کد خبر : 91034
/ 07:47
راه و بیراه

دلتنگی‌های پدرانه

شاید اگر بیشتر مراقب بودیم آن حادثه تلخ رقم نمی‌خورد‌. اگر چه باز هم خدا را شاکر هستیم و این حادثه تجربه‌ای شد برایمان که همیشه حساب و کتاب کارهایمان را بدانیم

دلتنگی‌های پدرانه

شهرآرا آنلاین - متین نیشابوری | شاید اگر بیشتر مراقب بودیم آن حادثه تلخ رقم نمی‌خورد‌. اگر چه باز هم خدا را شاکر هستیم و این حادثه تجربه‌ای شد برایمان که همیشه حساب و کتاب کارهایمان را بدانیم و از اتفاق‌های بد و ناگوار پیشگیری کنیم. 

چه روز بدی بود آن روز و چه غروب سخت و غم‌انگیزی پشت سر گذاشتیم. بهتر است بگویم بدترین غروب زندگی‌مان را تجربه کردیم و این برایمان خاطره تلخی شدکه هیچ‌گاه از ذهنمان پاک نمی‌شود. 

آن روز من و همسرم سرگرم کارهای خانه و جابه‌جایی وسایل برای یک تمیز‌کاری درست و حسابی بودیم. فرزندمان هم با بچه‌ها بازی می‌کرد، مثل همیشه به این طرف و آن طرف می‌دوید و تکه‌ای چوب هم دستش بود. می‌خواستم بروم و چوب را از دستش بگیرم. همسرم شاکی شد و اجازه نداد این کار را بکنم. ما دوباره سرگرم جابه‌جایی وسایل شدیم و صدای شادی بچه‌ها برایمان خوشایند بود. 

از پنجره نگاهی به بیرون انداختم و یک لحظه با تمام وجود سرتا پای بچه را نگاه کردم. اما به محض آنکه رو برگرداندم صدای جیغ بچه بلند شد. من و همسرم نفهمیدیم چه طور از خانه بیرون آ‌مدیم. باورمان نمی‌شد چه می‌بینیم. فرزندم هنگام بازی زمین خورده و تکه چوب در چشمش فرو رفته بود. بلافاصله او را به بیمارستان رساندیم. گروه پزشکی خیلی سریع وارد عمل شد و او را به اتاق عمل انتقال دادند. چند ساعت پشت در اتاق عمل جراحی اشک می‌ریختیم و خدا را قسم می‌دادیم که خودش بچه‌مان را حفظ کند. 

عمل سخت جراحی تمام شد و البته فرزندم تحت عمل جراحی دیگری نیز قرار گرفت. اما تلاش پزشکان دلسوز نتیجه‌ای نداشت و متأسفانه پاره تنم‌، بینایی چشم آ‌سیب‌دیده‌اش را برای همیشه از دست داد. این حادثه هرچند ناگوار و تأسف‌بار بود اما باز هم جای شکرش باقی است که بچه‌مان در کنارمان است و باید قدر این لحظه‌های قشنگ را بیشتر بدانیم. متأسفانه گاهی ما آنچنان سرگرم کار می‌شویم که از محیط اطراف و به خصوص بچه‌هایمان غافل می‌مانیم و این غفلت می‌تواند با تهدیدهای زیادی همراه و خطراتی در پی داشته باشد. این که بچه‌های ما بازی می‌کنند خیلی خوب است اما این که حواسمان به آن‌ها باشد و اینکه چقدر و چگونه مراقبشان باشیم نکته‌ای است که باید همیشه مد‌نظر و مورد توجه‌مان باشد. قول داده بودم بچه‌ام را به مشهد بیاورم و به زیارت برویم. همراه خانواده به اینجا آ‌مده‌ایم و خیلی به ما خوش می‌گذرد. 

امیدوارم خانواده‌ها قدر همدیگر را بیشتر بدانند و به نکات ایمنی و مراقبتی هم توجه داشته باشند تا خدای ناکرده دچار مشکل نشوند.

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی