کامیونت مواجه شد، به ضد و نقیض‌گویی افتاد.

او با این ادعا که متوجه آویزان شدن زن جوان از خودرواش نشده، اعلام کرد که اصلا متوجه زیر گرفتن زن جوان نشده است و در‌باره علت فرارش به فریمان اظهار کرد که قصد داشتم شب را استراحت کنیم و فردا صبحش یک بارِ موتورسیکلت را به سمت بندرعباس ببرم. این درحالی بود که همسرش به قاضی میرزایی اعلام می‌کند ما قصد داشتیم با بزرگ‌ترهایمان درباره تصادف صحبت کنیم و تصمیم بعدی را بگیریم.

متهم در پاسخ به بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درباره چرایی پرت کردن مقتول از خودرو، اعلام کرد: «‌بعد از اینکه او به پلیس زنگ زد، من خودرو را کناری نگه داشتم و از او خواستم تا پایین بیاید. بعد از پیاده شدن او سوار خودرو شدم و از محل رفتم.»

طبق بررسی‌های کارآگاهان پلیس آگاهی گواهی‌نامه رانندگی با خودرو باری متهم نیز جعلی بوده است که متهم در‌این‌باره اعتراف کرد: «‌مالک اصلی کامیونت پدرم است و من قصد داشتم که بار موتورسیکلت را به بندرعباس ببرم اما چون گواهی‌نامه لازم را نداشتم، چند هفته قبل هنگام تعویض گواهی‌نامه دایی‌ام، عکس خودم را دادم که به جای تصویر او روی گواهی‌نامه قرار گرفت.»

در پی اتهام جعل سند مجهول، مالک اصلی گواهی‌نامه (دایی متهم) نیز با دستور قضایی دستگیر شد و اعلام کرد که من اصلا از موضوع خبر نداشتم و بعد متوجه موضوع شدم.

در بررسی دقیق خودرو کامیونت، مقداری از خون و اجزای پیکر زن جوان در زیر خودرو نیز به دست آمد که مسئولیت قتل را مستقیم برعهده راننده قرار داد. از سویی براساس دستور قاضی میرزایی، تماس تلفنی مقتول با پلیس که مدعی شده بود اجازه پیاده شدن از خودرو را به او نمی‌دهند نیز در دست بررسی است که اگر ثابت شود، اتهام آدم‌ربایی نیز به پرونده اضافه می‌شود.

متهم برای ادامه بررسی‌ها در بازداشت به سر می‌برد و جلسات بازجویی تا مشخص شدن علت دقیق حادثه با دستور قاضی کاظم‌میرزایی، بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ادامه دارد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی